Başkan Erdoğan imzaladı! 5 ile yeni vali atandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan Resmi Gazete kararına göre; Diyarbakır, Malatya, Elazığ, Kocaeli ve Çanakkale Valiliklerine yeni vali ataması yapıldı.

GİRİŞ 10.07.2024 00:15 GÜNCELLEME 10.07.2024 10:06
Bu Habere 27 Yorum Yapılmış

Son dakika atama haberleri: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan Resmi Gazete kararına göre; 5 ile yeni vali atandı.

Başkan Erdoğan imzaladı! 5 ile yeni vali atandı

5 İLE YENİ VALİ ATAMASI YAPILDI

Buna göre, Diyarbakır Valiliğine Murat Zorluoğlu, Vali- Mülkiye Başmüfettişliğine ise Malatya Valisi Ersin Yazıcı atandı.

Malatya Valiliğine Seddar Yavuz, Kocaeli Valiliğine İlhami Aktaş, Çanakkale Valiliğine Ömer Toraman, Elazığ Valiliğine Numan Hatipoğlu atandı.

Başkan Erdoğan imzaladı! 5 ile yeni vali atandı

Atamalar 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin ek 35’inci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2,3 ve 4’üncü maddeleri gereğince gerçekleştirildi.

KAYNAK: HABER7
Muhammet Arif Güreli Haber7.com - Editör
Haber 7 - Muhammet Arif Güreli

Editör Hakkında

1999 yılında İstanbul'un Ümraniye ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. 2022 yılında Üsküdar Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden dereceyle mezun oldu. İnternet Haberciliğine ilk olarak üniversite sıralarındayken kurduğu internet haber sitesiyle başladı. Kurduğu sitede, 1 yıl kadar sağlık, spor ve kültür kategorilerinde röportaj, özel haber ve analiz yazıları yazdı. Staj eğitimini ise Haber7.com'da tamamladı. Mezun olduğu 2022 yılından bugüne dek Haber7.com ailesinde başlıca gündem, siyaset, dünya, ekonomi kategorileri olmak üzere birçok özel haber, grafik ve video hazırladı. Hala Haber7.com ailesinde Gündem Editörü olarak çalışmalarına devam etmektedir.
YORUMLAR 27
 • Spor 3 gün önce Şikayet Et
  Çoğu illerin spor mudurleri, Şube müdürleri ne zaman değişecek?
  Cevapla
 • ali 3 gün önce Şikayet Et
  10-12 yılın üzerinde vali olarak görev yapanları değiştirin. taze kan verin illere, belli bir süre sonra kendilerini vazgeçilmez sanıyorlar,
  Cevapla
 • Hızır PAŞA 3 gün önce Şikayet Et
  Türkiye'de Vali Kararnameleri Bitmez, Bu Ta Osmanlıdan beri böyle biline.
  Cevapla
 • Bekir 3 gün önce Şikayet Et
  Hatay valisi ne zaman değişecek .... Bu ..... Daha ne kadar kal.. bir arastırın.....ne yapıyor.. bir görün....
  Cevapla
 • İrfan 3 gün önce Şikayet Et
  Elazığ a hayırlı olsun hoşgeldiniz
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Irak'ın kuzeyine 'Pençe' vuruldu! Kilit kapanıyor
15 Temmuz gazisi Ayanoğlu: Şehadeti bir milimle kaçırdım!