Başkan Yıldırım, Ümraniye'deki yeni kentsel dönüşüm alanlarını açıkladı

Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, yeni kentsel dönüşüm alanlarını açıkladı. 8 bin 128 kişi, yeni yaşam alanına kavuşacak. Hekimbaşı'nda da 2 bin 400 kişi yeni evine kavuşuyor.

GİRİŞ 28.11.2023 15:01 GÜNCELLEME 29.11.2023 10:44
Bu Habere 41 Yorum Yapılmış

Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, tamamlandığında 2 bin 400 kişinin yeni yaşam alanı olacağı Hekimbaşı Kentsel Dönüşüm Proje alanında Ümraniye için hazırladıkları yeni kentsel dönüşüm alanlarını açıkladı. Yeni açıklanan Topağacı Mahallesi 1. ve 2. Etap, İstiklal Mahallesi Projesi, İnkılap Mahallesi 1. Etap, Dumlupınar Mahallesi, Kazım Karabekir Mahallesi’nde olmak üzere 6 proje alanında yapılacak olan 2 bin 32 bağımsız birimde 8 bin 128 kişinin oturması planlandı.

Ümraniye Belediyesi tarafından Hekimbaşı Mahallesi’nde başlatılan kentsel dönüşüm projesinde binalar yükselmeye başladı. Başkan İsmet Yıldırım, 597 konut, 28 dükkân ve yaklaşık 68 derslik kapasiteli lisenin bulunduğu projeyi basın mensuplarına tanıttı. 

8 BİN 128 KİŞİ İÇİN YENİ KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJELERİ AÇIKLANDI

Başkan Yıldırım, yeni projelerin müjdesini de vererek, planlanan yeni alanları tek tek açıkladı. Başkan Yıldırım’ın açıkladığı yeni proje alanları:

• Topağacı Mahallesi 1. Etap Projesi (1.017 Bağımsız Birim)
• Topağacı Mahallesi 2. Etap Projesi (281 Bağımsız Birim)
• İstiklal Mahallesi Sondurak Dönüşüm, Katlı Otopark ve Meydan Düzenleme Projesi (210 Bağımsız Birim) 
• İnkilap Mahallesi 1. Etap Projesi (121 Bağımsız Birim)
• Dumlupınar Mahallesi Dönüşüm Projesi (285 Bağımsız Birim)
• Kazım Karabekir Mahallesi Dönüşüm Projesi (118 Bağımsız Birim)

Yeni yapılacak projelerle Ümraniye’de 2 bin 32 yeni bağımsız birim yapılacak. Bu projeler sayesinde 8 bin 128 kişi güvenli ve modern evlerine kavuşacak. Başkan Yıldırım, yeni yapılacak projeler için “Ümraniye’ye kazandırdığımız modern yaşam alanlarının hayırlı olmasını diliyorum. Güvenli ve modern yaşam alanlarında yaşamak herkesin hakkı” dedi.HEKİMBAŞI’NDA YENİ BİR YAŞAM ALANI OLUŞUYOR

Yeni bir yaşam alanının yükseldiği Hekimbaşı Mahallesi’nde 40 bin 271 metrekare alanda 2 bin 500 kişinin yaşayacağı 597 konut, 28 dükkân, kapalı otoparklar, 3 ayrı bölgede park ve yeşil alan, koşu parkurları, spor ve çocuk oyun alanları, yaklaşık 68 derslik kapasiteli lise bulunuyor. 

Basın mensuplarıyla birlikte şantiyeyi gezen Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, “Ümraniye’yi, Türkiye Yüzyılı’na yakışır bir ilçeye dönüştüreceğiz” diyerek yeni projelerin de müjdesini paylaştı. Yeni yapılacak projelerle 2 bin 32 yeni bağımsız birim ile 8 bin 128 kişi güvenli ve modern evlerine kavuşacak. Ayrıca yapılan kentsel dönüşüm atağı sayesinde Ümraniye’de sadece 300 adet riskli bina kaldı. 

100 BİN TL’LİK DANIŞMANLIK HİZMETİ BELEDİYEDE ÜCRETSİZ VERİLİYOR

Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, “Ümraniye’de planlanan, devam eden ve tamamlanan deprem odaklı kentsel dönüşüm projeleri hakkında detaylı bilgi verdi. Kentsel dönüşüm bilgilendirme çalışmalarından da bahseden Başkan Yıldırım, “Vatandaşlar için proje başına maliyeti yaklaşık 100 bin TL’lik danışmanlık hizmetini ücretsiz olarak 6 bin 534 bina için verdik. Bu vesileyle 653 milyon 400 bin lira ücretsiz hizmet sağladık. Ayrıca dönüşüm sürecinde 18 ay süreyle kişi başına 3 bin 500 TL kira desteği yapıyoruz. Bugüne kadar toplam 74 milyon 774 bin 410 TL destek verdik. Kiracılara ise tek seferde 7 bin TL taşınma desteği veriyoruz. Vergi, harç ve KDV muafiyetleri sağlıyoruz” dedi. 

Şantiye gezisinin sonunda Başkan İsmet Yıldırım, inşaatın çalışanları teşekkür ederek, tatlı ikram etti.

İbrahim Can Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - İbrahim Can

Editör Hakkında

İbrahim Can, 1993'te İstanbul'da doğdu. İnternet haberciliği kariyerine 2011’de başladı. İki yıla yakın küçük ölçekli sitelerde çalıştıktan sonra, 2012'nin Ekim ayında yenisafak.com'a başladı. 6,5 yıl çalıştığı yenisafak.com'da Gündem, Eğitim, Hayat, Dünya, Spor ve Video kategorilerinde çalıştı. Bir süre akşam sorumluluğu yaptı. Son olarak Ana Sayfa Editörü oldu. 2019'un Haziran ayında Haber7'de Gündem Editörü olarak göreve başladı. Hem Haber7 hem de Yeni Şafak'ta kültür sanat, eğitim ve siyaset alanları başta olmak üzere birçok alanda özel haber, infografik ve video hazırladı. Hala Haber7'de Haber Şefi olarak çalışmalarına devam etmektedir.
YORUMLAR 41
 • Ozan 3 ay önce Şikayet Et
  Site mah ne zaman sıra gelecek okadar gecekondular eski evler var inşallah buraya da gelir
  Cevapla
 • Selver Yüksel 3 ay önce Şikayet Et
  Atakent mah binalar 40 yasinda ne zaman gelip bakacaksınız. Kentsel dönüşüm projesi için bekliyoruz
  Cevapla
 • Galip Erdal 3 ay önce Şikayet Et
  Ben hakkımı helal etmiyorum İsmet beye. Kesinlikle aday olmasın oy vermeyiz
  Cevapla
 • Tepeüstü sakini 3 ay önce Şikayet Et
  Başkan tepeüstü mahallesi dökülüyor.depremde çok can kaybı yaşanabilir çok eski yapılar var oralara el atsanız çok geç olmadan.çok rica ediyorm.
  Cevapla
 • ÖFS 3 ay önce Şikayet Et
  Yıllardır verilen sözler tutulmadı Ümraniye Kazım Karabekir Mah Kaderine terk edilmiş durumda …
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
TUSAŞ'ın kuruluşuna CHP bahanesi: Memlekete zarar vermemesi için…
Kurum'dan AK Partililerle dalga geçen İmamoğlu'na sert cevap: Bu nasıl bir kibirdir?