Özel hastanelere Danıştay'dan kötü haber

Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, özel hastanelerin sağlık hizmetleri bedelinin en fazla yüzde 30'una kadar ek ücret alabilmesini öngören kararın yürütmesinin durdurulması istemini reddetti.

Özel hastanelere Danıştay'dan kötü haber
Özel hastanelere Danıştay'dan kötü haber
GİRİŞ 02.07.2009 16:27 GÜNCELLEME 02.07.2009 16:27
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği, 4 Haziran 2008'de Resmi Gazete'de yayımlanan ''kamu hastaneleri dışındaki vakıf üniversiteleri dahil sözleşmeli sağlık hizmeti sunucularının Sağlık Hizmetleri Fiyatlandırma Komisyonu'nca belirlenen sağlık hizmetleri bedelinin en fazla yüzde 30'una kadar ilave ücret alabileceği'' yönündeki Bakanlar Kurulu kararının iptali ve yürütmesinin durdurulması istemiyle Danıştay'da dava açtı.

Davayla ilgili ilk incelemesini yapan Danıştay 10. Dairesi yürütmenin durdurulması istemini reddetti.

Davacı dernek, dairenin bu kararına itiraz ederek yürütmenin durdurulmasını istedi.

Talebi görüşen Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, yürütmenin durdurulması istemini reddetti.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 2
 • murat korkmaz 12 yıl önce Şikayet Et
  bu ne yüzsüzlük .... Erkeklere hamilelik testi, kadınlara prostat ameliyatı yaparak hazineyi soy, sonra da hiç bir şey olmamış gibi pişkin pişkin % 30 luk sınırın kaldırılması için dava aç. Bu ne yüzsüzlük yarabbi. Neyse ki fakir milletin parasını koruyacak hakimler var bu ülkede ...
  Cevapla
 • ertuğrul yıldırım 12 yıl önce Şikayet Et
  nihayet. her köşe başında hangi paralarla kimler tarafından açıldığı belli olmayan hastaneler.(hepsi para tuzağı).üç günlük doktor kendine villa yaptırıyor.birilerinin çıkıp DUR demesi gerekiyor.bir ülkede para kazanmanın bir sınırı olmalı.dengeyi kaçırırsanız bir daha yakalayamazsınız.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Cevizoğlu: Sizin kuracağınız iktidar ülkenin bekasından daha mı önemli
Son dakika: Büyükelçi krizi sonrası çarpıcı açıklama; Bu hesaplaşma burada bitmedi