Seçil Erzan'ın konuşmalarının kayıtları çıktı! "Tefeciye gideyim", "Muslera inanmıyor"

Seçil Erzan'ın cep telefonu incelemesinde, silinmiş ve çöp klasöründe bulunan bazı WhatsApp görüşmelerinin ekran kaydına ulaşıldığı ortaya çıktı. Silinmiş kayıtlarda, Arda Turan ve Musa Mert Çetin'in yeni kayıtlarının olduğu da saptandı.

Seçil Erzan'ın konuşmalarının kayıtları çıktı! "Tefeciye gideyim", "Muslera inanmıyor"
Seçil Erzan'ın konuşmalarının kayıtları çıktı! "Tefeciye gideyim", "Muslera inanmıyor"
GİRİŞ 06.12.2023 18:55 GÜNCELLEME 06.12.2023 19:04
Bu Habere 70 Yorum Yapılmış

Denizbank eski Şube Müdürü Seçil Erzan’ın patlak veren on milyonlarca dolar vurgunu dosyasında yeni detaylar ortaya çıkıyor. Habertürk muhabiri Mustafa Şekeroğlu’nun özel haberine göre, daha önce cep telefonu üzerinden en çok kiminle görüştüğüne dair haber yaptığımız Seçil Erzan’ın bu kez, WhatsApp arama kayıtları ortaya çıktı. Ayrıca incelenen cep telefonunda ekran kaydı alınarak silinmiş, bazı WhatsApp yazışmalarının da telefonun çöp klasöründen kurtarılarak dosyaya konulduğu öğrenildi.

WHATSAPP ÜZERİNDEN EN ÇOK KİMİNLE GÖRÜŞTÜ

Yetkililer tarafından yapılan incelemede Seçil Erzan'ın, WhatsApp üzerinden en çok cep telefonunda kayıtlı olan; Metin Taş, Bülent Çeviker, Mojtaba Haghani, Arda Turan, Nazlı Can, Cüneyt Demir, Nilgün Arabacı, Semih Kaya ve Avukat Candaş Gürol ile konuştuğu belirlendi.

ARDA TURAN’IN YENİ YAZIŞMASI ÇIKTI

Cep telefonun çöp klasörü incelendiğinde silinmiş fotoğraflar da görüldü. Geri kurtarılan fotoğrafların birçoğunda silinmiş WhatsApp mesajların ekran kaydı olduğu tespit edildi. Silinmiş ve ekran kaydı alınmış WhatsApp yazışmalarında Arda Turan’ın yeni yazışması ortaya çıktı.

Seçil Erzan kimdir ve kaç yaşındadır? Evli mi? Hangi bankadaydı? Bilinmeyen kariyeri...Seçil Erzan kimdir ve kaç yaşındadır? Evli mi? Hangi bankadaydı? Bilinmeyen kariyeri...

Seçil Erzan, mağdura bankacı taklidi yaptırtıp bir başka mağduru kandırmışSeçil Erzan, mağdura bankacı taklidi yaptırtıp bir başka mağduru kandırmış

Fatih Terim'in yardımcısıyla ilgili şoke eden gelişme: Seçil Erzan’la bankada tanıştım!Fatih Terim'in yardımcısıyla ilgili şoke eden gelişme: Seçil Erzan’la bankada tanıştım!

Türkiye'nin konuştuğu Seçil Erzan olayında yeni gelişme! Fatih Terim sessizliğini bozduTürkiye'nin konuştuğu Seçil Erzan olayında yeni gelişme! Fatih Terim sessizliğini bozdu

ARDA TURAN: TEFECİYE GİDEYİM

Ekran kaydı alınan o yazışma:

Arda Turan: Yerin dibine girdim

Seçil Erzan: Ben kendimi mahvettim

Arda Turan: Yarın bankaya gelmek istiyorum

Seçil Erzan: Tamam

Arda Turan: Bana başka konuşmalar ve yazılı belgeler lazım Seçil. Ben artık bu duruma düşürmez. Karşımda günaydın diyemem çocuğa ne yaptım

Seçil Erzan: Haklısın

Arda Turan: Elim kolum bağlı

Seçil Erzan: Ardacığım yarın alınacak, ben artık dayanamıyorum hiçbir şeye tamam.

Arda Turan: Ne yapacağım Seçil yarın? Soruyorum, gidiyim tefeciye falan, faktöring sinir hastası oldum. Bir çare söyle. Yarın kaçta dediler. Ne diyorlar.

"MUSLERA İNANMIYOR"

Farklı bir görüntüde ise "Gs Mert" olarak kayıt edilen Galatasaray’ın eski tercümanı Musa Mert Çetin, Seçil Erzan’a Muslera’yı kastederek; "Bana parа kazandırmayacak mısın? Ben eminim diyor:(" mesajı atıyor.

Seçil Erzan buna, "Yok kazanacağı kesin" diyor. Ardından Gs Mert, “Dedim, saçmalama yarın 500’ünü alıcan sonra da kazanmaya başlayacaksın inanmıyor :(" diye cevap veriyor. Konuşma şöyle devam ediyor:

Seçil Erzan: Ne zaman?

GS Mert: Kuzucum bak bu 500’ünü yarın vermemiz lazım. Seço ama ne kadar zaman, beni bu işe sokarken şubat sonu diyordu. Nisan’a geldik niye beni, emin olmadığı ve kontrol etmediği bir sisteme sokuyor diye yükleniyor”

Seçil Erzan: Kontrol bendeydi dövize baskıdan böyle oldu. Hâlâ bende.

"OTEL KAYITLARIMA KADAR BAKIYORLAR"

Silinmiş ekran kayıtlarından geri getirilen yazışmalardan birinde de, Seçil Erzan’ın, 23 Mart günü Nazlı Can’la yaptığı mesajlaşma dikkat çekiyor. Nazlı Can, Seçil Erzan’a, "Seni aranmıyor seni sormuyorsam bu senden vazgeçtiğimden değildir" diye mesaj atıyor.

Bunun üzerine Seçil Erzan'ın, Nazlı Can’a teşekkür emojisi attığı görülüyor. Nazlı Can’ın, "İyi misin" sorusuna, Seçil Erzan "Değilim" cevabını veriyor. Bunun üzerine Nazlı Can, “Bizde kuran var bitsin arayacağın seni şimdi başlayacak" diyor. Seçil Erzan, Nazlı Can’a, "Candaş Nuri'yi öğrenmiş" şeklinde mesaj atıyor. Nazlı Can buna şaşırarak, “Saçmalama kimden?" diyor. Yazışma şöyle devam ediyor:

Seçil Erzan: Herkes benim hayatımın otel kayıtlarına kadar bakıyor

Nazlı Can: Otel kayıtlarını nasıl öğreniyor ki?

Seçil Erzan: Bilmiyorum Nazlı. Tutunacak hiçbir şeyim kalmadı. Candaş'a da içim kopuyor.

Nazlı Can: Ne deyim yavrum

MOCİCAN’IN DİKKAT ÇEKEN KAYDI

Silinmiş mesaj kayıtlarında yer alan 7 Nisan tarihine ait ekran görüntüsü, Mojtaba Haghani adına kayıtlı cep telefon numarası Seçil Erzan’a, “Durum nedir? Beni ara acil önemli. Beni ara acil” diye mesaj atıyor.

Ayrıca Seçil Erzan’ın telefon rehberinde, "Mocican" olarak kayıtlı olan Haghani'nin, farklı saatlerde WhatsApp üzerinden 5 kez Seçil Erzan’ı aradığı da kayıtlara geçiyor. Erzan'ın bu arama ve mesajlara cevap vermediği görülüyor.

Mojtaba Haghani, Seçil Erzan'ı, evinden alıp boş bir arazide araç içinde videosunu çeken isimdi.

KAYNAK: HABERTÜRK
İbrahim Can Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - İbrahim Can

Editör Hakkında

İbrahim Can, 1993'te İstanbul'da doğdu. İnternet haberciliği kariyerine 2011’de başladı. İki yıla yakın küçük ölçekli sitelerde çalıştıktan sonra, 2012'nin Ekim ayında yenisafak.com'a başladı. 6,5 yıl çalıştığı yenisafak.com'da Gündem, Eğitim, Hayat, Dünya, Spor ve Video kategorilerinde çalıştı. Bir süre akşam sorumluluğu yaptı. Son olarak Ana Sayfa Editörü oldu. 2019'un Haziran ayında Haber7'de Gündem Editörü olarak göreve başladı. Hem Haber7 hem de Yeni Şafak'ta kültür sanat, eğitim ve siyaset alanları başta olmak üzere birçok alanda özel haber, infografik ve video hazırladı. Hala Haber7'de Haber Şefi olarak çalışmalarına devam etmektedir.
YORUMLAR 70
 • Kırsehirli 2 ay önce Şikayet Et
  Hem avukatla nişanlı hem de başka adamla aşk yaşıyor, bu nasıl bir kadın ya
  Cevapla
 • Mehmet 2 ay önce Şikayet Et
  Hak etmek güzel şey. Bu kadar insan gayrimenkul yatırımı yapıyor. Üretime katılıyor. Tefeci nin adı var da. Bunlar tefecilik cebinden cikariri
  Cevapla
 • Hidocan 2 ay önce Şikayet Et
  doyumsuzluğun sonu
  Cevapla
 • ESKİL 2 ay önce Şikayet Et
  Beter olun aç gözlü mahluklar.
  Cevapla
 • Goca GONYALI 2 ay önce Şikayet Et
  lüzumsuz insanların haberini yapıyorsunuz yaa ben daha ne diyim, gerek yok!!! inanın bu insanlardan daha önemli kayda değer haber olmalı,
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
AK Partili adayı övdü, CHP Medyasının hedefi haline geldi!
Murat Kurum Ekrem İmamoğlu'na seslendi! Meydanı coşturan çağrı