DEM Partili belediyelerde işçilerden sonra sıra memurlarda

31 Mart seçimlerinin ardından yönetimi devralan DEM'li belediye başkanlarının skandal icraatları sürüyor.

DEM Partili belediyelerde işçilerden sonra sıra memurlarda
DEM Partili belediyelerde işçilerden sonra sıra memurlarda
GİRİŞ 28.05.2024 16:01 GÜNCELLEME 29.05.2024 16:42
Bu Habere 19 Yorum Yapılmış

Şimdiye kadar binden fazla çalışanın iş akdini fesheden DEM'li belediyeler, memurlara da mobbing uygulamaya başladı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinde daha önce şube müdürlüğü yapanlar ve teknik personeller, itfaiye ve zabıta daire başkanlıklarının emrine verildi.

Kurumda kadrolu müdürleri pasife çeken Büyükşehir Belediyesi yandaşlarını tedviren görevlendirdi.

DEM Partili belediyede işçi kıyımı! Çadır nöbeti başlatıldıDEM Partili belediyede işçi kıyımı! Çadır nöbeti başlatıldı

CHP ve DEM Parti'li belediyelerde 3 binden fazla işçi, 25 bin aile mağdur olduCHP ve DEM Parti'li belediyelerde 3 binden fazla işçi, 25 bin aile mağdur oldu

KADROLARI DIŞINDA ÇALIŞTIRIYOR

DEM'li başkanlar, görevde yükselme sınavı ile müdür olan memurları kadrolarını uhdelerinde olmak üzere birimlerinde bıraktı. Yetkisiz personelin altında görevlendirdi.
Birçok mühendis ve teknikeri kadrosu dışındaki işlerde görevlendirdi.

DEVLET ÜSTÜN FEDAKARLIK MADALYASI SAHİBİ MÜDÜRÜNÜN YERİ 3 DEFA DEĞİŞTİRİLDİ

DEM’li Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş depremlerinde yaptığı çalışmalardan dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan “Devlet Üstün Fedakarlık Madalyası” alan İtfaiye Arama ve Kurtarma Şube Müdürü Nedim Erik’i görevden aldı. 30 yıllık belediye personeli olan Erik’i, 12 gün içerisinde 3 farklı yerde görevlendirdi.
Aynı zamanda BEMBİRSEN yöneticisi olan Erik, sendika görevi ve engelli kızının bakıma muhtaç olması nedeniyle uzak bir yerde görevlendirilmesinin mevzuat aykırı olmasına rağmen Dicle ilçesine gönderildi.

İtfaiye Arama ve Kurtama Şube Müdürü Nedim Erik'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan aldığı

ZABITA DENETİM MÜDÜRÜ KENDİ ŞUBESİNDE DÜZ MEMUR OLARAK ÇALIŞTIRILIYOR

DEM’li DBB yönetimi görevde yükselme sınavıyla Zabıta Denetim Şube Müdürü olan Aziz Ari’nın müdürlük görevi sonlandırılarak süresi ve görev tanımı yapılmaksızın kendi şubesinde görevlendirdi. Daha sonra Zabıtada çeşitli birimlerde görevlere çıkartıldı.
Müdür kadrosuna sahip olmasına rağmen kendisinden daha düşük kadrodaki amirlerin emrine verildi.

DAİRE BAŞKANLARINA KÜÇÜK MASA VERİYORLAR

DEM Parti’li yönetim görev aldığı daire başkanlarını da mobbing yapıyor.
Eski daire başkanlarını kadroları dışında çalıştırıyor ya da kurum içindeki odalarda diğer çalışanların kullandığı masalardan daha küçüğünü vererek psikolojik baskı uyguluyor.

SÖZLEŞMELİ PERSONELDE ZORDA

Sözleşmeli personelinde görev yerlerini değiştiren DEM'li belediye, personeli kadrosu dışındaki görevlerde çalıştırıyor. İşlerinden olma korkusu sözleşmeli personeli hak arama konusunda çaresiz bırakıyor.

BEMBİRSEN HUKUKİ YOLLLARA BAŞVURDU

BEMBİRSEN üyesi olan memur sözleşmeli personele uygulanan mobbing ve görev değiştirmelerinde uğradığı haksızlıklarla ilgili durumunu avukatları aracılığıyla mahkemeye taşıdı.

Ramazan Yıldız Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - Ramazan Yıldız

Editör Hakkında

1981 yılında Isparta'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Afyonkarahisar'da, lisansını İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde, yüksek lisansını Bahçeşehir Üniversitesi'nde tamamladı. Üniversitenin ardından bir süre özel sektörde araştırmacı, daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) farklı iştiraklerinde İngilizce öğretmeni, sosyolog ve idareci olarak çalıştı. İnternet haberciliğine ilk adımını 2015 yılında Türk Medya’da attı. 2020’de Haber7’de gece editörlüğüne başladı. Halen Haber7.com’da haber şefi olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 19
 • Ali Kaya 1 ay önce Şikayet Et
  Allah Aşkına kayyum istiyoruz Van büyükşehir eş başkanlara kimse kalmasın hiç bir kalsın inşallah demeci partisi gitsin
  Cevapla
 • Ali Kaya 1 ay önce Şikayet Et
  Van büyükşehir belediye eş başkanı Abdullah Zeydan işçi çıkarmak yalandan dulanda işçi çıkarma yaptı hepsi işçi yüzünden kendi işçilerini işe aldı 800 kişi Allah kabul etmesin inşallah Abdullah Zeydan
  Cevapla
 • Selam 1 ay önce Şikayet Et
  dempkaka'nın tek hedefi TBMM'ye girerek, belediyelerde tcrübe elde ederek, ikinci adımda özerk ve kendi devletlerini yönetebilmektir. Korkunç planları var. Allah bu zalimlere fırsat vermesin inşallah. Devlet nereye kadar dayanacak?
  Cevapla
 • Myorilum 1 ay önce Şikayet Et
  CHP de farklı mı?
  Cevapla
 • Ahmet 1 ay önce Şikayet Et
  Bu hep mukakatla almanın sonuçları..eğer mülakat okmasa alhmedin mehmedin adamı olmaz...devletin adamı olur..kimsede yerini değiştiremez..ama işte Ahmedin adami gelecek diye mehmedi ln yeri değişiyor..anlayan anladi
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İsrail işgalci köpeklerine ağlıyor
Türkiye'de üretildi, ABD ve BAE talep etti: LiDAR!