BM'den dehşete düşüren haber: Yoğun kardan 1000 çadır çöktü

Birleşmiş Milletler (BM), Suriye'nin kuzeybatısında 1000'e yakın çadırın yoğun kar yağışı yüzünden çöktüğünü ve yerinden edilmiş Suriyelilerin dondurucu soğuklarda oldukça zor koşullarla karşı karşıya olduğunu bildirdi.

BM'den dehşete düşüren haber: Yoğun kardan 1000 çadır çöktü
BM'den dehşete düşüren haber: Yoğun kardan 1000 çadır çöktü
GİRİŞ 24.01.2022 22:49 GÜNCELLEME 24.01.2022 22:56
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Suriye Bölgesel İnsani Koordinatör Yardımcısı Mark Cutts, video konferans yoluyla düzenlediği basın toplantısında, ülkenin kuzeybatısında hava sıcaklıklarının eksi derecelere düşmesin çadırda kalan Suriyelilerin yaşam koşullarını son derece zorlaştırdığına dikkati çekti.

Yoğun kar yağışı yüzünden yaklaşık 1000 çadırın çöktüğünü belirten Cutts, dondurucu hava koşullarının 250 bin Suriyeliyi etkilediğini söyledi.

İnsani yardım çalışanlarının, Suriyelileri çöken çadırların altından çıkardığını belirten Cutts, birçok Suriyelinin ise çadırlarındaki karı çıplak elleriyle temizlemeye çalıştığını ifade etti.

Kışlık ayakkabıları olmayan çocukların sandaletlerle kar ve buz üzerinde yürüdüğüne dikkati çeken Cutts, geçen sene Suriye için gereken 4 milyar dolar yardım fonunun sadece yüzde 45'ini toplayabildiklerini ve uluslararası toplumun yardımlarını artırması gerektiğini vurguladı.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 6
 • EMEKLİ İMAM 2 yıl önce Şikayet Et
  Dün bazı haber sitelerinde iran reisiydi putine selâm vermiş, putin moskofu da aleyküm selâm diye cevap verince çoğu yorumcu putin 'ın de gizli müslüman olduğunu yazmışlar,bu kış günün de çoluk çocuğu yerinden yurdundan eden putin moskofu mu müslüman olacak?güya Müslüman olan adam putin, esad ve iran liderleri bu üçlü bu masumları yerinden yurdundan etmediler mi, bırak putini esad ve iran liderlerinin bile müslümanlığı tartışılır, zira müslüman müslümana, çoluk çocuğa zulüm yapmaz.
  Cevapla
 • Misafir65 2 yıl önce Şikayet Et
  Allah cc bu trajediye sebep olanları kahru perişan etsin. Başta iran sonra hizbulşeytan sonra putin sonra abd ve işbirlikçileri.
  Cevapla
 • defolun 2 yıl önce Şikayet Et
  Putin'in eseri. kahrolsun.
  Cevapla
 • 2323 2 yıl önce Şikayet Et
  Önce suriyelileri ayaklandırıp sonra Putin'in insafına bırakan Amerika nın eseri
  Cevapla
 • Bulut 2 yıl önce Şikayet Et
  Allahım sen yardım et ya Rabbim lütfen duyarsız kalmayalım vatandaş olarak
  Cevapla
 • Hadi* 2 yıl önce Şikayet Et
  iran islâm cumhuriyetiymiş,ümmetin baş belâsı israilin ikizi irandır.Gel hicri 1507 gel.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Adalar'da İETT'ye minibüs tepkisi sürüyor
EURO 2024'te Tadic'li Sırbistan'a şok! UEFA'ya şikayet ettiler