Davutoğlu'nu 'Başbakan' diye karşıladılar

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu helikopterle Artvin’den Bayburt’a geçti. Davutoğlu için 'Başbakan Davut' sloganları atıldı.

Davutoğlu'nu 'Başbakan' diye karşıladılar
Davutoğlu'nu 'Başbakan' diye karşıladılar
GİRİŞ 18.08.2014 19:33 GÜNCELLEME 18.08.2014 19:34

 Genç Osman Stadyumu’nda Vali Mükerrem Ünlüer, Bayburt Milletvekili Bünyamin Özbek, Belediye Başkanı Mete Memiş ve diğer ilgililer tarafından karşılanan Bakan Davutoğlu, kendisini çiçeklerle karşılayan çocukları sevdi. Valilik önünde 'Başbakan Davut' sloganlarıyla karşılanan Davutoğlu, Valilik binasının balkonundan vatandaşlara hitap etti.

Geç kaldığı için özür dileyen Bakan Davutoğlu şunları söyledi: "Artvin’de de büyük bir coşku ve muhabbetle vatandaşlarımızla kucaklaştık. Bayburt’u ziyaret etmeyi planlıyorduk, ama dış politikadaki bazı acil gelişmeler bizim bu ziyaretimizi erteledi. Geçen partimizin resepsiyonunda il başkanımıza, milletvekilimize söyledim, ‘Bayburt’a bir ziyaret borcumuz var, en kısa zamanda ödeyelim’ dedim ve Rabbime hamdolsun ki bu borcumuzu ödemek imkanı nasip oldu. Bayburt’un gönlümüzde ayrı yeri var. Yiğidimizin harman olduğu yerdir. Anadolumuzun sevdasının, aşkının terennüm ettiği yerdir. Bayburt ayaktaysa Anadolumuzun yaylası, kalesi sağlam ellerde demektir. Bayburt Anadolu’nun hep bir kalesi, bir muhabbet deryası oldu. Bizimle buluşma konusunda bu kadar muhabbetle beklediğiniz için size bir kere daha teşekkür ediyorum." 

YÜZDE 80 TEŞEKKÜRÜ 

Bayburt’un ayrı sebeple daha ziyareti fazlasıyla hak ettiğini vurgulayan Bakan Davutoğlu, şöyle devam etti: "Yüzde 80. Allah razı olsun. Gerçekten Bayburt bu anlamda öylesine işaret fişeği çaktı ki, sayın Başbakanımızın Cumhurbaşkanı olması için en önemli mesajı Bayburtlular verdi. Bayburt’a teşekkür borçluyuz. Öğleyin sayın Cumhurbaşkanımızla Artvin’den görüştüm, ‘Bayburt’a gideceğiz, sizin de selamınızı ileteceğim’ dedim. ‘O güzel diyara selam olsun’ dedi. Muhabbetlerini, selamlarını iletmemi istedi. Cumhurbaşkanlığı görevini devraldıktan sonra kendisi de bizzat gelip size teşekkür edecek. Çünkü siz her türlü teşekkürü hak ediyorsunuz. Allah bu diyarları her zaman Ezan-ı Muhammedi ile şereflendirsin. Bu diyarlardaki al bayrağımızı hiçbir zaman en yüce makamlardan indirmesin.

Dünyanın her yerine al bayrağı taşırken Bayburt’un güvencini, inancını ve bize inancını da taşıyoruz. Allah şahittir ki, Bayburt bu şekilde ayakta oldukça, bize muhabbetle bağlandıkça hiçbir zorluk karşısında dünyanın hiçbir yerinde ayağımız titremeyecek. Bir an dahi hakkın ve adaletin sözcüsü olma konusunda tereddüt etmeyeceğiz. Emin olun ki, ister Kırgızistan’da, Özbekistan’da, Kaşgar’da, Urumçi’de kardeşlerimizle soydaşlarımızla kucaklaşırken olsun, ister Gazze’de oradaki mazlum kardeşlerimizle, Somali’de Afrika’da teni farklı ama yüreği Anadolu’yla atan kardeşlerimizle kucaklaşırken olsun, isterse Saraybosna’da Aliya İzzetbegoviç’in mirasını temsil ederken olsun hep arkamızda Bayburt’u, Anadolu’yu hissediyoruz. Anadolu’nun yiğit insanlarının desteğini duasını arkamızda hissediyoruz. Sizin bu desteğiniz varken dünyanın her yerinde başımız diktir. Hiçbir zorluk karşısında boyun eğmedik. Rabbimin huzurunda rükuda eğilen bu baş, Allah’ın izniyle hiçbir başka otorite karşısında eğilmeyecektir. Çünkü Bayburt’un yiğit insanları bizimle. Anadolu’nun aşk ve muhabbet dolu insanları bizimle. Size dünyanın her köşesinden, mazlumlardan selam getirdim. Arakan’ın selamını alın. Onlara sizin adınıza ‘esselamüaleyküm’ dediğimde binlerce kişi sizin selamınızı almıştı. Onlara selamlarını Anadolu’ya ileteceğime söz vermiştim. Allah’ın selamı dünyanın mazlumları üzerine olsun. Selçuklu’ya, Osmanlı’ya beşiklik eden bu diyarlarda kurulan Türkiye Cumhuriyeti Devleti de, inşallah onurlu bir geleceğe hazırlanıyor. 2023 vizyonumuzda, Sayın Cumhurbaşkanımızın bu başarısıyla sizlerin desteğiyle emin bir şekilde geleceğe yürüyeceğiz. Allah sizin duasını desteğini bizden eksik etmesin. Daha nice günlerde beraber olacağız inşallah." 

Bakan Ahmet Davutoğlu ve beraberindekiler daha sonra vatandaşların sevgi gösterileri arasında Belediye binasına geçti. 

KAYNAK: DHA
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Kenti karıştıran ihale! Belediye önünde 'Kayyum kayyum' sloganları
Türkiye'de gün gün koronavirüs vaka ve ölüm sayıları! Son durum