Erdoğan'dan İslam dünyasına 'İsrail' çağrısı: En önemli görevlerimiz arasında...

Başkan Erdoğan, İstanbul'da düzenlenen İslam İşbirliği Teşkilatı Enformasyon Bakanları Olağanüstü Toplantısı'na videomesaj gönderdi. Başkan Erdoğan, ''İsrail'in dezenformasyon çabalarını engellemek en önemli görevimizdir.'' dedi.

GİRİŞ 24.02.2024 17:46 GÜNCELLEME 24.02.2024 17:47
Bu Habere 51 Yorum Yapılmış

İslam İşbirliği Teşkilatı Enformasyon Bakanları Olağanüstü Toplantısı'na video mesaj gönderen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "İslam ülkeleri olarak sorumluluklarımızdan biri de yalanın hakikati perdelemesinin önüne geçmektir. Gazzeli kardeşlerimize yönelik barbarlıkların kayıt altına alınması, duyurulması, İsrail'in dezenformasyon çabalarının engellemesi en önemli görevlerimiz arasındadır" dedi.

İSTANBUL'DA KRİTİK TOPLANTI

İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) üyesi ülkelerin enformasyon bakanları, İsrail'in gazetecilere ve medya kuruluşlarına yönelik saldırıları ve dezenformasyon faaliyetlerine yönelik olarak İstanbul'da bir araya geldi.

İTT Enformasyon Bakanları Olağanüstü Toplantısı bugün Beşiktaş'taki bir otelde 'İşgal Altındaki Filistin Topraklarında İşgalci İsrail Yönetiminin Dezenformasyon Faaliyetleri ve Gazetecilere ve Medya Kuruluşlarına Yönelik Saldırıları' temasıyla gerçekleşti. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da video mesaj gönderdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan mesajında, İsrail'in katlettiği medya mensubu sayısının 100'ün üzerinde olduğunu hatırlattı.

"İSRAİL İŞGAL GÜÇLERİ BASIN MENSUPLARINI DA HEDEF ALIYOR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İslam İşbirliği Teşkilatı Enformasyon Bakanları Olağanüstü Toplantısı'nın başarılı geçmesini diliyorum. İslam dünyasının dört bir yanından toplantımıza teşrif eden misafirlerimize hoş geldiniz diyorum. Toplantınızın başta işgal edilmiş Filistin topraklarında, gazetecilik görevini yapmaya çalışan medya mensupları olmak üzere tüm basın camiası için hayırlara vesile olmasını Rabbimden niyaz ediyorum. 7 Ekim tarihinden beri Gazze'de ve İsrail'in işgali altındaki Filistin topraklarında çok büyük bir vahşet yaşanıyor. Batılı güçlerin koşulsuz desteğini arkasına alan İsrail yönetimi bir avuç toprak parçasına sıkıştırdığı Gazzelileri acımasızca katlediyor. Bugüne kadar 30 binin üzerinde Filistinli kardeşimiz hunharca şehit edildi, 70 binin üzerinde kardeşimiz de yaralandı. İsrail'in katlettiği Gazzelilerin kahir ekseriyetini çocuklar, kadınlar ve yaşlılar oluşturuyor. İsrail işgal güçleri sadece masum sivilleri değil aynı zamanda sahadaki gerçekleri dünyaya duyurmaya çalışan basın mensuplarını da hedef alıyor. Özgür basının sesini kesmek amacıyla İsrail'in katlettiği medya mensubu sayısı da 100'ün üzerindedir. İsrail'in yıldırma, korkutma, susturma politikalarına rağmen gazeteciler her türlü riski göze alarak Gazze halkına ve hakikate karşı görevlerini yerine getirmektedir. Filistinli mazlumların sesi soluğu olan tüm cesur gazetecileri selamlıyor, vefat edenlere Allah'tan rahmet diliyorum" ifadelerini kullandı.

"SORUMLULUKLARIMIZDAN BİRİ DE YALANIN HAKİKATİ PERDELEMESİNİN ÖNÜNE GEÇMEKTİR"

Erdoğan, "Küresel basın kuruluşlarındaki tasallutunu da kullanan İsrail'in eş zamanlı olarak dezenformasyon faaliyetlerine de hız verdiğini görüyoruz. İşlediği savaş ve insanlık suçlarını örtmek için İsrail gerçeklerin çarpıtılması ve propaganda başta olmak üzere her yolu kullanmaktadır. Yaptıkları tarafgir haberlerle batılı medya organları İsrail'in propaganda makinasının işlemesine katkı sunmuşlardır. Bu tablo karşısında İslam ülkeleri olarak sorumluluklarımızdan biri de yalanın hakikati perdelemesinin önüne geçmektir. Gazzeli kardeşlerimize yönelik barbarlıkların kayıt altına alınması, duyurulması İsrail'in dezenformasyon çabalarının engellenmesi en önemli görevlerimiz arasındadır. Filistin Topraklarında Gazetecilere ve Medya Kuruluşlarına Yönelik Dezenformasyon ve Saldırıları başlıklı toplantınızın buna vesile olacağına inanıyorum. İslam İşbirliği Teşkilatı Enformasyon Bakanları Olağanüstü Toplantısı'nın düzenlenmesinde emeği geçenleri tebrik ediyorum. Rabbim Filistinli kardeşlerimizin yar ve yardımcısı olsun diyorum. Her birinizi muhabbetle selamlıyor, Allah'a emanet ediyorum. Kalın sağlıcakla" diye konuştu.

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .

Editör Hakkında

Orta ve lise eğitimini Kayseri'de tamamladı. Üniversite öğrenimini İstanbul Üniversitesi Coğrafya bölümünde tamamladı. 2008 yılında Haber7.com'da gazetecilik mesleğine ilk adımını attı. 15 yıllık profesyonel editörlük kariyerinde tüm kategorilerde görev yaptı. Meslek hayatına Haber7.com'da 'Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü' olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 51
 • Hakan 1 ay önce Şikayet Et
  Müslüman ülkeler maalesef iki paralık oldu.itibar kalmadı.musluman cesur olur.
  Cevapla
 • Karadayı 1 ay önce Şikayet Et
  Ümmet liderini hiç bir islam ülkesi dinlemiyor.
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  Türkiye hep yaptığı gibi yöneticiler blöf yapıyor utanıyorum yoneticilerimden konustukmu mangalda kül bırakmıyoruz ama icraat yok
  Cevapla
 • Vedat 1 ay önce Şikayet Et
  Bu işin faturasını bizde ödeyecez bizlerinde çocukları açlıktan öldüğünde gerçekten ne olduğunu algılayacaz . Bundan sonra hiçbir zaman oy kullanmayacağım. Anladığım kadarrıyla tüm ülkeleri yahudiler yönetiyor.
  Cevapla
 • KONYALI 1 ay önce Şikayet Et
  Hiç Türkiye İsrail'e savaşırmı ya aklınız alıyormu savaş 4 aydır sürüyor ayda bir sefer bizim büyüklerimiz halkımızın gazını alıp geçiyor maalesef GAZZE dünyada tek başına kaldı önce Müslümanlar utansın sonra tüm dünya
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Gaziosmanpaşa'daki toprak kaymasının yaşandığı anlar ortaya çıktı!
Abdülkadir Selvi'den ilginç iddia! Özel'in Erdoğan'a teklifi bu olacak