Sanatçı Mehmet Fatih Yalçınkaya'nın konser geliri Gazze'ye gidecek

Sanatçı Mehmet Fatih Yalçınkaya, Vigor Kültür Sanat'ın organizasyonuyla Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde (PSM) konser verdi.

Sanatçı Mehmet Fatih Yalçınkaya'nın konser geliri Gazze'ye gidecek
Sanatçı Mehmet Fatih Yalçınkaya'nın konser geliri Gazze'ye gidecek
GİRİŞ 03.12.2023 12:53 GÜNCELLEME 03.12.2023 12:55

Vigor Kültür Sanat'tan yapılan açıklamaya göre, tüm biletlerin satıldığı "Ay Işığı" konserinden elde edilen konserin geliri, Gazze'de zor durumda kalan insanlara ulaştırılacağı belirtildi.

Yalçınkaya, konserde "Evlerinin Önü Yonca", "Garip Bir Kuştu", "Ay Işığında", "Ötme Bülbül", "Bahça Duvarı", "Seher Vakti", "Kendim Ettim Kendim Buldum", "Ağlama Yar", "Saza Niye Gelmedin" ve "Yaz Demedim" parçalarının yanı sıra "Haberimiz Yok", "Böyle Ayrılık Olmaz", "Sarhoş" ve "Leylim"in arasında olduğu farklı tarzlarda eserlere repertuvarında yer verdi.

Konsere gelen izleyiciler arasında oyuncu Erkan Can, Güven Kıraç ve Bahtiyar Engin yer aldı.

Mehmet Fatih Yalçınkaya, davetliler arasında bulunan Türk halk müziğinin sanatçısı Bedri Ayseli ve şarkıcı Gökhan Keser'i sahnesine konuk ederek de şarkılar seslendirdi.

Yalçınkaya, İsrail'in saldırıları karşısında masum insanların öldürülmesinden üzüntü duyduğunu belirterek, "Dünyada masum insanlar öldürülmeye devam ediyor. Gazze'deki insanlar çok zor bir durumun içerisinde. Konserimizden elde edilen geliri orada darda kalan insanlara ulaştıracağız." ifadelerini kullandı.

KAYNAK: AA
Ömer Aktaş Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ömer Aktaş

Editör Hakkında

1991 yılında Bayburt’ta doğdu. Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldu. 2016 yılında Anadolu Ajansı'nda stajını yaptı. Yeni Şafak ve Akşam Gazetesi'nde çalıştı. Nisan 2021'den bu yana Haber7.com'da ‘Gündem Editörü’ olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Müthiş haberler peş peşe geliyor! ASELFLIR-500 hedefledi, AKINCI TİHA tam 12 vurdu...
Eray Güçlüer: Tüm dünya Türkiye'de savaş uçağı üretildiğini kabul etti!