Erdoğan'la Şimşek arasında geçen konuşma ortaya çıktı! Ülke için seçim feda edildi

Gazeteci Abdülkadir Selvi, 31 Mart seçimleri öncesi emeklilerle ilgili durumun AK Parti tarafından fark edildiğini belirterek Cumhurbaşkanı Erdoğan'la Bakan Şimşek arasında geçen konuşmayı aktardı.

Erdoğan'la Şimşek arasında geçen konuşma ortaya çıktı! Ülke için seçim feda edildi
Erdoğan'la Şimşek arasında geçen konuşma ortaya çıktı! Ülke için seçim feda edildi
GİRİŞ 15.04.2024 21:20 GÜNCELLEME 15.04.2024 21:21
Bu Habere 534 Yorum Yapılmış

31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti bir hüsran yaşadı. AK Parti kuruluşundan bu yana ilk kez ikinci parti konumuna düştü. AK Parti adına seçimin bu şekilde sonuçlanmasının en büyük etkenlerinin başında da ekonomi ve emekliler başlığı yer aldı. 

Konuyla ilgili gazeteci Abdülkadir Selvi bugünkü köşesinde kulis bilgilerini aktardı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçimlerden sonra yaptığı değerlendirmede, “Tüm illerde serzenişlerini dinlediğimiz” dediği emeklilere özel bir yer ayırdığını hatırlatan Selvi, emekliler seçimlere 1 hafta kalana kadar beklediğini ancak sonuç alamayınca iktidarı uyarmak için ya CHP'ye yöneldiğini ya da sandığa gitmediğini hatırlattı. 

ERDOĞAN'LA ŞİMŞEK ARASINDA GEÇEN EMEKLİ KONUŞMASI

AK Parti'nin emeklilerle ilgili durumu son 10 günde tespit ettiğini belirten Selvi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'la Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek arasında 20 Mart tarihinde yapılan Isparta mitingi dönüşünde yapılan bir konuşmayı aktardı. Selvi, Bakan Şimşek'in emeklilere zam yapılması durumunda “Eski dönemde olduğu gibi enflasyon sarmalına gireriz, enflasyon patlar, yüzde 80’lere çıkar. Ekonomiye çok büyük zarar veririz” dediğini söyledi. 

Emeklilerle ilgili kararın AK Parti'deki yankılarını da aktaran Selvi, “Ekonomide popülizm yapmadık. Türkiye ekonomisi zarar görmesin diye AK Parti’nin seçim kaybetmesini göze aldık” şeklinde yorumlandığını aktardı. 

"EKONOMİ ZARAR GÖRMESİN DİYE PARTİYİ FEDA ETTİK"

Mehmet Şimşek'in AK Parti'nin yetkili kurullarında yaptığı konuşmaya da yazısında yer veren Selvi, "Mehmet Şimşek, enflasyonun haziran ayından itibaren inişe geçeceğini ve yıl sonu hedefinin yüzde 40’a çekmek olduğunu söylemiş. Enflasyon 2025’te yüzde 20’ye çekilecek, 2026’da ise hedef enflasyonu tek haneye indirmek demiş." dediğini belirtti. 

Selvi, AK Partili isimlerin “Seçimlerde popülizm yapsak, emekliye seyyanen para versek seçim sonuçları böyle olmazdı. En az 10 ili daha kazanırdık ama biz Türkiye ekonomisi zarar görmesin diye partiyi feda ettik” şeklinde değerlendirmeler yaptığını da sözlerine ekledi. 

 

Yalçın Taşbaşı Haber7.com - Özel Haber Editörü
Haber 7 - Yalçın Taşbaşı

Editör Hakkında

Yalçın Taşbaşı 1991 yılında İstanbul'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da, üniversite eğitimini ise Kayseri'de Erciyes Üniversitesi'nde tamamladı. 2014 yılında gazetecilik bölümünden mezun olmasının hemen ardından vatani görevini tamamlayarak iş hayatına giriş yaptı. 2015 yılında yeniakit.com.tr'de internet editörlüğü görevine başladı. Burada 7 yıl süren görevinin ardından 2022 yılında Haber7.com'da özel haber editörü olarak göreve başladı ve çalışmalarına devam ediyor.
YORUMLAR 534
 • Özgür 1 ay önce Şikayet Et
  Genel seçimlerde Seçim kazanmak için EYT düzenlemesi yapılırken popilizm yapılmadı mı?
  Cevapla
 • Emekli 1 ay önce Şikayet Et
  Ben kendimi oyunu para ile satan emeklilerden istisna ediyorum.
  Cevapla
 • Bulvar 1 ay önce Şikayet Et
  Bu millet senin döneminde malına mal,parasına para kattı... Bütün akrabalarım senin döneminde evler-arabalar-hobi bahçeleri-arsalar-tatil-lokantalar-elektronik sahibi oldu.. Gelde anlat bunlara..İlk ekonomik dar boğazda sattılar seni. Sağ seçmen ve muhafazakar seçmen için değmez bunca çile.... Aziz Nesin ve chp doğru demiş hep.... Git kalan ömrünü sakin mutlu ve huzurku yaşa...
  Cevapla
 • ALİ 1 ay önce Şikayet Et
  Ayrım Yapıldı Ayrım Yapilmayacakti Birine 5 Birine 15 İşte Emeklide Gereğini Yaptı Sızlama in Gereği Yok
  Cevapla
 • Sağa dinciye oy mu 1 ay önce Şikayet Et
  Sen yüzde kaçlık kesimi kastediyorsun Hemşerim biz hükümet son donumuzuda alır düşünürken sen sallamişsin
  Cevapla
 • Netitrebet 1 ay önce Şikayet Et
  Söylediklerin doğru elbette, lakin Reis kendini bu Millete adadı. Karşısına hangi diken çıkarsa çıksın acımak pahasına da olsa, o dikene basıp oraya geçecek. Zaten Millet dediğin, çok ufak bir zümre olan ferasetli ve hakkaniyetli kişilerden oluşuyor. Allah CC onların hatırına bela vermiyor.
  Cevapla
 • Baran 1 ay önce Şikayet Et
  Aynen öyle noktasına virgülüne kadar haklisin
  Cevapla
 • Murat Beğenilmiş 1 ay önce Şikayet Et
  "ÖNCE VATAN" Vatan olmadan hiçbir şeyin anlamı yoktur. Söz konusu VATAN ise gerisi TEFERRUATTIR...
  Cevapla
 • Sözügüzel 1 ay önce Şikayet Et
  Kısıtlama işine önce kendinizden başlayın da millet inansın
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Üniversiteli motokurye Ata'yı öldüren şüpheli için istenen ceza açıklandı
Avrupa'nın en iyi takımları güncellendi: Türkiye'den de 2 takım var