Ayçin Kantoğlu'ndan çarpıcı sözler: Kariyerimin bir anlamı kalmadı artık

İslam Düşünce Enstitüsü (İDE) tarafından düzenlenen "İnsanlık Vicdanı Yol Ayrımında: Gazze" başlıklı panelde konuşma yapan Çevirmen Ayçin Kantoğlu çarpıcı açıklamalarda bulundu.

GİRİŞ 02.12.2023 18:20 GÜNCELLEME 02.12.2023 18:21
Bu Habere 79 Yorum Yapılmış

Çevirmen Ayçin Kantoğlu, İslam Düşünce Enstitüsü (İDE) tarafından düzenlenen "İnsanlık Vicdanı Yol Ayrımında: Gazze" başlıklı panelde konuştu. Kantoğlu, İsrail'in Gazze işgaline ilişkin dikkat çeken sözler sarf etti.

"HAYSİYETİN YERYÜZÜNDE İNECEĞİ BİR YER KALMADI"

İsrail zulmü karşısında Filistin halkının direnişine dikkat çeken çevirmen Kantoğlu, "Gazze dışında dünyada her yer işgal altında, hepimiz işgal edildik. Bu savaş, insan haysiyetinin yeryüzünü aştığı bir savaştır. Çünkü haysiyetin yeryüzünde ineceği bir yer kalmadı" ifadelerini kullandı. Ayrıca çevirmen Kantoğlu, Gazze'de yaşanan katliama sessiz kalanları eleştirerek kendi kariyerinin ve kütüphanesinin de bir anlamı kalmadığını söyledi.

"HEPİMİZ İŞGAL EDİLDİK"

Çevirmen Kantoğlu sözlerine şöyle devam etti;

"Bereket hala acıyı hissedebilecek yüreklerimiz var. Buna sahip olmayanlar da var. Üstelik kendi aramızda da var. Bugün dünyanın her bir yerinde bu çocuklar için insanlar ayağa kalkıyorlar. Tabi alıştığımız usulde İsrail-Filistin savaşı adını koyuyoruz ama bana sorarsanız bu insan haysiyetinin yeryüzüne açtığı bir savaştır. Çünkü haysiyetin ineceği bir yer kalmadı yeryüzünde. Hava da. Mutlak surette bir yere inecek. Biz orada olacak mıyız olmayacak mıyız? Aslında biraz meselemiz böyle. Çünkü görünen o ki Gazze dışında dünyada her yer işgal altında. Hepimiz işgal edildik".

"KÜTÜPHANEMİN BİLE ANLAMI KALMADI, YAKSAM YERİDİR"

Çevirmen Kantoğlu, "Bununla nasıl başa çıkacağız. Anam babam usulü başa çıkacağız. Evdeki kör makası çıkaracağız, cebimize kursağımıza kadar girmiş olan bu kanlı eli, az çok demeden gözümüz gücümüz neye yetiyorsa kesmeye başlayarak. Bu vatanın bir evladı olarak aslında burada bu konuşmayı yapıyorum. Kariyerimin bir anlamı kalmadı. Kütüphanemin bile bir anlamı kalmadı. Dönüp yaksam yeridir" ifadelerini kullandı.

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .

Editör Hakkında

Orta ve lise eğitimini Kayseri'de tamamladı. Üniversite öğrenimini İstanbul Üniversitesi Coğrafya bölümünde tamamladı. 2008 yılında Haber7.com'da gazetecilik mesleğine ilk adımını attı. 15 yıllık profesyonel editörlük kariyerinde tüm kategorilerde görev yaptı. Meslek hayatına Haber7.com'da 'Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü' olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 79
 • Emine 2 ay önce Şikayet Et
  Vaziyetle ilgili dinlediğim en etkili yorum. Gönlünüze muhabbetinize sağlık...
  Cevapla
 • Misafir 2 ay önce Şikayet Et
  Israil i devlet olarak tanımayalım israil mallarını boykot edelim ve tüm MASTERCARD ve VISA kartlarını TROY kart ile değiştirelim. Ey siyonist sömürgeciler BASARAMAYACAKSINIZ.
  Cevapla
 • Ali veli konya 2 ay önce Şikayet Et
  Ülkenin şöyle beyinlere ihtiyacı var dedik böyle vicdanları gozardı ettik
  Cevapla
 • Laedri 2 ay önce Şikayet Et
  Helal sana güzel İNSAN !
  Cevapla
 • Ahmet 2 ay önce Şikayet Et
  Baştan sona haklı şahsen ben insanlığımdan ilk defa bu kadar utanıyorum
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Turkcell'den ses getiren hamle! Dünya deviyle anlaştı
Cumhuriyetçi Senatör Rand Paul: Türkiye'ye boyun eğdik