Buket Özgünlü'nün duruşmasında muhabire çirkin tehdit: Bunu geçen dövdük, akıllanmadı

Şanlıurfa’daki bir barınakta kuduz olduğu iddia edilen 35 köpeği alıp Ankara'ya taşıyan ve tutuklanan Yaşama Tutunan Patiler Derneği Başkanı Buket Özgünlü Boyacı duruşmasında muhabiri 'Bunu geçen dövdük, akıllanmadı' sözleriyle tehdit etti.

GİRİŞ 24.06.2024 21:24 GÜNCELLEME 24.06.2024 21:38
Bu Habere 95 Yorum Yapılmış

Ankara 38.Asliye Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya tutuklu sanık Buket Özgünlü Boyacı, taraf avukatları ve dernek üyeleri katıldı.

"BUNU GEÇEN DURUŞMADA DÖVDÜK, YİNE GELMİŞ"

Sanık yakınları duruşma salonunda bulunan daha önce darp ettikleri basın mensubuna karşı "Siz daha akıllanmadınız mı? Bunu geçen duruşmada dövdük, yine gelmiş." derken diğer basın mensupları hakkında da "Bunlarda yeni gelmiş, akıllanırlar." diye söylemde bulundular. Ardından sanık avukatı basınının duruşma salonundan dışarı çıkartılmasını istedi. Hakim talebini değerlendireceğini söyledikten sonra salonda yeteri kadar yer olmadığından dolayı bir kısım basın mensubunun duruşma salonundan çıkmasını talep etti.

TUTANAK EL YAZISI İLE TUTULMUŞ

Tutuklu sanık Buket Özgünlü Boyacı, sosyal medyada gördüğü paylaşımlar üzerine basın açıklaması yapmak amacıyla bazı gönüllüler, STK üyeleri ve Ankara Barosu avukatlarıyla Şanlıurfa'ya gitme karar verdiklerini söyledi. Boyacı, dernek çalışanıyla birlikte Siverek'teki bir hayvan barınağına gittiğini ve barınaktan sorumlu veteriner hekimin refakatiyle barınağı gezdiklerini belirtti. Veteriner hekime "Hayvanları sahiplenebiliyor muyuz?" soran Boyacı, "Veteriner hekim, ilçe tarım müdürünü arayarak izin almasının ardından sahiplenebileceğimizi söyledi. Barınak görevlileri, veterinerin seçtiği köpekleri araca yükledi. Ben de bu esnada veteriner hekimin kendi el yazısıyla yazdığı sahiplenme tutanağını imzaladım." dedi. Boyacı, Siverek ilçesindeki barınağa gittiği sırada yol üzerinde herhangi bir kuduz ve karantina uyarı tabelasının olmadığını, polis veya jandarma kontrol noktasıyla karşılaşmadıklarını öne sürdü.

Savcının "Hasta hayvanları yakındaki bir kliniğe götürmek yerine neden Ankara'ya götürmeyi seçtin?" sorusu üzerine Boyacı, "Yol üzerinde güvendiğim ve bildiğim veteriner yoktu. O yüzden tedavilerinin yapılması için Ankara'ya getirdim" dedi.

KÖPEKTEN KÖPEĞE BULAŞAN HASTALIK

Tanık Adem Yücel ise Yaşama Tutunan Patiler Derneğinin yaşam alanından sorumlu veteriner hekim olduğunu ve getirilen köpeklerin kendisine teslim edildiğini söyledi. Köpekleri muayene eden Yücel, 8 köpekte 3 farklı ölümcül hastalık tespit ettiğini, bunların köpekten köpeğe bulaşan hastalıklar olduğunu belirtti. Beyanların ardından mütalaası için söz verilen duruşma savcısı, sanık Boyacı'nın tutukluluk halinin devamına karar verilmesini istedi.

TAHLİYE EDİLDİ

Mahkeme Başkanı, Yaşama Tutunan Patiler Derneği Başkanı Buket Özgünlü Boyacı hakkında adli kontrol şartı ile tahliyesine karar verdi.

 

KAYNAK: DHA
Ayşe Tan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ayşe Tan

Editör Hakkında

1990 yılında İstanbul’da doğdu. Meslek hayatına Aydın Doğan Anadolu İletişim Meslek Lisesi’nde Gazetecilik bölümü okuyarak başladı. İlk stajını Hürriyet Gazetesi’nde yaptı. Üniversiteyi ise İstanbul Üniversitesi Radyo Televizyon Yayımcılığı bölümünde tamamladı. 2009 yılında Milliyet Gazetesi’nde internet haberciliğine başladı. 15 senelik kariyerinde çok sayıda gazete, haber portalı ve televizyon bulunmaktadır. Meslek hayatına Haber7.com’da “Gündem Editörü” olarak devam etmektedir. Evli ve 2 çocuk annesidir.
YORUMLAR 95
 • barbaros 4 hafta önce Şikayet Et
  bu kadın milli güvenlik meselesidir ve siz onu sokağa salıyorsnuz
  Cevapla
 • deli 4 hafta önce Şikayet Et
  kanunları hakimin eline bırakırsan oda parayla satın alınabilir
  Cevapla
 • vatandaş 4 hafta önce Şikayet Et
  Yani yine başı boş gezecek çok tehlikeli bi okadar vahim.
  Cevapla
 • Ceco 4 hafta önce Şikayet Et
  Ruh hastası
  Cevapla
 • Kafkaskartalı 4 hafta önce Şikayet Et
  Hakim neden sormamış kuduz olduklarını bile bile hayvanları Ankara ya getirmenizin amacı ne.Kaos yaratmanızı sizden kim ve kimler ne karşılığnda yapmanızı istedi.bu sayı 3 değil 5 değil 35 köpek.İnsanların hayatı bu kadar basit oluşmuyor.Ee neymiş Ankara ya veterinere getirmiş ve hakimde bunu yemiş.Getirdği köpeklerden birisi kaçsa oluşacak kuduz vakalarının hesabını kim verecek.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavar!
Fransa'dan İsrail-Lübnan açıklaması: Felaket olur