Güçsüzler ve kimsesizlere eğitim desteği

Türkiye Güçsüzler ve Kimsesizlere Yardım Vakfı maddi zorluklar nedeni ile bilgisayar eğitimini alamayan kişilere yardım eli uzattı.

Güçsüzler ve kimsesizlere eğitim desteği
Güçsüzler ve kimsesizlere eğitim desteği
GİRİŞ 26.05.2011 15:05 GÜNCELLEME 26.05.2011 15:05

Ankara’da faaliyet gösteren 3B Eğitim Kurumları ile imzalanan protokol gereği 200 (ikiyüz) yardıma muhtaç kişiye ücretsiz olarak bilgisayar eğitimi verilecek.

Genel Merkezi Ankara’da bulunan Türkiye Güçsüzler ve Kimsesizlere Yardım Vakfı yardıma muhtaç kişilere desteğini sürdürmeye devam ediyor. Daha önde de kimsesizlere sağladığı desteklerle adından sıkça söz ettiren Türkiye Güçsüzler Vakfı bilgisayar kullanımını bilmeyen 200 kişiye eğitim desteği sağlıyor. Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Sertifika alacak olan kursiyerlere 45 saat bilgisayar eğitimi verilecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan Türkiye Güçsüzler Vakfı Genel Başkanı Gülgen Dural, yardıma muhtaç kişilere bir el uzatmak için 1986 yılından beri çalışıyoruz. Yardım halkalarımıza bir yenisini daha ekleyerek güçsüzler ve kimsesizlere 3B Eğitim Kurumları ile ortaklaşa olarak bilgisayar eğitim desteği sağlayacağız dedi. Bugün sokakta gördüğün mahsun bakışlar içini titretmiyorsa, yarın sana bakmayan gözleri görmen kesinlikle kaçınılmaz diyerek kimsesizlere yardımın önemine değinen Genel Başkan Gülgen Dural hizmetlerimiz sevgiyle sunmaya çalışıyoruz dedi.

Bilgisayar İşletmenlik Kursuna Kimler katılabilir?
Yardıma muhtaç ve bilgisayar eğitimi almak isteyen herkes eğitime başvuru yapabilir.

Nasıl Başvuru Yapabilirsiniz?
Türkiye Güçsüzler ve Kimsesizlere Yardım Vakfı’na giderek size verilecek kayıt formu ile 3B Eğitim Kurumları’ndan bilgisayar eğitiminizi alabileceksiniz.

Kursiyerler Hangi Eğitimleri Alacaklar?
Bilgisayar İşletmenliği Kursunu alarak bir bilgisayarı genel olarak kullanıp dokümanlar oluşturabilecek, Ms Word de belgelerle çalışabilecek, Ms Excel de sayısal hesaplamalar yapabilecek, Ms Powerpoint ile sunumlar hazırlayabilecek ve Internet Explorer ile internet dünyasında dolaşabileceklerdir.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Diyarbakır'daki anız yangınının nedeni belli oldu
Dünya Bankası'ndan Türkiye açıklaması! Tahminler değişiyor