Metro açamayan İmamoğlu üstünü kapatmaya başladı

İstanbul'da henüz açılmayan metroları da sayarak '5 metro açtık' reklamları yapan Ekrem İmamoğlu'nun "Metro girişlerinin üstünü kapatıyoruz" paylaşımı gündem oldu.

GİRİŞ 29.11.2023 14:36 GÜNCELLEME 29.11.2023 14:45
Bu Habere 92 Yorum Yapılmış

İstanbul'da 2019 yılından bu yana görevde olan ancak tatillerden fırsat bulduğu dönemlerde vatandaşın beklediği hizmeti veremeyen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu yine tepki çekti. İstanbul'un birçok noktasına '5 metro açtık' şeklinde bilboardlar asan ancak AK Parti döneminde inşa edilen metro duraklarını bile henüz tamamlayarak hizmete açamayan İmamoğlu, metro girişlerine yöneldi.

METRO GİRİŞLERİNİ KAPATMAYA BAŞLADI

Günlük milyonlarca vatandaşın kullandığı en yoğun toplu taşıma ağlarından birisi olan metro girişlerinde değişikliğe gidildi. Bu yeni çalışmayla birlikte metro girişleri ve yürüyen merdivenlerde yaşanabilecek olumsuzluklara karşı yeni önlemler alındı.Bu kapsamda metro istasyonlarının girişleri İBB tarafından kapatılmaya başlandı. Konuyla ilgili X hesabından açıklama yapan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu "Metro giriş çıkışlarının üstünü kapatıyoruz. Bu sayede hem vatandaşlar ıslanmayacak, hem bilgilendirme ekranları olacak hem de merdivenlerdeki yağış sebepli arızalanmalar olmayacak." ifadelerini kullandı.

"METRO AÇAMAYAN İMAMOĞLU ÜSTÜNÜ KAPATTI"

İmamoğlu'nun 'metro girişlerinin üstünü kapatıyoruz' paylaşımı sosyal medyada gündem oldu. İmamoğlu'nun Mart 2024'te yapılacak yerel seçimlere sayılı günler kala giriştiği bu hamle, sosyal medyada "İmamoğlu metro açamayınca üstünü kapattı" yorumlarına neden oldu.

İBB'den reklam var hizmet yok: Vatandaşlar isyan ettiİBB'den reklam var hizmet yok: Vatandaşlar isyan etti

 

Yalçın Taşbaşı Haber7.com - Özel Haber Editörü
Haber 7 - Yalçın Taşbaşı

Editör Hakkında

Yalçın Taşbaşı 1991 yılında İstanbul'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da, üniversite eğitimini ise Kayseri'de Erciyes Üniversitesi'nde tamamladı. 2014 yılında gazetecilik bölümünden mezun olmasının hemen ardından vatani görevini tamamlayarak iş hayatına giriş yaptı. 2015 yılında yeniakit.com.tr'de internet editörlüğü görevine başladı. Burada 7 yıl süren görevinin ardından 2022 yılında Haber7.com'da özel haber editörü olarak göreve başladı ve çalışmalarına devam ediyor.
YORUMLAR 92
 • Mustafa Kaşıkçı 2 ay önce Şikayet Et
  Ben şöyle bir örnek vereyim.k.cekmece İkitelli Atatürk mah . İkitelli Ataköy metro çalışması dokuz yıldır devam ediyor onsekiz km olan uzunluk bir türlü açılmadı.a-b partisi vark etmez ama ben çok merak ederim bir vatandaş olarak niçin bitmez ve açılmaz fikri olan yaza bilir .
  Cevapla
 • Dogan 2 ay önce Şikayet Et
  Yahu birde musljmansiniz utanin be utanin bu kadar rezil olunmaz dinden soguttunuz insanj nasil iftira atiyorsunuz insanlara yaziklar olsun
  Cevapla
 • Büşra 2 ay önce Şikayet Et
  Ekrem İmamoğlu ulaştırma bakanı mı oldu da hemen olsun istiyorsunuz? Ekrem İmamoğlu "olsun" deyip olacak hali yok ya.. Daha izin alması gereken bi çok makam var. Onlar izni vermeyince haksız Ekrem İmamoğlu mu oldu? En azından çabalıyor demiyorsunuz da Ulaştırma bakanı yaptınız kendinizce.. yazık
  Cevapla
 • Muallim 2 ay önce Şikayet Et
  Otobüsleri yok ettin..minübüsleri yok ettin..5 dk.da gelen metrolar 11 dk.snra geliyor..otobüs durakları sabah cok kalabalık ve insanlar senin yüzünden işine geç kalıyor. Metrolara giremiyorsun,çok kalabalık yürümeten merdivenler ve üst geçitlerde yapılmatan asansör inşaatları var.bu insankar senden ,seçimde öyle bir intikam alacak ki imamoğlu ..göreceksin.. Sonra,balıkçı kenan.da otursn
  Cevapla
 • Esm 2 ay önce Şikayet Et
  Belirli bir seçmen kitlesinden beklenmeyecek kadar düzgün bir dil bilgisi ile yazılmış yorumlar
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
40 bin TL'ye çalışacak kimseyi bulamayınca İran'dan getirdiler!
Tevfik Göksu projelerini tanıttı: Dünyanın en büyük kentsel dönüşümünü yapıyoruz