‘Hipokrat’a bile LGBT dayatması!

Eşcinselliği meşrulaştırma kavramları arasında yer alan “cinsel yönelim” tabirini 2,5 asırlık Hipokrat Yeminine sızdırmaya çalışan Türk Tabipleri Birliği, dayatmaya boyun eğmeyen dekanlıkları hedef gösteriyor.

‘Hipokrat’a bile LGBT dayatması!
‘Hipokrat’a bile LGBT dayatması!
GİRİŞ 14.06.2024 22:17 GÜNCELLEME 14.06.2024 22:20
Bu Habere 184 Yorum Yapılmış

Türk Silahlı Kuvvetleri’ne “kimyasal silah” iftirası atan Türk Tabipleri Birliği, provokasyonlarını eğitim sahasına da taşıyor. Yeni mezun hekimlerin yüzyıllardır okuduğu Hipokrat Yemini’ne sonradan eklenen LGBT çağrışımlı “cinsel yönelim” ifadesi, tıp fakültelerine dayatılıyor.

LGBT örgütü 2500 yıllık Hipokrat yeminine de sızdı! Tıp mezunlarına iğrenç dayatmaLGBT örgütü 2500 yıllık Hipokrat yeminine de sızdı! Tıp mezunlarına iğrenç dayatma

Eşcinselliği meşrulaştırma kavramları arasında yer alan “cinsel yönelim” tabirini 2,5 asırlık Hipokrat Yeminine sızdırmaya çalışan Türk Tabipleri Birliği, dayatmaya boyun eğmeyen dekanlıkları hedef gösteriyor. Geçtiğimiz yıllarda İstanbul, Konya, Sakarya, Malatya, Samsun’daki üniversitelerde duyarlı rektör ve dekanlar tarafından fark edilerek Hipokrat Yemini’nden temizlenen “cinsel yönelim” ifadesi bu dönem Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nde de engellendi. Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin revize ettiği Hekimlik Andı’nda “cinsiyet ve cinsel yönelim” ibaresi kaldırıldı.

DEKANLARA GÖZDAĞI

Türk Tabipleri Birliği’nden konuya ilişkin tuhaf bir açıklama geldi. TTB 2. Başkanı Ali İhsan Ökten, cinsel yönelim ibaresini öğrencilere dayatmayan dekanlıklarla ilgili soruşturma başlatacaklarını söyledi.

Ökten, “Tabip odaları, bu konuda değiştirilen illerde dekanlıklar hakkında disiplin soruşturmasını başlatacaktır.” dedi.

Cumhuriyet gazetesi ise “Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Hekimlik Andı’nı değiştirdiler – Hipokrat sansürü” başlıklı haberinde, 2 bin 500 yıllık yemine sızdırılan LGBT kavramının genç hekimlere dayatılmamasını eleştirdi.

O İFADELER HİPOKRAT YEMİNİ DEĞİL, ZORBA İDEOLOJİNİN YANSIMASI

Hipokrat Yemini’ne sonradan eklenen cinsiyetçi ve LGBT orjinli kavramlarla ilgili dikkatli olunması gerektiğini gündeme taşıyan isimlerden Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimleri Bölümü Öğr. Üy. Doç. Dr. Hayrullah Yazar, CİMER’e yazdığı 22.06.2021 tarihli dilekçede şu saptamalara yer vermişti:

 Tıp Fakültelerinde mezuniyet esnasında hipokrat yemini okunur, bu uygulama yüzyıllardır devam etmektedir. Son birkaç yıldır, bazı tıp fakültelerinde, TTB tarafından dayatılan bir metin zorla öğrencilerimize okutulmaktadır. Dünya Tabibler Birliği denilen kuruluş tarafından orjinal hipokrat yeminine ‘cinsel yönelim’ kavramı eklenmiş ve ülkemizde TTB tarafından da bu ifadeler bazı fakültelerde öğrencilere zorla okutturulmuştur.

 TTB’nin ülkemiz değerleriyle çelişkili tutum ve davranışları bir yana, hekimlerin yararına hiçbir faaliyeti olmadığı bilinen bir gerçektir. Buradan hareketle YÖK yetililerini acilen göreve çağırıyoruz. Lütfen! Geleneksel hipokrat yemin metnine sadık kalınması için tıp fakültelerine gerekli uyarılar yapılsın.

Hiçbir hekim hasta muayene ederken kadın, erkek, trans ayrımını zaten yapmaz. TTB tarafından tıp öğrencilerine dayatılan ve orjinal hipokrat yemin metninde olmayan ‘cinsel yönelim’ ibaresi, zorba bir ideolojinin yansımasıdır...

KAYNAK: HABER7
Faruk Arslan Haber7.com - Özel Haber Sorumlusu
Haber 7 - Faruk Arslan

Editör Hakkında

İstanbul’da doğdu. Aslen Erzurumlu. Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler mezunu. 2010 yılından bu yana gazete ve internet haberciliğinde. 2013-2022 yılları arasında Akit Medya bünyesinde birçok vazife üstlendi. Dosya haberleriyle ödül ve plaketler aldı. Alanında uzman isimlerle röportajlar, mülakatlar, beyanatlar gerçekleştirdi. Çeşitli kurum, kuruluş ve STK’lara metin yazarlığı desteği verdi. Alanıyla ilgili seminerlerde, konferanslarda, çalıştaylarda, panellerde yer aldı. Uluslararası Medya Enformasyon Derneği ve İletişim Platformu Derneği üyesi. Kasım 2022’den beri Haber7 kadrosunda.
YORUMLAR 184
 • Hayrullah Yazar 4 hafta önce Şikayet Et
  LGBT ahlaki çöküşün simgesidir. Bu süreçte milli duyguları olan tüm tıp fakültesi dekanlarımızın onurlu ve dik duruşu gerekiyor.
  Cevapla
 • Baş belası 4 hafta önce Şikayet Et
  Bunlar kanser gibi etrafı sarmaya başladı, erken tedavi yapılmazsa ölümcül sonuçlar getirebilir.
  Cevapla
 • Cccan 4 hafta önce Şikayet Et
  TTB ve benzeri yapılar acilen revise edilmelidir. Vatana ihaneti kendilerine görev edinmişler hepsi. Bu zorbalık sona ermeli
  Cevapla
 • Uyan Müslüman 4 hafta önce Şikayet Et
  Avrupa uyum yasaları Türkiye'yi işgal yasalarıdır, Avrupa uyum yasaları Müslüman Türkleri bu topraklardan silme yasalarıdır, büyük İsrail projesine çalışıyor AB uyum yasaları. Dikkat edin edin AB uyum yasalarını en çok Sabetay-Ermeni-Rum dönmeleri savunuyor, neden acaba !!! Müslümanın sistemi belli, tuzağa düşme, senin atan İslam sancağı ile Viyana kapılarına kadar gitti, narkozdan uyan
  Cevapla
 • İhanet enflasyonu 4 hafta önce Şikayet Et
  Terörist hipokrat yemini etse ne yazar. TTB terör örgütü değil mi.terore sahip çıkan da terorist değil mi. TTB şimdiye dek milli menfaatler8m8zi hangisini benimsedi. Tarihimize kültürümüze dinimize ecdadimiza vatana saldıran küfreden hakaret eden TTB ye dokunacak yargımiz yok mü. Yok. Hak ihlali der yargımiz AYM. Demekki memleket terörün kuşatmasında. Fikirlerde terör kuşatmasında.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan FETÖ'cü hainlere tepki: İnsanlarımızı namertçe katlettiler
15 Temmuz gazisi Ayanoğlu: Şehadeti bir milimle kaçırdım!