Hakimle ilgili şoke eden iddialar: Yasak aşk, tehdit, rüşvet, uyuşturucu partisi...

Adana'da görev yapan G.A. adlı bir hakimin; 5 yıl yasak aşk yaşadığı işadamını ayrıldıktan sonra tehdit ettirdiği, bir davada beraat vermek için 500 milyon TL rüşvet aldığı, adli emanetten metamfetamin alarak da parti yaptığı ileri sürüldü.

GİRİŞ 19.06.2024 07:27 GÜNCELLEME 20.06.2024 18:17
Bu Habere 223 Yorum Yapılmış

Adana Adliyesi'nde görev yapan hakim G.A.'nın 2019 yılından bu yana yasak aşk yaşadığı Ş.L.'nin birlikteliklerine ait videoları silmesi için tehdit edilmesiyle birlikte başlayan soruşturmada şoke eden iddialar ortaya atıldı.

Sabah gazetesinden Halit Turan'ın haberine göre, soruşturma dosyasında Hakim G.A., Adana'da kiracı olarak yaşadığı sitenin yönetici Ş.L. ile 2019 yılı Eylül ayında tanıştıktan sonra birliktelik yaşamaya başladı. Hakim, bir gün Ş.L.'ye "Benim bazı sıkıntılarım var. Sen güçlü bir erkeksin bana yardımcı olmanı istiyorum, ben daha önce Edirne'de görev yaptım. Orada görev yaparken hakkımda rüşvet iddialarında bulunduğu, sahtecilik yaptığımı söylediler. Senin beni bu suçlamalardan kurtarman, dosyalarımı kapattırman ve o kişilerden beni korumanı istiyorum." dedi.

YASAK AŞK İDDİALARI

Hukuken evli olan ve 20 yaşında oğlu olan hakim G.A., Ş.L. ile cinsel birlikteliklerinin görüntülerini kaydedip karşılıklı olarak birbirleriyle paylaştı.

Hakimin başka erkeklerle de menfaat karşılığında ilişki yaşadığını öğrenen Ş.L. ayrılmak istedi. Ş. L. hakimi telefonla arayıp 4 yıl süren birlikteliklerini sona erdirip kendisiyle irtibat kurmamasını aksi halde Cumhuriyet Savcılığına şikayette bulunacağını söyledi.

AYRILMAK İSTEYEN ADAMA TEHDİT İDDİASI

Bunun üzerine Mayıs ayında Ş.L. tehdit edilmeye başlandı. Galericiler sitesinde bir işyerine giden Ş.L.'yi karşılayan iki kişi "Sende hakim hanımın videoları varmış, bunların silmen gerekiyor. İşyerine girerken veya çıkarken öldürülebilirsin, bu işleri başkaları yapacak." dedi. Bunun üzerine Ş.L. hakim hakkında şikayetçi oldu.

AKARYAKIT KAÇAKÇILIĞI DOSYASINI 500 MİLYON TL KARŞILIĞINDA KAPATMIŞ

Ş.L.'nin şikayeti üzerine hakim G.A. hakkında HSK 1. Dairesi tarafından soruşturma izni verildi. G.A.'nın Osmaniye Asliye Ceza Mahkemesi'nde "Akaryakıt kaçakçılığı" iddiasıyla yargılanan sanıktan beraat etmesi karşılığında 500 milyon TL rüşvet aldığı öne sürüldü.

G.A.'nın yargılaması olan kişiye Edirne ilinde birlikte görev yaptığı Cumhuriyet Savcısı F.A.'nın duruşmada beraat mütalaasında bulunup beraat kararı verdireceğini belirterek, 500 milyon TL talep ederek parayı elden teslim aldığı, o Cumhuriyet Savcısının yargılanan sanık hakkında beraat kararı verilmesi yönünde talepte bulunduğu ancak o celse karar verilmeyip sonraki celsede başka bir Cumhuriyet Savcısının mahkûmiyet mütalaasında bulunmasıyla ceza aldığı ortaya çıktı.

Sanığın Hakim G.A.'ya hem para verip hem de ceza aldığını söylemesi üzerine ise, hakimin, "Kafaya takma, istinaf sürecinde beraat kararı çıkartırız." dediği öne sürüldü.

ADLİ EMANETTEN METAMFETAMİN ALIP PARTİ YAPMIŞLAR

Hakim G.A. hakkındaki iddialar bunlarla da sınırlı kalmadı. G.A.'nın bir özel hastaneden reçetesiz olarak uyuşturucu özelliği bulunan ilaç temin edip içtiği, pandemi döneminde nöbeti olduğu hafta sonu adli emanetten aldığı metamfetamin maddesi ihtiva eden hapları kullanması nedeniyle nöbetini başka bir hakimle görüşerek değiştirdiği belirlendi.

Yine pandemi döneminde Hakim G.A.'nın Adana Adliyesi'nde bir Cumhuriyet Başsavcı vekili bir Ağır Ceza Mahkemesi Hakimi ve bir Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi ile birlikte içki içip Başsavcı vekilinin adli emanet deposundan çıkarttığı metamfetamin olarak bilinen uyuşturucuyu kullanıp birlikte parti yaptıkları belirlendi.

BAKANLIK'TAN "İHRAÇ" AÇIKLAMASI

Adalet Bakanlığı, hakimin açığa alındığını ve başka bir dosya nedeniyle de ihraç edildiğini duyurdu. Bakanlıktan yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Adana Adliyesi'nde görevliyken tehdit ve şantaj olaylarına adı karıştığı ifade edilen hakim G.A., mesleğinin nüfuz ve itibarını kullanarak yaptığı bu işlemler nedeniyle açığa alınmış olup başka bir dosya nedeniyle de ihraç edilmiştir."

Erkan Talu Haber7.com - Dış Haberler Editörü
Haber 7 - Erkan Talu

Editör Hakkında

Elazığ'da doğan Erkan Talu; ilk, orta ve lise öğrenimini Ayvalık'ta tamamladı. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, "Sanat Tarihi" bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında gazetecilik üzerine çok sayıda eğitim alıp okumalar yaptı. Habercilik kariyerine "muhabir" olarak Kanal 7'de başladı. Kanal 7'de hem iç hem de dış basını takip eden ekipte yer alarak "Ana Haber"e bültenler hazırladı. Kanal 7'de çalıştığı dönemde, Ülke TV için haberin yanı sıra VTR, DSF ve program içerikleri üretti. 2017 ortasında Haber7'ye geçti. Kariyerini, "Haber7 Dış Haberler Editörü" olarak devam ettiriyor.
YORUMLAR 223
 • ayse 3 hafta önce Şikayet Et
  Gelki hakim ve savcinin kararina inan. Buz daginin ucu yapilan aciklama..
  Cevapla
 • İklimdeğisikliği 3 hafta önce Şikayet Et
  Ülkede adaletsizlik var diye eylem yapan aydın entellektüel tipler acaba bu iddalara ne diyecek?
  Cevapla
 • Mehmet 3 hafta önce Şikayet Et
  Adliyede çalışan bir Yazı İşleri Müdürü olarak kesindir dememekle birlikte maalesef böyle şeyler oluyor. Şunu da söyleyeyim gerekir ki 15 temmuz darbe girişiminden sonra alınan hakim ve savcılar gelişi güzel ve alelacele alındı. Son alınan hakim ve savcılardan personeller yaka sirkelemekte. HSK ve bakanlık müfettişleri de aynı.
  Cevapla
 • Salih 3 hafta önce Şikayet Et
  Bu ülkede hukuku en fazla çiğneyen, yozlaştıran avukatlar, hakimler ve savcılardır.
  Cevapla
 • bi kul 3 hafta önce Şikayet Et
  hakimlikten ATILMASI GEREKİR
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Eli kanlı cuntacılardan inkar ve yalan bombardımanı: Darbeye değil arsa bakmaya gitmişler!
Sadece 'bir uydu' değil! Artık uzayda tam bağımsız bir Türkiye var...