DEM Partili belediyede işçi kıyımı! Çadır nöbeti başlatıldı

Şırnak'ın Cizre ilçesinde DEM Partili yönetim tarafından işten çıkarılan belediye çalışanları çadır nöbeti başlattı.

DEM Partili belediyede işçi kıyımı! Çadır nöbeti başlatıldı
DEM Partili belediyede işçi kıyımı! Çadır nöbeti başlatıldı
GİRİŞ 21.05.2024 18:11 GÜNCELLEME 21.05.2024 18:11
Bu Habere 12 Yorum Yapılmış

HAK-İŞ Şırnak İl Başkanı Nevzat Usal, gazetecilere yaptığı açıklamada, belediyenin bu kararını işçi haklarının ihlali olarak gördüklerini, bu durumun kabul edilemez olduğunu söyledi.

İşçilerin emeği ve alın terinin hiçbir siyasi veya idari kararın kurbanı olmaması gerektiğini kaydeden Usal, sendika olarak işten çıkarılan işçilerin yanında olduklarını belirtti.

Bu haksızlığa karşı hukuki tüm yollara başvuracaklarını ifade eden Usal, şöyle konuştu:

"DEM Partili Belediye Başkanı ile görüşme talebimiz her seferinde olumsuz sonuçlandı. Onların haklarını sonuna kadar savunacağız. İşçilerimizin görevlerine iade edilmeleri için tüm yasal ve demokratik haklarımızı kullanacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

 

Bu anlamda belediye yönetiminden beklentimiz, bu haksız karardan bir an önce geri adım atarak işçilerimizin işlerine iade edilmesidir. Çıkarılan işçi sayısı 34'e yükseldi. Biz de burada çadır kurma kararı aldık. İş kıyımlarını durdurana kadar arkadaşlarımızla eylemlerimize devam edeceğiz.

 

En önemlisi işten çıkarılan arkadaşlarımızın işe dönmelerini sağlamak. İşçinin iradesini hiçe saydılar ve işçi kıyımlarına devam ediyorlar. Onlar bunları yapmaya devam ettiği sürece biz de burada arkadaşlarımızla direnmeye devam edeceğiz."

İşten çıkarılan işçilerden Viyan Ölmez de mobbing ve baskılara maruz kaldıklarını savunarak, 7 yıldır çalıştığı belediyeden çıkarıldığını bildirdi.

Ölmez, "İşe iademiz gerçekleşene kadar davamızdan vazgeçmeyeceğiz ve son ana kadar mücadelemize devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Funda Sağın ise bir ay içerisinde nedensiz bir şekilde iki defa görev yerinin değiştirildiğini, buna rağmen işini yapmaya sürdürdüğünü anlattı.

Sağın, "Belediye Başkanı'nın görevlendirdiği belediye encümenleri tarafından mobbinge maruz kalıyorduk. En sonunda bizi haksız yere çıkardılar. Pes etmeyeceğiz, hakkımızı arayacağız. Sonuna kadar da mücadelemize devam edeceğiz." dedi.

İşçilere, Öz-Sağlık İş Sendikası Şırnak Şube Başkanı Murat Yardımcı, Sağlık-Sen Şırnak Şube Başkanı Sabgatullah Anmal, Osmanlı Ülkü Hareketleri Federasyonu Şırnak İl Başkanı Ahmet Atak ve vatandaşlar destek ziyaretinde bulundu.

KAYNAK: AA
Ahmet Aydemir Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ahmet Aydemir

Editör Hakkında

İstanbul'da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Büyükçekmece'de tamamladı. İstanbul Üniversitesi, 'Gazetecilik’ bölümünden mezun oldu. Gazeteciliğe ilk adımını 2014'te attı. Profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere gündem, dünya, ekonomi ve spor kategorilerinde birçok haber hazırladı. Ahmet Aydemir, meslek hayatını Haber7.com'da aktif olarak sürdürüyor.
YORUMLAR 12
 • İsmail 3 hafta önce Şikayet Et
  Neden oy verip sonra şikayetçi oluyorsunuz. Kendi memleketi ve kendi insanını dışarı atan biri nasıl olurda bu ülkenin insanı olur bunu neden anlamıyorsunuz. Şu an KÜRT halkını güya savunan insanları bir araştırın ya ERMENİ veya SİYONİSTE hizmet eden yaverlerdir, yıllarca bunu neden anlamıyorsunuz değerli kardeşim. Allah size akıl ve fikir versin. İnşallah UYANIRSINIZ.
  Cevapla
 • Baba 3 hafta önce Şikayet Et
  Bize ne arkadas artik siz dusunun kendiniz ettiniz kendiniz buldunuz. Patates sogan icin yaptiklariniza bakin ac gozlululer
  Cevapla
 • Misafir 3 hafta önce Şikayet Et
  CHP milletvekili bu İŞÇİ KIYIMI yapanlar DEM PARTİ BELEDİYE Bir söz yokmu Hey CHP MİLLETVEKİLİ ÖNCE BU İŞÇİ SAHİP çık sonra Emekli bak
  Cevapla
 • Misafir 3 hafta önce Şikayet Et
  niye bu durumu kabul etmiyorsunuzki. siz seçmediniz mi?...
  Cevapla
 • Orhan Kaptan 3 hafta önce Şikayet Et
  PKK lilari yerlestirmek icin yer aciyorlar
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Transferde yılın bombası! Klopp'un eski prensi Türkiye'ye mi geliyor?
Eylem Tok ve oğlu Timur Cihantimur'u ABD'de Türk kurye yakalatmış