İsrail'in Refah saldırılarını dünyaya duyurdular! Herkes bu Türk kadınlarını merak ediyor

İsrail'in Refah'a yönelik saldırılarının ardından sosyal medyada milyonların paylaştığı görsel ve çizimin ardındaki Türk kadınları merak uyandırdı. İşte İsrail'in saldırılarını dünyaya duyuran Türk ekibi...

GİRİŞ 28.05.2024 20:21 GÜNCELLEME 28.05.2024 22:47
Bu Habere 24 Yorum Yapılmış

Katil İsrail'in Filistin halkına yönelik zulümleri devam ediyor...

İsrail ordusu güvenli bölge ilan edilen Refah kentinde yerinden edilmiş Filistinlilerin kaldığı kampı hedef aldı, saldırıda 40 Filistinli hayatını kaybetti.

İsrail Refah'ta katliam yaptı! Çok sayıda şehit ve yaralı var! Hamas'tan son dakika çağrıİsrail Refah'ta katliam yaptı! Çok sayıda şehit ve yaralı var! Hamas'tan son dakika çağrı

İsrail yaktı onlar gizlediİsrail yaktı onlar gizledi

İsrail Refah'ta yine katliam yaptıİsrail Refah'ta yine katliam yaptı

Saldırıların ardından açıklama yapan İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ise saldırının "trajik hata" olduğunu öne sürdü. Netanyahu'nun bu açıklaması ve saldırılar kamuoyundan büyük tepki aldı.

SALDIRIYI DÜNYAYA DUYURDULAR

Birçok sosyal medya kullanıcısı tepkilerini sosyal medya aracılığıyla dile getirirken paylaşılan bir görsel adeta saldırıyı dünyaya duyurdu. Öyle ki; görsel sosyal medya aracılığıyla 5 milyon kez paylaşıldı, binlerce beğeni aldı. 

Saldırıya dikkat çekmek ve katil İsrail'in saldırılarını kamuoyuna duyurmak için 'Human Movıe Team' tarafından paylaşılan görsel, yürekleri sızlattı. Peki milyonların paylaştığı görselin ardındaki tamamı kadınlardan oluşan bu ekip kim?

O PAYLAŞIMIN ARKASINDA BU EKİP VAR

Suriye’ye yönelik çalışmaları ile tanınan ve "İzle, düşün, harekete geç!" sloganıyla sosyal medya hesaplarından paylaşımlarda bulunan Human Movie Team, mazlum coğrafyalardaki insanların sesini duyurmaya ve farkındalık oluşmaya çalışan içerikleriyle tanınıyor.

Çalışma ekibi sadece kadınlardan oluşan gönüllü topluluk, yaptıkları multimedya çalışmalarını ekibe yeni katılacak yeni çalışma arkadaşlarıyla birlikte içerik ve kapsam olarak daha da genişletmeyi hedefliyor.

Human Movie Team'in sosyal medya hesaplarında yer alan "Bizler, dünya üzerindeki her insanın onurlu bir yaşamı hak ettiğine, bunun da ancak adalet ve insan haklarının korunmasıyla mümkün olabileceğine inanan ve bu uğurda tüm enerjisini harcamaktan çekinmeyen genç hanımlar topluluğuyuz." ifadesi dikkati çekiyor.

HUMAN MOVİE TEAM KURUCUSU TÜLAY GÖKÇİMEN KİMDİR?

Tülay Gökçimen 1981 yılı, İstanbul doğumludur. Uzun yıllardır medya sektöründe aktif faaliyet gösteren Gökçimen Suriye savaşı ile birlikte belgesel çekimlerine başladı. Haykırış, Savaşın Çocukları, Suriye Zindanlarında 24 Saat gibi çok sayıda belgesele imza attı. Sosyal sorumluluk ve insan hakları bilinciyle çalışmalarını yürüten Tülay Gökçimen Human Movie Team girişimi ile video görseller hazırlayarak bu çalışmalarını kamuoyu ile paylaşmaktadır. İnsan Film Ekibi Eğitim, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak bu çalışmalarına devam etmektedir.

KAYNAK: HABER7
Kadriye Ebrar Etirli Haber7.com - Editör
Haber 7 - Kadriye Ebrar Etirli

Editör Hakkında

2000 yılında İstanbul'da doğdu. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik' bölümünde henüz okurken HaberAnkara ve AnkaraMasası'nda çalıştı. 2022 yılındaki mezuniyetinin ardından Beyaz TV'de 'Haber Editörü' pozisyonunda görev aldı. 2024 yılının Şubat ayından itibaren Haber7'deki Gündem Editörü kariyerine devam etmektedir.
YORUMLAR 24
 • ALLAH dostu 1 ay önce Şikayet Et
  Ya KAHHAR YA KAHHAR YA KAHHAR YA KAHHAR YA KAHHAR YA KAHHAR YA KAHHAR YA KAHHAR YA KAHHAR YA KAHHAR YA KAHHAR YA KAHHAR YA KAHHAR YA KAHHAR YA KAHHAR YA KAHHAR YA KAHHAR YA KAHHAR YA KAHHAR YA KAHHAR YA KAHHAR YA KAHHAR YA KAHHAR YA KAHHAR YA KAHHAR YA KAHHAR YA KAHHAR YA KAHHAR YA KAHHAR YA KAHHAR YA KAHHAR YA KAHHAR YA KAHHAR YA KAHHAR YA KAHHAR YA KAHHAR YA KAHHAR YA KAHHAR YA KAHHAR
  Cevapla
 • Abdullah Ademoğlu 1 ay önce Şikayet Et
  Ya kahhar Ya kahhar Ya kahhar CC
  Cevapla
 • 1071 1 ay önce Şikayet Et
  Suriyeli köpekler kurban olsun Filistinli çocuklara
  Cevapla
 • Kenan Tövbekar 1 ay önce Şikayet Et
  Katil Esed ve müttefiklerini (Rusya,İran, İsrail ve ABD yani) kastediyorsun değil mi?
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  Evet Hasan bitmez gibi el ezherde okuyup sonra da chp den milletvekili olan adamlar lazım bir ezherli olarak ahirette iki elim yakasında olacak bu zatın.
  Cevapla
 • Baba 1 ay önce Şikayet Et
  Bize, Hasan Saklanan gibi adam olan adamlar lazım. Hasan Bitmez gibi gerçeği haykırırken şehit olanlar lazım.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Esed şartını duyurmuştu! Bakan Güler'den Suriye açıklaması
Ramazan Pişkin'i öldüren sanığa müebbet hapis cezası