Ayhan Bora Kaplan Soruşturması: Kerem Gökay serbest bırakıldı

Ayhan Bora Kaplan suç örgütüne yönelik operasyonda gizli tanığın 'kumpas' iddiasıyla ilgili gözaltına alınan Ankara Organize Şube Müdürü Kerem Gökay Öner ifade işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.

Ayhan Bora Kaplan Soruşturması: Kerem Gökay serbest bırakıldı
Ayhan Bora Kaplan Soruşturması: Kerem Gökay serbest bırakıldı
GİRİŞ 16.05.2024 19:08 GÜNCELLEME 17.05.2024 10:30
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

Ankara Emniyeti'nin Ayhan Bora Kaplan suç örgütüne yaptığı operasyonun ardından örgütün iki numarası Serdar Sertçelik, gizli tanık yapıldıktan sonra elektronik kelepçe takılıyken önce bir restoranda tabancayla vurulmuş, sonra da yurt dışına kaçmıştı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdür yardımcısı ile Sertçelik’in yaptığı telefon görüşmelerinde ise görevdeki ve önceki dönem görev almış bakanlara, AK Partili isimlere ve yargı mensuplarına kumpas hazırlığını yansıtan konuşma kayıtları ortaya çıkmıştı.

Soruşturmayı yürüten 3 polis şefinin açığa alınmasının ardından haklarında Anayasal Düzene karşı suçlar çerçevesinde adli soruşturma başladı.

Ankara İl Emniyet Müdürlüğünde görevli 3 kamu görevlisinin evlerinde arama yapıldı ve dijital materyallere el konuldu.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, soruşturma kapsamında üç sivil şahıs ve bir komiserin daha gözaltına alınmasına karar verdi.

Gizli tanığın 'kumpas' iddiasıyla ilgili gözaltına alınan Ankara Organize Şube Müdürü Kerem Gökay Öner ifade işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.

Erkan Talu Haber7.com - Dış Haberler Editörü
Haber 7 - Erkan Talu

Editör Hakkında

Elazığ'da doğan Erkan Talu; ilk, orta ve lise öğrenimini Ayvalık'ta tamamladı. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, "Sanat Tarihi" bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında gazetecilik üzerine çok sayıda eğitim alıp okumalar yaptı. Habercilik kariyerine "muhabir" olarak Kanal 7'de başladı. Kanal 7'de hem iç hem de dış basını takip eden ekipte yer alarak "Ana Haber"e bültenler hazırladı. Kanal 7'de çalıştığı dönemde, Ülke TV için haberin yanı sıra VTR, DSF ve program içerikleri üretti. 2017 ortasında Haber7'ye geçti. Kariyerini, "Haber7 Dış Haberler Editörü" olarak devam ettiriyor.
YORUMLAR 7
 • Kayserili. 1 ay önce Şikayet Et
  hep oyun içinde oyun kurtlar vadisi sanki.
  Cevapla
 • bahtiyar 1 ay önce Şikayet Et
  bir yakalıyor bir bırakiyor
  Cevapla
 • ZÜLKARNEYN 1 ay önce Şikayet Et
  Dakka bir gol bir
  Cevapla
 • vatandaş 1 ay önce Şikayet Et
  hırsızların mafayacıkların ifadeleriyle türk polisini karalıyorsunuz.
  Cevapla
 • Alp 1 ay önce Şikayet Et
  Maşa idi. kullanıldı atilacakti ki birseyler oldu. merakla takip ediyoruz
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
ÖTV indiriminden yararlanacak marka ve modeller belli oldu
Dervişoğlu istifaları böyle savundu! Akşener sorusuna ilginç cevap