27 bin sözleşmeli sağlık personeli istihdam edilecek

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararına göre, eleman temininde güçlük çekilen yerlerde sağlık hizmetlerinin yürütülebilmesi için 27 bin sözleşmeli sağlık personeli istihdam edilecek.

27 bin sözleşmeli sağlık personeli istihdam edilecek
27 bin sözleşmeli sağlık personeli istihdam edilecek
GİRİŞ 27.12.2023 06:34 GÜNCELLEME 27.12.2023 06:34
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yer alan karara göre, eleman temininde güçlük çekilen yerlerde ve hizmet dallarında sağlık hizmetlerinin etkili ve verimli bir şekilde yürütülebilmesi amacıyla, 2024 yılında uygulanmak üzere istihdam edilecek sözleşmeli sağlık personeli sayısı 27 bin olarak tespit edildi.

Buna göre, 1 Ocak'tan itibaren geçerli olmak üzere 23 bin 464 uzman tabip, 3 bin 498 tabip, 9 ebe, 25 sağlık memuru, 2 hemşire, ve 1 sağlık teknikeri sözleşmeli olarak istihdam edilecek. Sözleşmeli tabiplerin tamamı yataklı tedavi merkezlerinde görev yapacak.

Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

Editör Hakkında

Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bahçelievler Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde ‘Web Programcılığı’ bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini, Atatürk Üniversitesinde ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ mezunu olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk adımını 2011 yılında attı. 12 yıllık profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak gündem, dünya, ekonomi, spor ve teknoloji kategorilerinde birçok haber ve röportaja imza atarak galeri ve video hazırladı. Bahadır Alemdar, meslek hayatına Haber7.com'da aktif olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 4
 • Karesibey 5 ay önce Şikayet Et
  Bir sürü eleman alındı hala randevu sistemi düzelmedi. Pandemiden önce tıkır tıkır işleyen mhrs pandrmiden sonra pert oldu. Hafi mevsimsel olarak KBB göğüs hastalıkları anlıyorum yoğunluk olabilir ya göz dış ciddiye ortapedi kalp bunlarda da randevu yok
  Cevapla
 • Misafir 5 ay önce Şikayet Et
  Kaldıysa, bulursanız!
  Cevapla
 • BURHAN ÖZTÜRK 5 ay önce Şikayet Et
  alınan tek yatıyordu şimdi üstüste yatacaklar. hemde 40.000 tl maaşla
  Cevapla
 • Arif 5 ay önce Şikayet Et
  2 hemşire mi?Demekki hemşire ye ihtiyaç kalmamış çocuğumu sağlık meslek lisesine gönderdiğim için çok pişmanım.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Avrupa'da rakiplerimiz belli oldu!
İsrail'e bir milyar dolar yardım yapan Pepsi ile katliam sevinci dansı