DEM Partili başkanlar sinir uçlarını kaşıyor! Dertleri yine mağduriyet mi?

Terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı olma vasfını DEM Parti adı altında sürdüren isimler, yerel seçimlerde kazandıkları belediyelerde ardı ardına haddi aşan eylemlere girişiyor.

DEM Partili başkanlar sinir uçlarını kaşıyor! Dertleri yine mağduriyet mi?
DEM Partili başkanlar sinir uçlarını kaşıyor! Dertleri yine mağduriyet mi?
GİRİŞ 22.04.2024 20:27 GÜNCELLEME 22.04.2024 21:32
Bu Habere 247 Yorum Yapılmış

Kent uzlaşısı adı altında CHP ile ittifak yapan PKK uzantısı DEM Parti, yerel seçimlerin ardından toplumun sinir uçların kaşımaya başladı. Ele geçirdiği belediyelerde bölücü faaliyetlere girişen, PKK’lı teröristler için adımlar atan, bayrak gibi sembolik değerler üzerinden infiale neden olacak hamlelerde bulunan DEM Partili başkanlar, aleni olarak suç işleyerek görevden alma veya kayyım gibi uygulamalara adeta davetiye çıkarıyor.

Mağduriyet oluşturma gayreti” olarak değerlendirilen DEM provokasyonlarına, yerel seçimde kent uzlaşısı adı altında ittifak yaptıkları CHP’nin hiçbir kurmayından tepki gelmemesinin, küstahlığı daha da perçinlediği değerlendiriliyor.

İşte DEM Parti’den belediye başkanı seçilen adayların ve partililerin 31 Mart yerel seçimlerinin ardından geçen 3 haftalık süreçte imza attıkları skandallar zinciri:

 “PKK sizi tükürüğüyle boğar” diyen DEM Partili Abdullah Zeydan’a destek için DEM yetkililerinin çağrısıyla sokaklara döküldüler. YSK kararını bahane eden vandallar, Van’ı adeta savaş alanına çevirdi. DEM Parti yetkililerin kışkırtıcı çıkışlarıyla olaylar Hakkari, Mersin, İstanbul, gibi şehirlere de sıçratılmaya çalışıldı.

 Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk ve DEM grubu İstiklal Marşı’nı okutmadı. DEM Parti’li Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk ve DEM Parti Meclis Grubu, AK Parti Grubu’nun belediye meclisinde gündeme İstiklal Marşı ve saygı duruşu eklenmesi talebini kabul etmedi.

 Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin resmi internet sitesindeki Türkiye bayrağı kaldırıldı.

 DEM’li Diyarbakır Bağlar Belediyesi PKK’lı kadın teröristlerin anısına heykel açtı.

 DEM’liler Diyarbakır Sur Belediyesi makam odasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve Mustafa Kemal’e küfür etti. DEM Partilililer, başkanlık makamındaki Erdoğan ve Atatürk fotoğrafını işaret ederek, “Kaldırın bu kebrağların (p...lerin) fotoğraflarını” diye iğrenç sözler sarf etti.

 Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DEM Partili eş başkanları Ayşe Serra Bucak Küçük ile Doğan Hatun, Kürtçe tabelalara vergi indirimi uygulayacaklarını açıkladı. Serra Bucak, T24’te yayınlanan röportajında, “İş yerlerinde Kürtçe isimleri tercih edecek olan işletme sahiplerine vergi indirimi uygulayacağız.” dedi.

Diyarbakırlı DEM Partili başkanlardan tabela bölücülüğüDiyarbakırlı DEM Partili başkanlardan tabela bölücülüğü

 DEM Parti’li Tunceli Belediyesi’nin sosyal medya hesabının kullanıcı adı ‘Dersim Belediyesi’ olarak değiştirildi.

DEM Parti'den skandal Tunceli Belediyesi adımı! Hesap ismi 'Dersim'le değiştirildiDEM Parti'den skandal Tunceli Belediyesi adımı! Hesap ismi 'Dersim'le değiştirildi

 DEM Partili Şanlıurfa Suruç Belediyesi engelli ve şehit yakını olan personeli işten çıkarttı. 31 Mart’ta Suruç Belediye Başkanlığına seçilen DEM Parti adayı Ayten Kaya’nın ilk icraatı binaya asılan Türkiye bayrağını kaldırmak oldu. Kaya ayrıca engelli ve şehit yakınlarının aralarında yer aldığı 27 kişiyi işten çıkardı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi sözde Eşbaşkanı Doğan Hatun, “Amed Kürdistan’ın başkentidir.” dedi.

Karikatürist Erhan Yalvaç, DEM Parti'nin terör örgütü PKK ile olan bağlantısını böyle yansıtmıştı.

Can Ataklı DEM Parti'ye kalkan oldu: Erdoğan bahane arıyorCan Ataklı DEM Parti'ye kalkan oldu: Erdoğan bahane arıyor

Bahçeli'den 'DEM' tepkisi: Vatandaşlıktan derhal çıkarılmalı!Bahçeli'den 'DEM' tepkisi: Vatandaşlıktan derhal çıkarılmalı!

Diyarbakır Belediyesi'nde bir skandal daha: Web sitesinden Türk bayrağı kaldırıldıDiyarbakır Belediyesi'nde bir skandal daha: Web sitesinden Türk bayrağı kaldırıldı

Atatürk ve Erdoğan'a hakaret eden DEM Partili tutuklandıAtatürk ve Erdoğan'a hakaret eden DEM Partili tutuklandı

Ahmet Hakan: DEM Parti, kayyuma gel gel yapıyorAhmet Hakan: DEM Parti, kayyuma gel gel yapıyor

Haddi aşan DEM'lilere sesini çıkaramayan CHP'lilere bir tepki de Nedim Şener'den!Haddi aşan DEM'lilere sesini çıkaramayan CHP'lilere bir tepki de Nedim Şener'den!

DEM Partili belediyenin ilk toplantısında İstiklal Marşı krizi!DEM Partili belediyenin ilk toplantısında İstiklal Marşı krizi!

Faruk Arslan Haber7.com - Özel Haber Sorumlusu
Haber 7 - Faruk Arslan

Editör Hakkında

İstanbul’da doğdu. Aslen Erzurumlu. Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler mezunu. 2010 yılından bu yana gazete ve internet haberciliğinde. 2013-2022 yılları arasında Akit Medya bünyesinde birçok vazife üstlendi. Dosya haberleriyle ödül ve plaketler aldı. Alanında uzman isimlerle röportajlar, mülakatlar, beyanatlar gerçekleştirdi. Çeşitli kurum, kuruluş ve STK’lara metin yazarlığı desteği verdi. Alanıyla ilgili seminerlerde, konferanslarda, çalıştaylarda, panellerde yer aldı. Uluslararası Medya Enformasyon Derneği ve İletişim Platformu Derneği üyesi. Kasım 2022’den beri Haber7 kadrosunda.
YORUMLAR 247
 • MiSaFiR 1 ay önce Şikayet Et
  Adam öldüren birisi, kanunlar gereği cezalandırınca MAĞDUR mu oluyor??? Gereği neyse yapılmasını BEKLİYORUZ!!!
  Cevapla
 • Adnan 1 ay önce Şikayet Et
  Bebek katili pkk sarı torbaya girince bu abd itleri kaosa oynamaya başladı,o hakaret eden abd itinini içeri tıkarak gun yüzü gösterirlerse yazıklar olsun.Derhal kayyum diyeceğim fakat chpkk göğsünü oy için beraber yürüdüğü bebek katillerine siper eder,örnekmi"pkk sizi tükürükle boğar"diyen pkk,lıya yardıma koştukları gibi.birde jr Erbakan eserinle iftaar et
  Cevapla
 • Mevzu 1 ay önce Şikayet Et
  Dem amacı Türkiye'yi Kürdistan'a çevirmek buna asla izin müsade verilmeyecektir ne pahasına olursa olursa olsun Türkiye her zaman Türkiye Cumhuriyeti kalacaktır
  Cevapla
 • Turan 1 ay önce Şikayet Et
  Nerde bu bölücü Fatih Erbakan hiç sesi çıkmıyor, yoksa bu ülke onun değil mi? Fitneci, ne güzel kullanıp attılar kenara, zamanında Abdülhamit Hanı da devirirken Mehmet Akif Ersoyu kullanıp, sonra da Mısıra sürmüşlerdi, tarih değişiyor ama düşmanlar değişmiyor
  Cevapla
 • erdal 1 ay önce Şikayet Et
  Asıl eylem sahibi CHP partililerdir oy verenler düşünsün adamlar resmen türk düşmanı
  Cevapla
 • MSELİM 1 ay önce Şikayet Et
  chp liler türk dostumu?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
'Erdoğan düşmanı' Reuters yine şaşırtmadı! Çok konuşulacak anket
Dünyaca ünlü yönetmen Quentin Tarantino'ya New York'ta Filistin şoku