Devlet Bahçeli: İran-İsrail gerilimi tiyatrodur

MHP Lideri Devlet Bahçeli, yerel seçimlerin ardından ilk kez partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli, 31 Mart'taki seçim sonuçlarını değerlendirdiği konuşmasında "Yerel iktidar olduk diyenler hayal alemindedir" ifadelerini kullandı.

GİRİŞ 16.04.2024 10:39 GÜNCELLEME 16.04.2024 11:32
Bu Habere 34 Yorum Yapılmış

SON DAKİKA HABERİ... MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu.

Bahçeli'nin konuşmasından satır başları şu şekilde;

"İnsanından kopan siyasetçinin kaderi sonunda dibe çakılmaktır. Siyasetin ekseni akıl, enerjisi ahlaktır. Bulmayı amaçladığımız hazine milletimizin vicdanındadır.

Hiç kuşkusuz egemenlik kayıtsız, şartsız milletindir. Millet ne diyorsa saygımız ve sadakatimiz tamdır ve tartışmasızdır. MHP, Türkiye ve Türk milletine varlığını adamış, siyasetçinin değil seçmenin mutluluğu her zaman gaye eylemiştir.

Her birimizin vazifesi kafa karıştıran, ortamı bulandıran zihniyetin kara propagandasına aldırmadan halkın yolunda arkamıza bakmadan hızlı adımlarla yürümektir. Biz görevimizin farkındayız. Yapacaklarımızın şuurundayız. Türk milletini layık olduğu yüksek mevkiye ulaştırmalıyız.

YENİ ANAYASA AÇIKLAMASI

Ters akıntılara göğüs germeliyiz. Türk siyaset yapısını taleplere göre yeniden ele almalı, yeni anayasa ile taçlandırmalıyız. Türk devrinde insanımızın mutlu olacağı dönemin kapılarını el birliği ile açmalıyız. Sosyal ve ekonomik ihtiyaçlara cevaplar hazırlayarak kalıcı reformları hayata geçirmeliyiz. Fiyat ve finansal istikrarı artırarak, adil ve insani paylaşımı canlandırarak Türkiye ekonomisini zincirlerinden kurtarmalıyız.

Bunu yapacak irade MHP ve Cumhur ittifakında mevcuttur. Kısır çekişmeleri bir kenara bırakmalıyız. Türkiye hepimizindir, hepimizin ortak vatanı. Farklı başkentlerin sunduğu kurtuluş reçetelere Türkiye'yi bir adım öteye götüremez.

"GELECEĞİN SÜPER GÜCÜ, TÜRKİYE'DİR"

MHP Türkiye'nin elde ettiği demokrasiye gönülden bağlıdır. Temel hak ve hürriyetlere saygı duymaktadır MHP. Hukukun üstünlüğüne inanmaktadır. Din ve vicdan özgürlüğünü savunmaktadır. Geleceğin süper gücü Türkiye'dir. İstanbul'un fethinin 600. yılı olan 2053'te bu ideal gerçekleşecektir.

14 Mayıs-28 Mayıs 2023 tarihlerinde yapılan seçimlerinden 10 ay sonra bu defa da yerel seçimler için sandık başına gittik. Milletimizin hür iradesiyle verdiği kararlarına saygılıyız. Yerel seçimlerin doğası ile Genel seçimlerin doğası farklıdır, ikisini birbirine karıştırmak yanlıştır. Genel seçimlerde partiler öndedir.

"TÜRKİYE'DE İKTİDAR TEKTİR"

31 Mart Yerel seçimlerinden sonra el değiştiren bir iktidar yapısı yoktur. Yerinde sayan bir Türkiye yoktur, olması da söz konusu değildir. Türkiye'de iktidar tektir o da Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'dir.

Yerel iktidar olduk diyenler hayal alemindedir. Katılım oranı düşüktür, milli irade tam yansımamıştır.

"İRAN-İSRAİL GERİLİMİ TİYATRODUR"

İran İsrail gerilimi dikkatlerin Gazze'den koparılması için planlanan bir tiyatrodur. Adeta Gazze katliamının perdelenmesi, dikkatlerin farklı yöne çekilmesi için iki devletin ön planda olduğu tiyatro gösterisi sahnelenmiştir.

"YENİ BİR DÜNYA SAVAŞI CİNAYETTİR"

Kiev ile Moskova İstanbul’da el sıkışmalı; 3. Dünya Savaşı senaryosunu tedavüle sokan, nükleer savaştan bahseden zalimlerin tezgahını boşa çıkartmalıdır. Yeni bir dünya savaşı cinayettir."

 

KAYNAK: HABER7
Kadriye Ebrar Etirli Haber7.com - Editör
Haber 7 - Kadriye Ebrar Etirli

Editör Hakkında

2000 yılında İstanbul'da doğdu. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik' bölümünde henüz okurken HaberAnkara ve AnkaraMasası'nda çalıştı. 2022 yılındaki mezuniyetinin ardından Beyaz TV'de 'Haber Editörü' pozisyonunda görev aldı. 2024 yılının Şubat ayından itibaren Haber7'deki Gündem Editörü kariyerine devam etmektedir.
YORUMLAR 34
 • Recep 1 ay önce Şikayet Et
  Çok önemli bir açıklama. Üzerinde çok ciddi anlamda çalışılmıştır. Sonuç olarak hayal aleminde yaşıyoruz.
  Cevapla
 • yılmaz 1 ay önce Şikayet Et
  evet tiyatrodur, tıpkı Türkiye israil atışmaları gibi, biliyoruz reis, biliyoruz.
  Cevapla
 • Yılmaz 1 ay önce Şikayet Et
  Sayın Bahçeli %16 oranını nerdne buldu anlamadım. 3.017.000 oy aldı. Bu da %6,58 yapıyor. %16 neyin hesabı anlamadım
  Cevapla
 • barbaroslar geliyor 1 ay önce Şikayet Et
  CHP başarılı olduda seçimi almadıki insanlar emekliler tepki oyu verdi ,vatan millet müdafa hattında elbette ,cumhur ittifakı çünkü in sanların güvenebilecegi ittifak
  Cevapla
 • barbaroslar geliyor 1 ay önce Şikayet Et
  devlet gibi adam, adam gibi adam,devlete devlet gerek ,devlet gibi bilge insan devlettttttt bahçeliiiiiii
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Aziz Yıldırım adaylıktan çekilme şartını açıkladı!
İsrafla mücadele afişte kaldı! Harcayacak 160 milyon lira daha var