Büyük vurgunda yeni detaylar! Erzan ‘Neden teslim olmuyorsun’ sorusuna bu yanıtı vermiş!

Yüksek kar getirili özel ve güvenilir "Fatih Terim fonu" vaadiyle aralarında Arda Turan, Emre Belözoğlu gibi isimlerin de bulunduğu pek çok kişiyi dolandırdığı iddia edilen Seçil Erzan’ın davasında yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor.

Büyük vurgunda yeni detaylar! Erzan ‘Neden teslim olmuyorsun’ sorusuna bu yanıtı vermiş!
Büyük vurgunda yeni detaylar! Erzan ‘Neden teslim olmuyorsun’ sorusuna bu yanıtı vermiş!
GİRİŞ 30.11.2023 00:24 GÜNCELLEME 30.11.2023 02:15
Bu Habere 82 Yorum Yapılmış

Yüksek kar getirisi bulunan güvenilir bir fon olduğunu ve Fatih Terim gibi isimlerin de bu fona dahil olduğunu söyleyerek aralarında tanınmış futbolcular Arda Turan, Fernando Muslera, Emre Belözoğlu ve Selçuk İnan’ın da bulunduğu 19 kişiyi yaklaşık 25 milyon dolar ile 7 milyon 384 bin lira dolandırdığı iddia edilen bir bankanın şube müdürü Seçil Erzan’ın davasında yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor.

Fon vurgunu davasında yeni gelişme: Erzan'a gidecek parayı Avukat Candaş Gürol getirdi!Fon vurgunu davasında yeni gelişme: Erzan'a gidecek parayı Avukat Candaş Gürol getirdi!

"İNANIN İNTİHAR ETMEYİ DÜŞÜNDÜM AMA ONU DA BECEREMEDİM"

Seçil Erzan, 11 Nisan 2023’de ve 3 Mayıs 2023’de savcılığa verdiği ifadelerinde, "Burhan Taşpolat'dan hatırladığım kadarıyla 200 bin dolar aldım. Evrim Pınar'dan da hatırladığım kadarıyla 400-500 bin dolar para almıştım. Aynı şekilde onları da daha fazla para vereceğim vaadiyle kandırmıştım. Şu anda bu durumu anlatırken çok utanıyorum. Burhan amcayı çok severdim. Onları kandırdığım için çok pişmanım. Amacım başkasından alıp önceki borcumu ödeyip kurtulmaktı ama daha da bir çıkmaza girdim. Geçen hafta cuma günü inanın intihar etmeyi düşündüm ama onu da beceremedim. Burhan amca fon adı altında ikna ettiğim şahıslardandır. Ondan aldığım parayı ilk başta küçük bir ödeme yaparak fon getirisi diye vermiştim. Sonrasında hiçbir ödeme yapmadım, halihazırda tam olarak Burhan Taşpolat'a 250 bin dolar borcum bulunmaktadır. Getirdiği parayı banka içerisinde teslim aldım. Bana kendisi çanta ile getirip odamda teslim etmiştir. Sonrasında da boş çanta ile gitmiştir’’ dedi.

"EVRAK İSTEDİĞİMDE İSE BANA BU EVRAKLARIN ÇOK ESKİLERDE KALDIĞINI, GEREK OLMADIĞINI SÖYLEDİ’’

Burhan Taşpolat’ın kızı Evrim Pınar Güzel’in kendisinin yakın arkadaşı olduğunu söyleyen Seçil Erzan savcılık ifadelerinde, "Evrim Pınar Güzel'den de yatırım amacıyla para almıştım. Aldığım paranın bir kısmını ödedim ancak 200 bin dolar daha alacağı var. Evrim Pınar Güzel'den elde ettiğim parayı şubede elden teslim aldım" şeklinde konuştu.

Evrim Pınar Güzel ise, dermatolog olmasından ötürü Seçil Erzan’ın kendisine ilk etapta hasta olarak geldiğini ve Erzan ile seanslardan dolayı samimi olduğunu söyleyerek, "Bir süre sonra arkadaşlık ilişkilerimiz başlamaya başladı. Seçil Erzan’dan evrak istediğimde ise bana bu evrakların çok eskilerde kaldığını, gerek olmadığını söyledi. Seçil Erzan benim iş dışında da samimi olduğum, dönem dönem beraber tatile gittiğim, özel anlarımda yanımda olan, bana duygusal olarak da destek veren bir arkadaşımdı. Bu sebeple ben kendisine çok güveniyordum. Söylediklerine inandım. Parayı bizzat verdiğime dair Seçil Erzan’ın kendi el yazısı ile doldurduğu evraklar mevcuttur’’ şeklinde konuştu.

Arda Turan sessizliğini bozdu! Parayı nerede teslim etti?Arda Turan sessizliğini bozdu! Parayı nerede teslim etti?

"SEÇİL, ANNESİ İLE BİR GECE DAHA GEÇİRMEK İSTEDİĞİNİ SÖYLEDİ’’

Evrim Pınar Güzel, Seçil Erzan’a güvenerek başka banka hesabında bulunan 1 milyon 550 bin lirayı çekmek için o bankanın şubesini aradığını söyleyerek, "Hatta o bankanın müşteri danışmanı bana telefonda, ‘Sesiniz kötü geliyor, baskı altında mısın, çekmek istediğinize emin misiniz?’ şeklinde konuştu. Ben de ‘Eminim’ dedim. Daha sonra Seçil Erzan’a ulaşamadığımızdan babam Burhan Taşpolat ile şubeye gittik. Bize bankada bu paraların görünmediğini, evrakların sahte olduğunu ve istersek dilekçe yazabileceğimizi söylediler. Seçil’in akrabası Nazlı Can’ı aradım, bana Seçil’e ulaşamadığını ve Seçil’in intihar edebileceğini söyledi, ben de korktum. Seçil’in kuzeni Tanın, ‘Neden teslim olmuyorsun?’ şeklinde telefon hoparlöründen konuştu. Seçil, annesi ile bir gece daha geçirmek istediğini söyledi. Daha sonrasında Seçil Erzan’ı bir güvenlik eşliğinde bankanın genel müdürlüğüne götürdüklerini biliyorum’’ ifadelerini kullandı.

21 Kasım’da görülen davanın ilk duruşmasında ise mahkeme 2 sanığın tahliyesine hükmederken, sanık Erzan’ın tutukluluk halinin devamına karar vermişti.

Büyük vurgunda yeni detaylar: Semih Kaya'nın ifadesi ortaya çıktıBüyük vurgunda yeni detaylar: Semih Kaya'nın ifadesi ortaya çıktı

 

KAYNAK: İHA
Muhammet Binici Haber7.com - Gece Editörü
Haber 7 - Muhammet Binici

Editör Hakkında

İstanbul Şişli'de doğan Muhammet Binici, Anadolu Üniversitesi Radyo Televizyon Programcılığı ve Spor Yönetimi bölümlerini bitirdi. Eğitimine, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünde devam etmektedir. Gazeteciliğe 2012 yılında yerel haber siteleri ve yerel gazetelerde başladı. Gündem, Magazin alanlarında editör-muhabirlik yaptı. 2016 yılında Yeni Akit Gazetesi'nde bir yıl muhabirlik yaptıktan sonra, 2020 Eylül itibariyle Haber7'de 'Gündem Editörü' olarak görevine devam etmektedir.
YORUMLAR 82
 • Cimilli iboo 2 ay önce Şikayet Et
  Ortataya çıkan 25 milyon dolarlık vurgun kayıtsız olanı 100 milyon doları geçiyor. İsmi ifşaa olmasın vergi kaçakçısı damgası yemesin diye daha bir çok kişide inanın şikayetçi olmamıştır. Başı ortası sonu suçla biten Vergi kaçakçılığı suçuyla devleti zarara uğratma boyutuna kadar giden ve fon adı vilerek üstü örtülü tefecilik olayı tüm ayrıntılarıyla ortaya çıkarılmalı.
  Cevapla
 • turgut 2 ay önce Şikayet Et
  tamamı hırsızdır...ellerikesilsin
  Cevapla
 • Misafir 2 ay önce Şikayet Et
  Fatih terim öğrencileri ni iyi fonlanmış helal olsun hoca top yuvarlak ama bazen de köşelidir demeki
  Cevapla
 • Muhammed 2 ay önce Şikayet Et
  Îlk fona basvuran ve ONLari fona tesvik edeni. Cok alakasi vardir
  Cevapla
 • Metin 2 ay önce Şikayet Et
  Para para para varlığı Bir dert Yokluğu yara
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Sparta Prag - Galatasaray! CANLI
Türk havacılığının altın çağı: İşte Türkiye'nin gökyüzündeki 9 kanadı!