Trafikte yol kesen sürücünün ehliyeti iptal edildi

Kağıthane TEM Otoyolu'nda trafikte yol keserek tartıştığı sürücüye saldıran H.Ü'nün sürücü belgesi daimi iptal edilerek 10 bin 831 lira ceza kesildi.

GİRİŞ 10.01.2024 13:42 GÜNCELLEME 10.01.2024 13:54
Bu Habere 22 Yorum Yapılmış

Olay, TEM Otoyolu Nurtepe Viyadüğü mevkiinde 8 Ocak Pazartesi günü meydana geldi. İddialara göre, iki sürücü arasında trafikte, yol verme nedeniyle tartışma çıktı. Otomobil sürücüsü yoluna devam etmek istediği sırada, hafif ticari araç sürücüsü, emniyet şeridinden hızla gelerek otomobilin önünü kesti. Aracından inen sürücü, otomobili tekmeleyerek cama yumruk attı.

Öfkeli sürücüye yanındaki kadın engel olmaya çalıştı. Korku dolu anları, cep telefonu ile kaydeden otomobil sürücüsü, kaçmak için manevra yaparak hızla uzaklaştı. Görüntülerde, arkadan gelen hafif ticari araç sürücüsünün otomobilin önünü kesmesi ve aracından inerek otomobilin camına vurması görülüyor. Otomobil sürücüsü, öfkeli sürücüden kurtulmak için manevra yaparak uzaklaştı.

POLİS EKİPLERİ O SÜRÜCÜYÜ YAKALADI

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri yaptıkları çalışmada  TEM Otoyolu Nurtepe Viyadüğü mevkisinde trafikte tehlikeli hareketler yaparak sürücülerin ve yolcuların can güvenliğini tehlikeye atan o sürücüyü yakaladı.

Sürücü H. Ü'ye tehlikeli şerit değiştirmek, saygısızca araç kullanmak, emniyet şeridi kullanmak, araçların sağından veya banketlerden yararlanmak suretiyle geçmek, araçlarını ilerleyişine engel olacak şekilde veya tehlikeye sokacak şekilde ani yavaşlamak maddelerinden 10 bin 831lira cezası uygulandı.

H.Ü'nün aday sürücü olması ve ceza puanının 75'i aşması sebebiyle sürücü belgesi daimi olarak iptal edildi.

KAYNAK: DHA
Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

Editör Hakkında

Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bahçelievler Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde ‘Web Programcılığı’ bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini, Atatürk Üniversitesinde ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ mezunu olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk adımını 2011 yılında attı. 12 yıllık profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak gündem, dünya, ekonomi, spor ve teknoloji kategorilerinde birçok haber ve röportaja imza atarak galeri ve video hazırladı. Bahadır Alemdar, meslek hayatına Haber7.com'da aktif olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 22
 • Oznoron 3 ay önce Şikayet Et
  İzin verseler nasıl özür dileyecek nasıl ama iş işten geçti kayda alındınız oooooooooh içimin yağları eridi
  Cevapla
 • Halil 3 ay önce Şikayet Et
  Kameraya çeken adam kafayı takmış adamı çıldırtmış yanlış algı yaratmış galiba
  Cevapla
 • Kkaos 3 ay önce Şikayet Et
  Akıl hastanesi göndermek lazim
  Cevapla
 • Ahmet 3 ay önce Şikayet Et
  Bu davranışta bulunanların arabasınada el konulmalı, sadece ehliyet ve para cezası yeterli değil
  Cevapla
 • Mantiksal 3 ay önce Şikayet Et
  Kimse durduk yere böyle şeyler yapmaz bazı mal insanların anlık hataları yüzünden ölmek gibi bir durum atlatmış sa bu yaptığı az bile
  Cevapla
 • Namık 3 ay önce Şikayet Et
  Yaa sen çok komiksin daha izlememissin bile videoyu adamı savunuyorsun birde.. Allah akıl verir inşaallah bi gün sana da.. Hey Allahım yaa
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Beyoğlu’nda film gibi olay! Yanlış kişiyi vurdu: Bayramda el öperken yakalandı
Kilogramı 600 bin lira! Fiyatı altınla yarışıyor...