Evlat nöbetindeki anneden 13 yıldır haber alamadığı oğluna çağrı

Diyarbakır’da 5'inci yılında da evlat nöbetini sürdüren anne, 13 yıldır haber alamadığı oğluna teslim olması için çağrıda bulundu.

GİRİŞ 04.12.2023 13:47 GÜNCELLEME 04.12.2023 14:10
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

3 Eylül 2019 tarihinde farklı kentlerden Diyarbakır’a gelerek oturma eylemi başlatan aileler bin 554 gündür çocuklarından gelecek bir haberi bekliyor.

Oğlu Mahmut’tan 13 yıldır haber alamadığını belirten anne Bedriye Uslu, evladına geri dönmesi için çağrıda bulundu.

Yaz-kış demeden çocuğu için çadırın yolunu tuttuğunu ifade eden Uslu, “Her sabah oğlum Mahmut için yaz-kış demeden bu çadırın yolunu tutuyorum. 13 yıldır evladımdan haber alamıyorum. Her gün bir umutla yollara düşüp geliyorum belki bir telefon gelir. Allah, hakkımızı HDP’ye bırakmasın. Kendi çocuklarını Avrupalarda okutup bizim çocuklarımızı da dağlara mahkum ettiler. Mahmut, eğer beni görüp duyuyorsan evine dön” dedi.

Oğlu Cahit’in 2015 yılında kandırılarak dağa kaçırıldığını ileri süren baba İhsan Bayrak, evladına “teslim ol” çağrısında bulundu.

Oğlundan 9 yıldır haber alamadığını söyleyen Bayrak, “9 yıldır oğlumdan haber yok. Cahit, oranın sonu yok gel ‘teslim ol.’ Pişmanlık yasası var, çık gel bu yasadan faydalan. Artık seni kullanmalarına izin verme. Oğlum, 2015 yılında Lice’de katılım sağlamış. Öğrendiğimizde hemen savcılığa haber verdik” diye konuştu.

KAYNAK: İHA
Ramazan Yıldız Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - Ramazan Yıldız

Editör Hakkında

1981 yılında Isparta'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Afyonkarahisar'da, lisansını İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde, yüksek lisansını Bahçeşehir Üniversitesi'nde tamamladı. Üniversitenin ardından bir süre özel sektörde araştırmacı, daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) farklı iştiraklerinde İngilizce öğretmeni, sosyolog ve idareci olarak çalıştı. İnternet haberciliğine ilk adımını 2015 yılında Türk Medya’da attı. 2020’de Haber7’de gece editörlüğüne başladı. Halen Haber7.com’da haber şefi olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 2
  • Onur 2 ay önce Şikayet Et
    Evet hepiniz dönün. Daha fazla ailenizi üzmeyin.
    Cevapla
  • Misafir 2 ay önce Şikayet Et
    müslümanız inşallah oğluna kavuş ur
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Uluslararası Adalet Divanı'nda söz sırası Türkiye'de!
Eski İsrailli Yahudi casus Jonathan Pollard: Gazzelileri İrlanda'ya gönderelim