İstanbul Film Festivali’nde LGBT propagandası! Kamu kurumları neden sponsor?

İKSV'nin düzenlediği İstanbul Film Festivali’nde eşcinsellik temalı filmlere yer verildiği, gayriahlaki film afişleri yayınlandığı öğrenildi.LGBT propagandasının yapıldığı festivale bakanlık ve belediyelerin sponsor olması tuhaf karşılandı.

GİRİŞ 21.04.2024 15:07 GÜNCELLEME 22.04.2024 10:32
Bu Habere 295 Yorum Yapılmış

Bülent Eczacıbaşı ve Ömer Koç'un tepe yönetiminde olduğu İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı’nın düzenlediği İstanbul Film Festivali’nde LGBT propagandası yapılan filmlere yer verilmesi büyük rahatsızlık uyandırdı. Eşcinsel temalı filmlerin sosyal medyada öne çıkarılarak paylaşılması dikkat çekti.

FESTİVALDE LGBT PROPAGANDASI: "AŞKIN CİNSİYETİ YOKTUR!"

17-28 Nisan 2024 tarihinde 150’ye yakın filmden oluşacağı duyurulan festivalin 12 gün boyunca devam edeceği, İstanbul’un her iki yakasında 6 salonda gösterim yapılacağı bildirildi.

İstanbul Film Festivali’nin resmi sosyal medya hesaplarından 'LGBT'yi özendiren' filmlerin afişleri, "Aşkın ne yaşı ne de cinsiyeti var ama aşkı anlatmanın binbir yolu var. Nerdesin Aşkım?" ifadesiyle paylaşıldı.

MÜSTEHCEN FİLMLER VE AFİŞLER

Festivalde LGBT propagandası yapılmakla yetinilmiyor. Ayrıca müstehcen filmlerin çıplak kadın ve erkek afişleriyle tanıtımı yapılıyor. Filmlerden alınan kesitlerde cinsel ilişki sahnelerine yer veriliyor.

KAMUDAN DESTEK

LGBT ve müstehcenlik propagandalarının yapıldığı filmlerin yer aldığı festival kamu kurumlarının sponsorluğunda gerçekleştiriliyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın yanı sıra İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kadıköy Belediyesi ve Beyoğlu Belediyesi, İstanbul Film Festivali’ne sponsorluk desteği sağlıyor.

ANAYASAYA AYKIRI

Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nın 41’inci maddesinde, “toplumun temelinin aile olduğu” belirtilirken devletin “ailenin korunması için her türlü tedbiri alması gerektiği” ifade ediliyor.

Anayasa'nın 58'inci maddesinde ise, “Devlet, gençleri alkol düşkünlüğünden, uyuşturucu maddelerden, suçluluk, kumar ve benzeri kötü alışkanlıklardan ve cehaletten korumak için gerekli tedbirleri alır.” hükmü yer alıyor.

Aile ve toplum hayatına aykırı yayınlar içeren söz konusu festivalin Anayasa'ya aykırılık teşkil ettiği belirtilirken, kamu kurumlarının bu yayınlara sponsor olmasınun ayrıca bir garabet oluşturduğu ifade ediliyor.

KAYNAK: HABER7
Nurullah Alpay Haber7.com - Özel Haber Editörü
Haber 7 - Nurullah Alpay

Editör Hakkında

2014 yılında Yeniakit.com.tr'de basın hayatına başladı. Çeşitli basın kuruluşlarında görev aldı. Son olarak Haber7 Özel Haber Biriminde editör olarak çalışmaktadır.
YORUMLAR 295
 • hakkı 1 ay önce Şikayet Et
  kultür, egitim ve aile bakanlıkları hiçbir zaman milli olmadı. erdoğan da bunu başaramadı. uçak yaptılar ama, millet bitti.
  Cevapla
 • Albert Einstein 1 ay önce Şikayet Et
  GDO ürünü tüketen insanlar Hastalikli LGBT' ürününe dönüşmektedir !!!!! GDO ürünleri tamamen yasaklansin !!!!!
  Cevapla
 • Aystgn 1 ay önce Şikayet Et
  CHP ye imamoğluna oy veren yrp liler bu afişleri size hediye ediyoruz.. Durun hele bu daha başlangıç
  Cevapla
 • Vatandaş 05 1 ay önce Şikayet Et
  Bu nedir ya başka film mi yok kardeşim. Afişlere bak millete algı yapmak için iyi şeyini çıkardılar kim bunlara dur diyecek
  Cevapla
 • ogeday 1 ay önce Şikayet Et
  kamuda israf engellenecekti ilk adım kültür bakanlığı sponsor olmaktan vaz geçsin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
X, Türkiye'de temsilcilik açtı
Yunanistan restorasyon anlaşmasını takmadı! Midilli’deki camiler çürümeye terk edildi