Diyarbakırlı DEM Partili başkanlardan tabela bölücülüğü

31 Mart’ta Diyarbakır Büyükşehir Belediyesini kazanan DEM Partili belediye eş başkanlarının ilk icraatları ‘bölücülük’ üzerinden oldu.

GİRİŞ 15.04.2024 10:57 GÜNCELLEME 15.04.2024 11:03
Bu Habere 267 Yorum Yapılmış

DEM Partili Diyarbakır Belediye Eş Başkanı Ayşe Bucak Serra Küçük, Kürtçe isimli iş yerlerine vergi indirimi yapacaklarını açıkladı.

İŞ YERİ TABELASINI KÜRTÇE YAZAN ESNAFA VERGİ İNDİRİMİ

T24'e konuşan Ayşe Serra Bucak Küçük “İş yerlerinde Kürtçe isimleri tercih edecek olan işletme sahiplerine vergi indirimi uygulayacağız” dedi.

Şehrin kültür sanat hayatını Kürtçe olarak dönüştüreceklerini söyleyen Küçük, “Kürtçe tiyatro üretimleri aynı zamanda Kürtçe kent konservatuvarlarını yeniden açacağız. Aram Tigran ve Cegerxwin kültür merkezlerinde yeniden müzik, sinema, tiyatro eğitimleri vereceğiz. Daha fazlasını da açacağız” dedi.

"ZAZAKİ VE KURMANCİ LEHÇELERİNDE DİL KURSLARI AÇACAĞIZ"

Kürtçe dil kursları da düzenleyeceklerini bildiren Küçük, Kürtçeyi kamusal alanda önceleyeceklerini belirterek “Dil Koruma ve Geliştirme Müdürlüğü kuracağız. Kürtçenin hem Zazaki hem Kurmanci lehçelerinde dil kursları açacağız” ifadelerini kullandı.
 

Ahmet Aydemir Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ahmet Aydemir

Editör Hakkında

İstanbul'da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Büyükçekmece'de tamamladı. İstanbul Üniversitesi, 'Gazetecilik’ bölümünden mezun oldu. Gazeteciliğe ilk adımını 2014'te attı. Profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere gündem, dünya, ekonomi ve spor kategorilerinde birçok haber hazırladı. Ahmet Aydemir, meslek hayatını Haber7.com'da aktif olarak sürdürüyor.
YORUMLAR 267
 • Misak-ı Milli 2 ay önce Şikayet Et
  Vatandaşlıktan çıkartıp sınır dışı edin pkk sevicileri, mal varlıklarına da el konulsun.
  Cevapla
 • Ertuğrul 2 ay önce Şikayet Et
  Kürt kültürü üzerine araştırma yapan bir arkadaşın yazdığı bir yazıda eski Diyarbakır belediye başkanının açtığı sözde Kürtçe kurslarinda Ermeni dili ile karışık dil öğretildiği ve Kürtlerin dininin İslam olmadığı zorla İslamlaştırıldığı Kürtlerin asıl dininin Zerdüşt olduğu inançta yaratıcı diye bir şey olmadığı üzerine öğretilerin olduğunu yazmıştı
  Cevapla
 • Welat 2 ay önce Şikayet Et
  Kürtçe sanat dedikleri kürtçe lgbt propagandası yozlaşma...
  Cevapla
 • Celal 2 ay önce Şikayet Et
  Eğer yapacağınız bu çalışmalarda inançsızlık vermeyeceksiniz, gerçekten Kürt kültürü üzerinde çalışma yapacaksanız tebrik ediyorum. Çok yerinde bir karar.
  Cevapla
 • Kızıl Elma 2 ay önce Şikayet Et
  Biz Zazalar Kürt değiliz, yeter Kürtlerin bize yaptığı faşistlikten yorulduk, rahat bırakın bizi DEM denen Ermeni çetesi..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Şehit Mehmet Ali Horoz'un vasiyet ettiği videosu ortaya çıktı: Eğer ben şehit olursam...
MSB acı haberi duyurdu: 1 askerimiz şehit oldu!