İbrahim Tatlıses'in 'Orada doğduğum için iftihar ediyorum' dediği mağara müze oldu!

Mağarada doğup büyüyen, hayatı zorluklarla geçen İbrahim Tatlıses'in 'Mağarada doğduğum için iftihar ediyorum dediği mağara müze oldu. Şanlıurfa'da yer alan mağara Valilik ve Belediye işbirliği ile tasarlandı.

İbrahim Tatlıses'in 'Orada doğduğum için iftihar ediyorum' dediği mağara müze oldu!
İbrahim Tatlıses'in 'Orada doğduğum için iftihar ediyorum' dediği mağara müze oldu!
GİRİŞ 08.12.2022 11:26 GÜNCELLEME 08.12.2022 11:26
Bu Habere 16 Yorum Yapılmış

Ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses'in dram dolu hayatına dokunan bir gelişme yaşandı. 'Mağarada doğdum, büyüdüm' diyen İbrahim Tatlıses'in doğduğu mağara müzeye çevrildi. 

Şanlıurfa Valiliği ve Haliliye Belediyesi tarafından tasarlanan projede, İbrahim Tatlıses'in 1952'de dünyaya geldiği ve çocukluk yıllarını geçirdiği mağara müzeye dönüştürüldü. Hızmalı Mahallesi'nde bulunan bu mağaranın ilerleyen dönemlerde turizme kazandırılması bekleniyor. 

Müzenin ismi de 'İbrahim Tatlıses'in Büyüdüğü Mağara' oldu. İşte, İbrahim Tatlıses'in doğduğu ve büyüdüğü, şimdilerde ise müzeye dönüştürülen mağara...

Rabia Şekerci Güler Haber7.com - SEO Haber Editörü
Haber 7 - Rabia Şekerci Güler

Editör Hakkında

1995'te Konya'da dünyaya geldi. Elazığ Anadolu İmam Hatip Lisesini tamamladıktan sonra Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümünden derece ile mezun oldu. Ardından Fırat Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İletişim Bilimleri Ana Bilim Dalında yüksek lisans yaptı. Üniversiteye devam ettiği yıllarda edebiyat dergilerinde deneme ve metin yazarlığı yaptı. Yine aynı dönemde, yerel televizyon kanalında program sunuculuğu yaparak mesleki kariyerine ilk adımını attı. 2016'da başladığı internet gazeteciliği serüveninde birçok haber portalında editör olarak yer aldı. Günümüzde, haber7.com'da SEO haber editörü olarak görev yapmaktadır. Diğer yandan İnsicam Dergisi'nde yazmaktadır.
YORUMLAR 16
 • misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  doğduğun mağara mübarek değildir ki. Geçmişinden utanmamak erdemdir. utanılacak olan mağara değil , yaptığın ve tövbe etmediğin ameller dir.
  Cevapla
 • cinci 1 yıl önce Şikayet Et
  orada doğmuş olman iftahar edilecek bir durum değil AMA ORADA DOĞDUĞUNU -KABUL ETMEK VEYA ORAYI KABUL ETMEK BUYUK ERDEMLİLİK
  Cevapla
 • Fatih 1 yıl önce Şikayet Et
  "bir mağara ne kadar çirkin bir hale getirilebilir" adlı çalışma
  Cevapla
 • Yılmaz 1 yıl önce Şikayet Et
  Büyük sanatçı yoksullukta gelme taktir edilmesi gerekir
  Cevapla
 • Refik 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu adamı son 2 senedir ağlarken görmekten bıktım yaa .yani ölüme yaklaşma korkusu,yaşlanma piskolejisi ama ekranda ağlayarak duygularını bastıramazsın ,tek yol Allah a yönelmek O na itaat etmek,Tevbe etmek Kurtuluş Allah'a teslimiyette
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Dünya tarihini değiştiren 17 keşif! İşte Kur'an'da da geçen o kanıt...
Turgut Altınok son anket sonuçlarını açıkladı! Ankara'da 10 günde büyük değişim