Erdoğan: Utanmadan en önde el sallıyor!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İslam İşbirliği Konferası'nda İslam dünyası liderlerine seslendi.

GİRİŞ 21.01.2015 11:20 GÜNCELLEME 21.01.2015 14:55
Bu Habere 45 Yorum Yapılmış

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle;

- Hepimiz ayrı milletlerden ülkelerden olabiliriz. Ancak hepimiz peygamberimizin ümmetlerindeniz.

- İslam dünyasının üzüerinde ciddi operasyonlar yapılıyor. Müslümanlar birbirlerine kırdırılıyor.

- Ölen de öldüren de Müslümandır. Demek ki biz İslam dini mensupları değerlerimizden uzaklaşıyoruz.

- Kardeşlerim, şunu buradan açıkça samimiyetle söylüyorum; Filisti'nde yaklaşık bir asırdır insanlık dramı yaşanırken, meseleyi mezhep ve ideolojik bakmak insani değildir.

- Filistin'de her gün kadınlar çocuklar öldürülürken meseleye çıkar ve mezhep gözlüğüyle bakmak inanın, insani, islami değildir.

- Unutmayın ki, 'Maliki Yevmid Din' olan Allah'tır. Sünni yada Şii olmamız kesin gerçeği değiştirmiyor.

- Deaş diye bir terör örgütü çıktı. İslam adına Müslüman öldürüyor. Böyle bir zihniyeti nereden alıyor diye sormak gerekiyor.

SİZ SESİNİZİ ÇIKARTMAZSANIZ...

- Siz sesinizi çıkartmassanız, biz sorunları çözmeye çalışmazsak, onlar seslerini çıkartacak!

BM'nin 5 konsey üyesinde bir İslam ülkesi var mı? Neden yok?

- Burada oturup konuşup dağılacaksak bir anlamı yok. Ama bir karar alacaksak bu işin bir neticesi var.

- İslam İşbirliği Teşkilatında 56 üyeyiz. BM'de sözümü geçiyor mu? O zaman bu toplantıları yapmamızın bir anlamı yok.

- Neye hizmet ettiği belli olmayan teröristler, insanların en hayırlısının barış mesajına hakaret eden kişilerdir.

- 11 Eylül'den başlayın. Batı'da camilerimize Nazi'nin temsilcileri saldırıyor. Hayvan resimleri çiziyor. Bunlar tahrik değil de nedir?

- Fransa'daki bu malum dergi, sevgili peygamberimize yönelik hakaret içeren karikatürlerle tahrik unsuru oluşturmuştur. Buna kimse fikir özgürlüğü diyemez.

- Öldürenler Fransız vatandaşı. 16 ay hapishanede yattılar. Çıktıktan sonra niye takip etmediniz. Sizin istihbarat servislerini çalışmıyor mu?

- Şu anda bizdeki teröristlerin, Avrupa tarafından desteklendiğini korunduğunu görüyoruz. Oralarda para kaynakları olduğunu görüyoruz. Belgelerini hükümet başkanlarına teslim ettiğimiz halde en ufak bir gelişme yok.

'NETANYAHU HİÇ UTANMADAN...'

- Gazze'de binlerce kişinin ölümüne sebep olan İsrail Başbakanı hiç sıkılmadan utanmadan Paris'teki yürüyüşe katılıyor. Ve en ön safa geçiyor. Hatta hatta önünde insanlar var onlara da el sallıyor. Bm buna sessiz kaldı.

- Sadece karikatür çizen Naci El-Halili adlı karikatürist Londra'nın ortasında suikaste uğradı. Kimse çıkıp da buna İsrail terörü demedi. Kimse buna sanata, düşünce özgürlüğüne kurşun demedi.

- Paris saldırılarının ardından başta AB olmak üzere çeşitli ülkelerde İslam karşıtlığını körüklemek son derece tehlikelidir. 

- PEGİDA diye bir örgüt çıkmış. İslam karşıtı yürüyüşler ve şiddet eylemleri yapıyor. Yönetimler ne yapıyor? Bu önemli. Teröre ve haklı olana tahammülsüzlüğe karşı tüm dünya samimi bir şekilde tepkisini koymalı. Sadece Müslümanlar, İslam ülkeleri değil, Batı'da artık bu şiddet sarmalındaki rolünü görmelidir.

Afrika'daki durumda ortada. Somali'yi görüyorsunuz. Orta Afrika örneğini görüyorsunu.

Ben bu toplantıyı bir Şura meclisi olarak görüyorum. Ve burası çözümleri üretmelidir diye düşünüyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun. Allah tüm müslümanları korusun. Esselamu Aleykum Ve Rahmatullahi ve Berakatuhu.

YORUMLAR 45
 • DİLARA 6 yıl önce Şikayet Et
  Tüm dünyanın hayran olacağı birlider benim liderimçokşükür....Allah başmızdan eksik etmesin,aklıyla,zekasıyla,duruşuyla türkiye yi hakkını vererek temsl ediyor
  Cevapla
 • özberk 6 yıl önce Şikayet Et
  Netanyahuya saygu duyuyorum bence ona cok yukleniliyor
  Cevapla
 • hak ver 6 yıl önce Şikayet Et
  Selamun Aleyküm... Reis-i Cumhur çok iyi niyetli... Müslümanlar olarak birleselim diyor... Ama birleşme olmuyor... Sadece soruyorum neden fransa ya Başbakan gitti... Bizim Peygamberimizi aşağılayanlara neden taziyeye gitti... Biliriz ki fasik olana bile selam vermedigimiz gerçeği varken... Müslüman olarak çok kızdım... Bu yahudi oyununa neden alet oldu... Müslümanligin zirve yaptığıni gördüler ve hemen oyun düzenlediler... 12 kişinin kalemini kırdılar ve sonra timsah gözyaşı ile müslüman olanlara kin kusturdular... Çok yazık...
  Cevapla
 • dadaş 6 yıl önce Şikayet Et
  reis türkiyde islam düşmanları var paralel yapı kainatın efendisine hakaret eden cumhuriyet sahip çıkan sahte imam çeteci hainler vede chpe uzaga gitmeye gerek yok ALLAH seni korusun cumhureisimiz dualarımz seninle son OSMANLI amin vesallam
  Cevapla
 • ...AŞK-I ASİTANEE... 6 yıl önce Şikayet Et
  ...1453*ÜN FATİH SULTAN MEHMED HAN*I VARDI...2000*LERİN DE Sn. RECEP TAYYİP ERDOĞAN*I VAR...ADAM GİBİ ADAM...RECEP TAYYİP ERDOĞANNN...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Avrupa Süper Ligi başlamadan dağıldı!
CHP'nin yalanına Erdoğan bu video ile cevap verdi!