İsmail Saymaz'dan şaşırtan Akıncı sözleri!

Muhalif gazeteci İsmail Saymaz, helikopteri düşen İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin yerini tespit eden Akıncı İHA'sı için "Bayraktar'ı tebrik etmek gerekir, Türkiye açısından gurur verici bir durum" dedi.

GİRİŞ 21.05.2024 18:28 GÜNCELLEME 21.05.2024 18:28
Bu Habere 65 Yorum Yapılmış

  HABER7

Türkiye'nin İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ve bazı yetkililerin geçirdiği helikopter kazasına ilişkin arama faaliyetlerinde görevlendirdiği ve helikopter enkazının tespit edilmesini sağlayan Akıncı İHA'nın oynadığı rolü dünya konuşmaya devam ediyor. Türkiye'deki bazı kesimler Akıncı'nın yaşananlardaki önemini itibarsızlaştırmaya çalışırken, bazı isimler ise yaşananların Türkiye için gurur kaynağı olduğunu belirtiyor.

İSMAİL SAYMAZ: BAYRAKTAR'I TEBRİK ETMEK GEREKİR

Fatih Altaylı ve Can Ataklı gibi isimler Akıncı hazımsızlığı yaşayarak tepki çeken sözler sarf ederken muhalif gazeteci İsmail Saymaz'dan şaşırtan bir açıklama geldi. Sözcü Tv'de Türkiye'nin İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'nin cenazesinin bulunmasına ilişkin konuların konuşulduğu programda İsmail Saymaz kaza yerini Akıncı'nın bulmasının Türkiye açısından gurur verici olduğunu söyledi. 

Saymaz programda "Bu arada bizimkileri de kutluyorum. Bayraktar grubunun yaptığı ciddi bir insansız hava aracı. Gitti İran Cumhurbaşkanı'nın yerini tespit etti ve İranlı yetkililere bildirdi. Bayraktar'ı tebrik etmek gerekir, Türkiye açısından gurur verici bir durum" dedi. 

ALTAYLI VE ATAKLI'DAN AKINCI HAZIMSIZLIĞI

Akıncı'nın dünyada öne çıkan başarısını gölgelemeye çalışan Fatih Altaylı, tepki çeken açıklamalar yaptı. Fatih Altaylı hem Baykar’ın milli ve özgün olarak geliştirdiği Bayraktar AKINCI'yi 'Bir şeyden fazla kasılmaya gerek yok yani' diyerek küçüksemeye kalkarken hem de AKINCI ve TB2 gibi yerli İHA/SİHA'larımızın Aselsan tarafından milli olarak geliştirilen ASELFLIR-500 Elektro-Optik Keşif, Gözetleme ve Hedefleme Sistemi'ni de kullanmaya başladığı bilgisini gizledi. Öte yandan hazımsızlık yaşayan isimlerden bir diğeri ise Can Ataklı oldu. Ataklı "Akıncı İha Bizim İHA'larımız buldu falan kiminki buldu damadınkiler buldu. Türk savunma sanayi değil Erdoğan'ın damadı önemli olan, o buldu Ya git kardeşim işine" ifadelerini kullandı.

KAYNAK: HABER7
Yalçın Taşbaşı Haber7.com - Özel Haber Editörü
Haber 7 - Yalçın Taşbaşı

Editör Hakkında

Yalçın Taşbaşı 1991 yılında İstanbul'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da, üniversite eğitimini ise Kayseri'de Erciyes Üniversitesi'nde tamamladı. 2014 yılında gazetecilik bölümünden mezun olmasının hemen ardından vatani görevini tamamlayarak iş hayatına giriş yaptı. 2015 yılında yeniakit.com.tr'de internet editörlüğü görevine başladı. Burada 7 yıl süren görevinin ardından 2022 yılında Haber7.com'da özel haber editörü olarak göreve başladı ve çalışmalarına devam ediyor.
YORUMLAR 65
 • AHMET 3 hafta önce Şikayet Et
  Akıncı bunları alıp bir vadiye bıraksa ne güzel olur
  Cevapla
 • Mithat Aromat 3 hafta önce Şikayet Et
  Bu iflah olmaz kalemşörler, ülkesinin gelişmesini istemeyen zavallılar.
  Cevapla
 • İvrahim 3 hafta önce Şikayet Et
  Ya bu sözü söylemek ne sizi küçültür. Ne Bayraktarı büyütür. Ama doğru olanı yapmanın rahatlığını keyfini yaşatır.
  Cevapla
 • NURHAN 3 hafta önce Şikayet Et
  Bu gibi insanları rabbim kahru perişan eylesin
  Cevapla
 • hakan 3 hafta önce Şikayet Et
  Haberin başlığı "İsmail Saymaz'dan Şaşırtan Akıncı sözleri" . Ne acayip değil mi ? Bir Türk gazeteci yerli iha'yı övdü diye şaşırıyoruz.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kaplan sivrisineği kapımıza dayandı! Türkiye'ye gelmesi an meselesi
7 asır sonra durmuştu, 85 yılın ardından yeniden hareket etti