Gaziantep, sokak hayvanlarına sahip çıkıyor

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi sokak hayvanlarına sahip çıkarak onların tedavilerini üstleniyor, sağlıklı bir yaşam sürmelerine imkan sağlıyor.

Gaziantep, sokak hayvanlarına sahip çıkıyor
Gaziantep, sokak hayvanlarına sahip çıkıyor
GİRİŞ 03.04.2024 19:23 GÜNCELLEME 03.04.2024 22:20
Bu Habere 22 Yorum Yapılmış

Doğada yaşayan bütün canlıların yaşam hakkına saygılı bir çalışma yürüten Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Koruma Daire Başkanlığı, başta sokak hayvanları olmak üzere bütün canlıların yaşamına dokunan faaliyetleri sürdürüyor.

4 Nisan Dünya Sokak Hayvanları Günü vesilesiyle Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Koruma Daire Başkanı Celal Özsöyler, kurum olarak tüm doğanın insanların ortak yaşam alanı olduğuna dikkat çekerek sokak hayvanlarının yaşamlarına saygı duyulması gerektiğini, imkanların verilmesinin gerek olduğunu söyledi.

Büyükşehir Belediyesi olarak mevcut barınağın çalışmasını sürdürerek Burç Yazıbağ’da 15 bin metrekare alan üzerine, içerisinde modern ameliyathaneler, mama üretim merkezi, alttan ısıtmalı barınakların bulunduğu yeni barınak kurulduğunu aktaran Özsöyler, bu Tabiat Parkı’nda sokak hayvanları için rehabilitasyon alanı olarak 60 bin metrekareye kurulan doğal yaşam alanının sürekli çalıştığını söyledi. Burada ise kent yaşamına ayak uyduramayan ve diğer hayvanlar tarafından zarar görme ihtimali yüksek köpekler bulunuyor. 

250 BESLEME NOKTASINA KONULAN MAMALARI GAİZANTEP BÜYÜKŞEHİR ÜRETİYOR

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi şehir merkezinde farklı 250 noktada atık borulardan kurduğu besleme noktalarına konulan mamaları da kendisi üretiyor. Sıfır Atık çalışması kapsamında başlatılan projede şehir hastanesi, üniversiteler, fabrikalar ve lokantalardan gelen yemek artıklarını ayrıştırarak komposto makinalarında yüksek protein değerine sahip mamaya dönüştüren ekipler, kurutarak besleme noktalarına ve hayvanseverlere dağıtıyor. 2 yıldır devam eden çalışmada gastronomi şehrinin atıkları değerlendiriliyor. 

YILDA 1800 SOKAK HAYVANI TEDAVİ GÖRÜYOR

Yılda bin 800 sokak hayvanının tedavisini üstlenen Büyükşehir Belediyesi, tedavi sürecinin ardından sokak hayvanlarını aldığı yerler bırakıyor. 7/24 çalışan ekipler, Gazi şehrin 9 ilçesi 780 mahallesinde hizmet vermeyi sürdürüyor.

KAYNAK: HABER7
Emrah Konak Haber7.com - Editör
Haber 7 - Emrah Konak

Editör Hakkında

1992 yılında Erzurum'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Erzurum'da, lise öğrenimini Rize'de, lisans öğrenimi ise Atatürk Üniversitesi'nde tamamladı. Halihazırda Nevşehir Hacı Bektaş Üniversitesi'nde yüksek lisans öğrenimine devam ediyor. Meslek hayatına 2015 yılında başlayıp birçok haber sitesi ve televizyon kanalında farklı pozisyonlarda görev aldı. Şu an meslek hayatına haber7.com'da "Editör" olarak devam ediyor.
YORUMLAR 22
 • İsimsiz 2 hafta önce Şikayet Et
  Eğer doğruysa tebrik ederim ve bazı yorumlar hayretler içerisinde okudum bu kadar mı insanlıktan çıktınız Allah hiç bir canlıyı sebepsiz yaratmaz sizin kadar onların da yaşamaya hakkı var belediye nın yapacağı kısırlaştırma ile çoğalmalarını engellemek ve onlar için yem bırakarak insanlara saldırmasını engelleyebilir
  Cevapla
 • Arif 2 hafta önce Şikayet Et
  Daja dun iki cvocuk kopklet tarafindan istanbulda sokakda onetken parcalanmiş 32 dikis vucudu yuzunde ite sahip cikacginiza insana sahip cikin insansaniz Kopekleri sehir disinda yer yapin toplayın. Orda bakin burayi hindistan yaptiniz dininiz ne sizin. Kopege tapilir oldu ne hale gelindi..
  Cevapla
 • hilal71 2 hafta önce Şikayet Et
  tüm canlıların dünyada yaşama hakkı var. insanoğlu vahşice doğayı katlediyor ve hayvanların doğal yaşam alanlarını işgal ediyor. aslında herkesin yapması gerekeni belediyeler yapıyor.çok görmeyin derim. islamın hayvanlara bakış açısına hiç girmiyorum bile
  Cevapla
 • özcan 2 hafta önce Şikayet Et
  kusura bakmayın bu işin çözümü itlaftır. Lamı cimi yok. İnsan hayatının üstünde hayvan hakkı olamaz.
  Cevapla
 • Arzu 2 hafta önce Şikayet Et
  Senin gibi kotu insanlar itlaf edilse hiçbir sorun kalmaz dunyada
  Cevapla
 • Recai 2 hafta önce Şikayet Et
  Sokaklar köpeklerin doğal yaşam alanı değildir. Başıboş köpek olmaz, sivri keskin dişleri ile çocuklarımız ve yaşlılar tehlike altında, kaldırımlara, yollara, parklara pisliyorlar sağlığımız tehlike altında, nedir bu hindistan özentiliği. Cezai ehliyeti olmayan hayvanlara sokaklarda dilencilik yaptırmayın.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Ünlü yorumcu canlı yayında yere yığıldı!
İstanbul Valisi Davut Gül açıkladı: Taksim Meydanı 1 Mayıs kutlamalarına kapalı olacak