3 emniyet görevlisine soruşturma!

Ayhan Bora Kaplan suç örgütüne ilişkin iddialarda adı geçen ve İçişleri Bakanlığınca görevden uzaklaştırılan Ankara İl Emniyet Müdürlüğünde görevli kamu görevlileri hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca resen soruşturma başlatıldı.

GİRİŞ 11.05.2024 15:59 GÜNCELLEME 11.05.2024 16:10
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Ayhan Bora Kaplan suç örgütüne ilişkin 61 sanığın yargılandığı davaya, Ankara 32. Ağır Ceza Mahkemesince devam ediliyor.

AA'da yer alan habere göre suç örgütüne yönelik iddialarda adı geçen Ankara İl Emniyet Müdürlüğünde görevli kamu görevlileri hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca resen soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

Soruşturma aşamasında gizli tanık olan ve yurt dışına kaçtığı öne sürülen S.S'nin, yurt dışına kaçırılmasında ihmali olan kamu görevlileri hakkındaki işlemlerin devam ettiği, İçişleri Bakanlığı Teftiş Kurulu raporunun hazırlanmasının ardından şüpheliler hakkında adli işlemlerin başlatılacağı belirtildi.

İçişleri Bakanlığı da 9 Mayıs'ta başkentteki organize suç örgütüne yönelik soruşturma kapsamında Ankara İl Emniyet Müdür Yardımcısı, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü ve Müdür Yardımcısı'nın görevlerinden uzaklaştırıldığını duyurmuştu.

KAYNAK: DHA
Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

Editör Hakkında

Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bahçelievler Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde ‘Web Programcılığı’ bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini, Atatürk Üniversitesinde ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ mezunu olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk adımını 2011 yılında attı. 12 yıllık profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak gündem, dünya, ekonomi, spor ve teknoloji kategorilerinde birçok haber ve röportaja imza atarak galeri ve video hazırladı. Bahadır Alemdar, meslek hayatına Haber7.com'da aktif olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 4
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  ne kadar çürük elma varsa hepsi ayıklanmalıdır yoksa çürükler diğerlerine sirayet eder
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  Ambarlıda rüşvetsiz iş yapamıyoruz onlar ne olacak ? Orhan badem kacıncı villasını alacak maserati alsın diye mi çalışıyoruz
  Cevapla
 • Tc vatan 1 ay önce Şikayet Et
  İnfaz hainleri beslemeye gerek yok
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  suçları sabit görüldüğünde varsa başkalarına gözdağı niteliğinde çok ağır cezalandırılmalı. Bu ülkenin huzuru niye bazılarını rahatsız ediyor?
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Selçuk Bayraktar'dan Kurban Bayramı mesajı: Hedef Kızılelma
Rusya, Akkuyu NGS'nin maliyetini açıkladı