2. Uluslararası Aile Sempozyumu Gaziantep'te başlıyor!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Gaziantep Aile Akademisi ev sahipliği ve iş birliğinde, 100’e yakın yerli ve yabancı seçkin akademisyenin katılımıyla bu yıl 2’ncisinin düzenleneceği Uluslararası Aile Sempozyumu 10 Mayıs Cuma günü başlıyor.

2. Uluslararası Aile Sempozyumu Gaziantep'te başlıyor!
2. Uluslararası Aile Sempozyumu Gaziantep'te başlıyor!
GİRİŞ 08.05.2024 14:01 GÜNCELLEME 08.05.2024 14:03
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Birleşmiş Milletler (BM) “Uluslararası Aile Haftası” etkinlikleri kapsamında, 2024 yılının "Aile Yılı" olarak ilan edildiği Gaziantep’te, aile değerlerini koruma ve geliştirme, aile bireylerini bilgilendirici, konularda çözüm odaklı, sevgi ve huzur dilinin hâkim olduğu bir aile yapılarının oluşması amacıyla yapılacak sempozyum, 10-12 Mayıs tarihlerinde Gaziantep Üniversitesi Mavera Kongre ve Sanat Merkezi’nde olacak.

BU YIL TEMA “KÜRESEL TEHDİTLER KARŞISINDA AİLE” OLARAK BELİRLENDİ

Aile kurumunun öneminin farklı disiplinlerden bakış açısıyla, Türkiye ve dünyadan bilim insanları ile alanında uzmanlar isimler tarafından sorunların çözümü, beklentilerin gün yüzüne çıkartılması hedeflenen 2. Uluslararası Aile Sempozyumu’nun bu yılki teması “Küresel Tehditler Karşısında Aile” olarak belirlendi.

AİLE KURUMU OTURUMLARDA UZMAN AKADEMİSYENLER TARAFINDAN HER AÇIDAN İŞLENECEK

10 Mayıs Cuma günü saat 15.00’te açılış programıyla başlayacak sempozyumun açılış oturumu 16.30’da ana salonda Doç. Dr. Turgay Şirin, Prof. Dr. Ruhi Ersoy, Dr. Sarah Amjad Hussain’ın katılımıyla düzenlenecek.

Aile yapısının geçmişten günümüze toplumsal yapıda yeri ve gelecekte yaşanacak tehditler kapsamında, oturumlarda başta küresel tehditler karşısında aile, olağanüstü durumlar karşısında aile kurumu, aile psikolojisi, kentleşmenin aile yapısına ve işlevlerine etkileri konuları olmak üzere aile kurumu her açıdan işlenecek.

Sempozyum neticesinde ortaya konulan fikirlerin uygulamaya dönük pratikte sosyal yaşama ve karar alıcılara; teorik anlamda ise ilgili alan yazına katkı sağlayacağı bekleniyor.

KAYNAK: HABER7
Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

Editör Hakkında

Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bahçelievler Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde ‘Web Programcılığı’ bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini, Atatürk Üniversitesinde ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ mezunu olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk adımını 2011 yılında attı. 12 yıllık profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak gündem, dünya, ekonomi, spor ve teknoloji kategorilerinde birçok haber ve röportaja imza atarak galeri ve video hazırladı. Bahadır Alemdar, meslek hayatına Haber7.com'da aktif olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 1
  • ahiret 1 ay önce Şikayet Et
    bakanlığın zamanında çıkardığın kanunlarla yıktığın parçaladığın aile sempozyumumu vahhhh vahhhh
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Ezeli rakipten sürpriz hamle! Galatasaray'ın gözdesine teklif yaptılar
İsrail askerinde skandal harita! Sosyal medyada gündem oldu! Türkiye dahil 7 ülke...