Tarih verip yalvardılar: Türkler geliyor, acil bizi tanıyın...

Son dakika haberi... Süleymaniye, Kandil, Mahmur ve Sincar'a Irak ordusu ile ortak operasyon gündemde. Türkiye'nin harekatı öncesi korkuya kapılan örgüt liderlerinden bir bir yardım çağrıları gelmeye başladı...

GİRİŞ 15.04.2024 14:41 GÜNCELLEME 16.04.2024 01:32
Bu Habere 169 Yorum Yapılmış

Terör örgütü PKK yurt içinde temizlendi. Sıra şimdi Irak'ın kuzeyindeki terör yuvalarını temizlemeye geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sinyalini verdiği büyük harekattan önce üs bölgeleri tahkim edilecek. Askeri üsler arasında ulaşım ağı kurulacak. Örgütün yerleşim yerleriyle bağı kesilecek. Güvenli bölgeler oluşturulduktan sonra PKK'nın düz araziye inmesi hedefleniyor. 

Kandil'de saklandığı inden başını çıkaran PKK terör örgütü elebaşı Cemil Bayık, Türkiye ve Irak arasındaki güvenlik görüşmeleri ile kurulan Ortak Daimi Komite'ye ilişkin endişesini dile getirdi.

Bilindiği üzere Irak, Türkiye ile yaptığı güvenlik zirvesi sonrası PKK'yı 'yasaklı örgütler' listesine aldı.

PKK terör örgütü elebaşı Cemil Bayık

"TÜRK DEVLETİNE BOYUN EĞMEYİN"

Bu durum sonrası Irak yönetimine üstü kapalı tehdit göndermeye çalışan elebaşı Cemil Bayık, "Türk devletinin Irak'la yaptığı bazı görüşmelerin doğrudan PKK ile alakalı olduğu görülüyor. Özellikle Irak Ulusal Güvenlik Konseyi'nin PKK'ye karşı verdiği karar doğruysa bu karar PKK'ya ne kadar zarar verecekse, Irak'ın çıkarlarına da o kadar zarar verecektir" ifadelerini kullandı.

Köşeye sıkıştığı terör ininden zehir saçan Cemil Bayık, Türkiye'yi işgalcilikle suçlayıp "Umudumuz ve temennimiz Irak hükümetinin ve Irak Ulusal Güvenlik Konseyi'nin her iki tarafın çıkarına hizmet etmeyen bir karar almamasıdır. Ayrıca Irak devletinin işgalci ve yayılmacı Türk devletinin planlarına alet olmamasını ve Türk devletine boyun eğmemesini umut ediyoruz" sözleriyle adeta Bağdat'a yalvardı.

"TÜRKİYE GELECEK, BİZİ TANIYIN"

Ankara'nın PKK'nın kökünü kazıyacak hamleleri PKK elebaşı Cemil Bayık'ın yanı sıra YPG unsurlarını da bir hayli panikletmiş vaziyette.

PKK/YPG Sözcüsü Ferhad Şami, "Türkiye önümüzdeki yaz Kobani (Ayn El-Arap) bölgesine saldırı yapmayı planlıyor" diyerek ABD ve Batı'dan destek istedi.

"Kürdistan'ın genelinde tehlike var. Sürekli saldırı altındayız" diyerek ağıt yakan YPG'li Şami "Siyasi olarak bizi tanıyın" sözleriyle yalvardı.

YPG Sözcüsü, "Şu anda daha fazla önem verdiğimiz konu, uluslararası güçlerle diyaloglarımız ve müzakerelerimiz olan Kuzey ve Doğu Suriye Özerk Yönetimi'nin siyasi olarak tanınması" dedi.

PKK/YPG Sözcüsü Ferhad Şami

"GÜÇLERİMİZE OLAN DESTEĞİ ARTIRIN"

Türkiye'nin olası askeri harekatı öncesi ABD ve Batı'dan mühimmat ve askeri destek dilenen YPG'li üstü düzey terörist "Güçlerimize olan desteğinizi artırmayı düşünün" şeklinde konuştu.

ERDOĞAN: YARIM KALAN İŞİ TAMAMALAYACAĞIZ!

Türkiye, güney sınırlarında bir 'teröristan' kurulmasına asla müsaade etmeyecek.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın "yarım kalan işi tamamlayacağız" diyerek harekat sinyali vermesi sonrası PKK'ya ölümcül darbe vurmak için hazırlıklar sürüyor.

Erdoğan geride bıraktığımız günlerde yaz aylarını işaret ederek "Başarılı operasyonlarımız sayesinde iyice köşeye sıkıştırdığımız bölücü terör örgütüne, ölümcül darbeyi mutlaka indireceğiz. Bir kez daha altını çizerek söylüyorum… Güney sınırlarımızın ötesinde bir "teröristan" kurulmasına izin vermeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

Editör Hakkında

Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bahçelievler Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde ‘Web Programcılığı’ bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini, Atatürk Üniversitesinde ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ mezunu olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk adımını 2011 yılında attı. 12 yıllık profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak gündem, dünya, ekonomi, spor ve teknoloji kategorilerinde birçok haber ve röportaja imza atarak galeri ve video hazırladı. Bahadır Alemdar, meslek hayatına Haber7.com'da aktif olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 169
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  ABD her zamanki gibi PKK'yı yıllarca kullandı ve bu gün sattı. ABD konum verir biz vururuz.
  Cevapla
 • Seçmen 1 ay önce Şikayet Et
  İçeride temizlik yapılmış mış, adamlar tehdit ve baskı ile belediye başkanı oluyor bunlar iç temizlikten bahsediyor. Ne diyelim, ALLAH akıl fikir versin.
  Cevapla
 • Amedli 1 ay önce Şikayet Et
  chpkk kapatılırsa ülkede hain kalmaz.
  Cevapla
 • vatandaş 1 ay önce Şikayet Et
  Mazlum kobaniyi siha ile imha edecekler diye söyleniyor Türk devleti er yada geç ili bitiriyor ; burası kurtlar vadisi
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  ABD sattı.
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  bitir işi. sayın devlet. buyuklerim bitir. bunları.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kazdıkları siper İsrail askerlerine mezar oldu: Kassam keskin nişancısı vurduğunu indirdi
'Tarihi gündeyiz' deyip duyurdu, Toplantı başladı! Dijital Telif Yasası'nda önemli adım...