Fatih Portakal'dan AK Parti'nin sunduğu teklife tepki: Batı'nın da her şeyi alınmaz ki

Gazeteci Fatih Portakal AK Parti'nin sokak hayvanlarına yönelik kanun teklifinde yer alan barınaklara alınacak sokak köpeklerinin sahiplenilmediği takdirde 30 gün sonra uyutulmasını 'Batı'nın da her şeyi alınmaz ki' sözleriyle eleştirdi.

GİRİŞ 22.05.2024 17:41 GÜNCELLEME 22.05.2024 17:51
Bu Habere 329 Yorum Yapılmış

AK Parti'nin kanun teklifine göre, Türkiye için artık bir güvenlik tehdidine dönüşen sokak hayvanlarına yönelik İngiltere modeline benzer bir yöntem uygulanacak. Sokak köpekleri belirli internet siteleri hazırlanarak burada yapılacak ilanlarla önce sahiplendirilmeye çalışılacak. 30 gün süre süre zarfında sahiplenilmeyen köpekler uyutulacak.

"BATI'NIN DA HER BİR ŞEYİNİ ALACAK HALİMİZ YOK"

Gazeteci Fatih Portakal'ın İngiltere örnek alınarak yapılacak uygulamaya tepkisi şu şekilde;

30 gün sonra sahiplenilmezse ne olacak, öldürülecek. Öldürülen yani cinayete kurban giden bu hayvanların yerine yenileri gelecek. Bu hayvanların barınağa girdikten sonra 30 gün süreleri var. 30 gün sonra sahiplenilmezse, itlaf edilecek, öldürülecek, yok edilecek, hayattan kopartılıp atılacak. bu beni çok rahatsız ediyor. hayvan hakları derneği zaten ayağa kalkıyor zaten böyle bir şeyin olmaması gerektiği konusunda.

AK Parti şöyle bir açıklama yapabilir; "İşte bakın modern Batı dediğiniz İngiltere'de Portekiz'de bunlar uygulanıyor bunu neden kabul etmiyorsunuz" gibi sığ bir açıklama yapabilir. Batı'nın da her bir şeyini alacak halimiz de yok. Kafamıza uyanı var uymayanı var. Ben olaya daha vicdani ve insani bakılması taraftarıyım.

OYLAMAYA SUNDUĞU ANKET DE ELİNDE PATLADI

Portakal sosyal medya platformu X'te takipçilerine "AKP, sokak hayvanları ile ilgili yasa tasarısı hazırlıyor. Maddeler arasında hayvanların uyutulması da var. Ne diyorsunuz?" anketi yaptı. Anket sonucunda Portakal'ın yapmak istediği algı operasyonun aksine "Avrupa’da yapıyor normal" seçeneği büyük fark attı.

 

 

 

KAYNAK: HABER7
Ramazan Yıldız Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - Ramazan Yıldız

Editör Hakkında

1981 yılında Isparta'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Afyonkarahisar'da, lisansını İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde, yüksek lisansını Bahçeşehir Üniversitesi'nde tamamladı. Üniversitenin ardından bir süre özel sektörde araştırmacı, daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) farklı iştiraklerinde İngilizce öğretmeni, sosyolog ve idareci olarak çalıştı. İnternet haberciliğine ilk adımını 2015 yılında Türk Medya’da attı. 2020’de Haber7’de gece editörlüğüne başladı. Halen Haber7.com’da haber şefi olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 329
 • MG10 3 hafta önce Şikayet Et
  Sahipli köpeğin bir kimliği ve insandaki parmak izi gibi bir kaydı olmalı. Sahipli köpeğin kısırlaştırılması zorunlu olmalı. Sahipli köpeğin yaptığı bir suçtan sahibi direk sorumlu tutulmalı. Köpeğini kasıtlı sokağa bırakana, ilkinde para cezası ikincisinde hapis cezası verilmeli. Başı boş sokak köpekleri aynı sahiplenme sorumluluğu ile ilgili belediyelerin sorumluluğunda olmalı.
  Cevapla
 • Yarkan 3 hafta önce Şikayet Et
  İşinizs gelince avrupa işinize gelince kafamiza gore o kadar can gitti bunun hesabını kim verecek devletin aslı vazifesi can ve mal guvenligi gerekirse halkin can mal guvenligi icin zararli hayvanlar uyutulabilir nasil devlet terorle mucadele ederken teroristleri etkisiz hale geriryorsa bu da boyle bir sey
  Cevapla
 • Türük 3 hafta önce Şikayet Et
  sığ kafalı sensin
  Cevapla
 • Misafir 3 hafta önce Şikayet Et
  portakal çiçek açmış, kokuları geliyor.
  Cevapla
 • Vatandaş 3 hafta önce Şikayet Et
  Başı boş hayvanlar ekolojik , sağlıksal ve toplumsal felakettir. Aklın yolu birdir tabı akıllılar için.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
 43 ilde dronlu denetim: Kural ihlali yapanlar havadan tespit edildi
Savaşın eşiğine gelinmişti! Yunanistan yeni bir kriz çıkaracak mı?