Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Endişe verici' diyerek açıkladı: Türkiye için tehdittir!

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısının ardından açıklamalarda bulunarak; TÜİK'in 2023 yılı doğum istatistikleri endişe vericidir. Açık söylüyorum, Türkiye açısından varoluşsal bir tehdittir, bir felakettir." dedi.

GİRİŞ 20.05.2024 19:59 GÜNCELLEME 20.05.2024 21:12
Bu Habere 306 Yorum Yapılmış

SON DAKİKA HABERİ: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığındaki Kabine toplantısı 3 saat sürdü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulundu.

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar;

Can Azerbaycan'a desteğimizi yineledik. Azerbaycanlı kardeşlerimizin Kahramanmaraş'ta inşa ettirdiği deprem konutlarının yapımı devam ediyor. Bu konutlara aramızdaki sarsılmaz kardeşlik bağının bir sembolü olarak bakıyoruz. 3 yıldır işgal altında bulunan 4 köyün Azerbaycan'a iadesi konusunda mutabakata varılmasını memnuniyetle karşıladık.

"HER TÜRLÜ ÇABAYI GÖSTERECEĞİZ"

Azerbaycanlı kardeşlerimiz barış isteyen taraf olduklarını bu güne kadar defalarca gösterdiler, aynı tavrı Ermenistan yönetiminden de bekliyoruz.

Türkiye olarak kalıcı barışa ulaşılması için her türlü çabayı göstereceğiz.

YENİ ANAYASA MESAJI

Adliyenin kapısını adaletin kapısına dönüştürmek için pek çok adım attık. Hükümetlerimiz döneminde milletimizin takdiriyle gerçekleştirilen anayasa değişiklikleri mevcut anayasanın artık kangrene dönüşmüş sorunlarını giderdi.

Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümünü üzülerek ifade ediyorum darbe anayasası ile karşıladık ve geçirdik. Bunu Türk siyaseti adına bir eksiklik olarak gördüğümü daha önce de dile getirdim.

Yeni anayasaya ihtiyaç var. Siyaset, sivil anayasa yapabilecek kudrete sahip. Mevcut anayasanın yeni Türkiye'yi taşıması mümkün değil. 

REİSİ'NİN ÖLÜMÜ

İran Cumhurbaşkanı sayın Reisi ve beraberindeki heyetin vefat ettiği helikopter kazasında İHA'ların önemi bir kez daha ortaya çıktı. Arama kurtarma çalışmalarında aktif görev üstlendiler. AKINCI zorlu hava şartlarına rağmen toplam 2100 kilometrelik uçuş gerçekleştirdi. Görevini başarıyla tamamladıktan sonra ülkemize döndü.

Akıncı İHA Reisi'nin helikopterini 2 saatte tespit etti: Dakika dakika neler yaşandı?Akıncı İHA Reisi'nin helikopterini 2 saatte tespit etti: Dakika dakika neler yaşandı?

Savunma sanayisinin ülkemizdeki birkaç kesim tarafından hedef alındığını biliyoruz. Savunma Sanayii'nde devrim yaptık. Savunma ihracatımız 2023'te 5,5 milyar dolara yükseldi. 2002 yılında yüzde 80 oranında dışa bağımlıyken bugün neredeyse tamamını yerli ve milli imkanlarla karşılıyoruz.

MİÇOTAKİS'İN TÜRKİYE ZİYARETİ

Ortak menfaatlerimizin olduğu hususlarda uzlaşma zemini aramaktan da imtina etmeyeceğiz. Bunun sabır ve dirayet gerektiren bir süreç olduğunun farkındayız. Miçotakis'in de bizimle aynı hisssiyatı paylaştığını görüyoruz. Risklerin farkında olarak inşallah süreci kararlılıkla ilerleteceğiz. Türkiye uzatılan hiç bir eli havada bırakmaz. 

"TÜRKİYE AÇISINDAN TEHDİTTİR"

Alkol, içki, uyuşturucu gibi doğrudan insan sağlığını ve aileyi tehdit eden belalarla mücadeleden anne ve çocukların korunmasına kadar geniş yelpazede devletin sorumlulukları ifade dilmiştir. Aile yapımızın muhafazası bizim için vazgeçilmezdir. Aile kültür emperyalizmine karşı en sağlam kalemizdir.

Doğurganlık hızındaki düşüş Türkiye için varoluşsal bir tehdittir. 

TÜİK'in 2023 yılı doğum istatistikleri endişe vericidir. Bu, açık söylüyorum, Türkiye açısından varoluşsal bir tehdittir, bir felakettir.

3 çocuk tavsiyemizden dolayı eleştiri aldık ama zaman bizi haklı çıkardı. 3 çocuk çağrımızın önemi daha iyi anlaşılıyor. 

EUROVİSİON TEPKİSİ

Küresel cinsiyetsizleştirme projeleri de aileyi tehdit ediyor. Bu akımları fonlayanlarının amacının hak ve özgürlük olmadığını biliyoruz. Sapkın akımların meşrulaştırılmasına itiraz etmenin siyasi ve ekonomik maliyeti giderek yükseliyor. Bunun dünyada nasıl vahim boyutlara ulaştığına önceki hafta düzenlen Eurovision yarışmasında bir kez daha şahit olduk. özgürlük maskesi altında rol model olarak gençlere takdim edilen tuhaf tiplerin toplumsal yozlaşmanın truva atları olduğu açıktır.  Bunun bilinçli bir politika olduğu herkes tarafından kabul ediliyor. Biz aynı çizgide kalmaya devam edeceğiz. 

Türkiye'yi 12 yıldır Eurovision kepazeliğinden uzak tutarak ne kadar isabetli bir karar verdiğimizi daha iyi anlıyoruz.

Son dakika: Devlet Bahçeli'den Eurovision tepkisi! 'Batsın böyle çağdaşlık'Son dakika: Devlet Bahçeli'den Eurovision tepkisi! 'Batsın böyle çağdaşlık'

KAYNAK: HABER7
Kadriye Ebrar Etirli Haber7.com - Editör
Haber 7 - Kadriye Ebrar Etirli

Editör Hakkında

2000 yılında İstanbul'da doğdu. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik' bölümünde henüz okurken HaberAnkara ve AnkaraMasası'nda çalıştı. 2022 yılındaki mezuniyetinin ardından Beyaz TV'de 'Haber Editörü' pozisyonunda görev aldı. 2024 yılının Şubat ayından itibaren Haber7'deki Gündem Editörü kariyerine devam etmektedir.
YORUMLAR 306
 • Baston 1 ay önce Şikayet Et
  Sağlık sorunları yoksa 3 çocuk ideal. Memleketimizin bulunduğu bölge ve ileride doğabilecek genç nüfus sıkıntısı için.
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  Nicelik değil nitelik önemli. 8-9 çocuk doğurup milletin başına çocuğu bela etmektense 1-2 çocuk doğurup millete faydalı etmeyi tercih ederim. 3-4-5 çocuk kafasından çıkmak lazım.
  Cevapla
 • B.Ali 1 ay önce Şikayet Et
  Doğum yapan Anneler teşvik edilip desteklenmeli,bakıcı aylığı değil,Anne aylığı verilmeli
  Cevapla
 • Hüseyin 1 ay önce Şikayet Et
  3 Çocuk büyütmekde aileler için bir tehdit sayın Cumhurbaşkanıım. Eğitim, Sağlık , Kıyafet , Beslenme ve Çocuk araç gereçleri için yüksek bütçeler gerekiyor.
  Cevapla
 • Skut 1 ay önce Şikayet Et
  Halk bu memleket için tehlike olan dem partisi ile dayanışma içinde olan chp yi tercih ediyorsa durum oldukça vahim. Çocuk yetiştirmek hiç güvenli değil.
  Cevapla
 • Ali Çelik 1 ay önce Şikayet Et
  Harika bir yorum kitabın ortasından konuştun kardeşim
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Milli Takım'ın kader maçı TRT'de! Çekya - Türkiye: Muhtemel 11'ler
Trabzonspor, Cihan Çanak'ı duyurdu