Bodrum'a 1 milyon kişi akın etti ama alarm veriyor!

Bodrum'da 9 günlük Kurban Bayramı tatili nedeniyle nüfusun 1 milyona yaklaşmasının ardından ilçede su kaynakları konusunda yetersizlik yaşanmaya başladı. Bitez'de her yıl atık suların dereleri doldurması vatandaşları endişelendiriyor.

GİRİŞ 17.06.2024 12:43 GÜNCELLEME 17.06.2024 12:47
Bu Habere 86 Yorum Yapılmış

Bodrum'da 9 güne çıkan Kurban Bayramı tatili sonrası nüfus 1 milyona yaklaştı. Her gün yaklaşık 70 bin aracın giriş yaptığı ilçede tedbirler üst seviyeye çıkarıldı.

200 bin nüfuslu ilçede sayı 1 milyona yaklaşırken sahillerde ve tesislerde neredeyse boş yer kalmadı.

BODRUM'DA NÜFUS 1 MİLYONA YAKLAŞTI 

Oteller yüzde 95 doluluk oranlarına ulaşırken, günübirlik kiralık evlerin de tamamı doldu.

Hal böyle olunca Bodrum'da su kaynaklarında yetersizlik yaşanmaya başladı.

SU KAYNAKLARINDA YETERSİZLİK BAŞLADI 

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bodrum Belediye Başkanı Tamer Mandalinci, Kurban Bayramı tatilinde Bodrum'un nüfusunun 900 binin üzerine çıktığını söyledi.

Mandalinci daha sonra su kaynaklarında yetersizlik yaşandığını belirtti.

"ÜCRETSİZ BİR ŞEKİLDE SU TEMİNİ SAĞLAYACAĞIZ"

Su kaynaklarında yetersizlik yaşandığını, Muğla Büyükşehir Belediyesiyle su sorununun çözülmesi için bütün adımları attıklarını ifade eden Mandalinci, şunları kaydetti:

"Bayram süresince hem Muğla Büyükşehir Belediyesi hem de Bodrum Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğümüzün ekipleriyle beraber su ihtiyacı duyan vatandaşlarımızın depolarına belediye olarak ücretsiz bir şekilde su temini sağlayacağız. Bu çalışmalarımız bütün yaz mevsimi boyunca devam edecek. En kısa sürede vatandaşların sağlıklı bir su teminine ulaşması için elimizden gelen hamleleri yapıyoruz. Güvenlikle alakalı da Kaymakamımız, Valimizle beraber de çalışmalarımızı yürütüyoruz. Emniyet birimlerimiz, kolluk kuvvetlerimizle beraber bayramın Bodrum'da en sağlıklı, en verimli, en sorunsuz geçmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz."

VATANDAŞ İSYAN ETMİŞTİ

Geçen yıl Bodrum Bitez'de yağmur suları kanalizasyon giderlerini tıkayınca taşan atık sular, dereleri doldurmuştu. Çevredeki esnaf ve tatilciler ise pis koku sebebiyle zor anlar yaşamıştı. Belediyenin yeterli çalışma yapmadığından şikayet eden vatandaşlar "Her yıl aynı sorun var ama çözüm yok" diyerek isyan etmişti.

Vatandaşlar her yıl yaşanan bu durumun tekrar etmesinden endişeli.

Ömer Aktaş Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ömer Aktaş

Editör Hakkında

1991 yılında Bayburt’ta doğdu. Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldu. 2016 yılında Anadolu Ajansı'nda stajını yaptı. Yeni Şafak ve Akşam Gazetesi'nde çalıştı. Nisan 2021'den bu yana Haber7.com'da ‘Gündem Editörü’ olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 86
 • Duygu 1 ay önce Şikayet Et
  Rezervasyonu omayanlari, evi olmayanları en azından almayın bence artık
  Cevapla
 • Hayelci gezgin 1 ay önce Şikayet Et
  Geri gelmeyin İstanbul böyle güzel
  Cevapla
 • Recep oto 1 ay önce Şikayet Et
  Her sene hep aynı sorun ama oranin halkı demekki memnunki hep aynı belediyeye oyunu veriyor sonrada agliyor
  Cevapla
 • Necat Duymaz 1 ay önce Şikayet Et
  Konya,Malatya,Rize yani AKP li belediyelerin olduğu şehirlere bir anda bir milyon kişi hemde özel araçları ile gelse trafik gayet açık atık sular alt yapı arıtma sistemi ile arıtılır ve çevreye zarar vermeden yeşil alanlar sulanır içme suyu çeşmeleri patlatırcasına akar değilmi su fazla olduğu için hergün caddeler sokaklar yıkanır değilmi siz nasıl bir zihniyete sahipsiniz
  Cevapla
 • Ahmet 1 ay önce Şikayet Et
  Bodrum'da normal zamanda da şu Yok kanalizasyon denize dökülüyor yıl olmuş 2024 daha hala arıtma Yok bir çok yerde miş kokular geliyor ama siz devam edin CHP ye layık olduğunuz gibi yönetilirsiniz imar kaçak binalar hak getire her şey güzel olacak CHP
  Cevapla
 • Nabi 1 ay önce Şikayet Et
  İnsanlar ac ac sadece bodruma bir milyon coguda yunan adalarına açlıktan gitti elin yunanı ben ne gideceğim türkiyeye diyor güya pahalılıktan bizim adalara geliyorlar diyor lahmacun binlik olsa ülkeme kazandırırım diyor niye türklere kazandıracağım diyor
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavar!
Alkış yağmuruna tutulan Netanyahu'yu tek başına protesto etti!