YSK seçim takip sistemini partilere açtı

Her seçimde yaşanan manipülasyonlar artık bu seçimde yaşanmayacak. Çünkü YSK seçim sonuçlarını aynı anda her partiye son rakamları verecek.

YSK seçim takip sistemini partilere açtı
YSK seçim takip sistemini partilere açtı
GİRİŞ 05.03.2015 09:45 GÜNCELLEME 05.03.2015 09:45
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 7 Haziran'da seçime girecek siyasi partilerin sonuçları eş zamanlı izleyebilmesi ve saklayabilmesine imkan sağlayan Sandık Sonuçları Paylaşım Sistemi'nin kullanımını içeren genelgeyi kabul etti.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayınlanan Kurul kararında, Sandık Sonuçları Paylaşım Sistemi'nin, seçim günü oy verme süresi sonunda YSK Seçmen Kütüğü Genel Müdürlüğünce, çevrim içi ulaşan sandık ölçekli sonuçların, seçime katılan siyasi parti genel merkezlerinde eş zamanlı izlenebilmesi ve saklanabilmesine imkan sağlayan bir sistem olduğu belirtildi.

Kurul'un, 7 Haziran'da yapılacak 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinin sağlıklı ve düzenli yürütülüp sonuçlandırılması ve yurt genelinde uygulamada birliğin sağlanması amacıyla Sandık Sonuçları Paylaşım Sistemi Kullanım Usul ve Esasları Gösterir Genelge'nin kabulüne karar verdiği kaydedildi.

Genelge'de, Sandık Sonuçları Paylaşım Sistemi'ni kullanacak siyasi parti yetkililerin sorumlulukları, sisteme düşen sonuçların görüntülenmesi ve saklanmasıyla ilgili hususlar yer alıyor.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 3
 • Ali 7 yıl önce Şikayet Et
  Demekki tam ele geçirmişler.
  Cevapla
 • Doğrucu Davut 7 yıl önce Şikayet Et
  Sorun paylaşmasında değilki, hileli tutanaklar sisteme girildiği sürece adil bir sistem yokki!
  Cevapla
 • güçlü türkiye 7 yıl önce Şikayet Et
  kardeşim sandık başkanları yalan haberine hapis olsun bir yazılım ve şifre ileanında parti genel merkezleri YSK görsün bak şaibe olurmu.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Beşiktaş Sivas'ta dondu! Kötü gidiş devam ediyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 14 Mayıs mesajı: Buradan meydan okuyorum