Eroğlu sert çıktı: HDP ve PKK cinnet halinde!

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, teröristlerin saldırı için bahane gösterdiği barajların doğu illerimize hayat verdiğini söyledi.

Eroğlu sert çıktı: HDP ve PKK cinnet halinde!
Eroğlu sert çıktı: HDP ve PKK cinnet halinde!
GİRİŞ 02.08.2015 13:41 GÜNCELLEME 04.08.2015 15:45
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Türkiye Gazetesi'ni ziyareti sırasında konuşan Bakan Eroğlu, “Yapılanlar askerî baraj. PKK'nın geçiş yapmasını engellemek için yapılıyor” diyen HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a sert cevap verdi.

Eroğlu şunları söyledi: “Askerî baraj diye bir şey olamaz. Dünya literatüründe böyle bir şey yok. Eğer o barajlar olmazsa Şanlıurfa'yı, Mardin'i, Cizre'yi nasıl sulayacaksınız? Barajlara karşı çıkmak bir cinnet halidir. Vatandaşı tahrik için kullanılan o barajlar bölgeye hayat veriyor. Daha önce Şırnak, Siirt, Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin susuzdu. Bütün Türkiye'de suyu, barajlar yaparak getirdik. Şu anda yapımı süren Ilısu Barajı'nın yüzde 80-85'i tamamlandı. İnşallah önümüzdeki yıl bitecek. Bunu engellemeye çalışıyorlar. 1.5 milyar lira harcayarak Suruç Ovası'na su getirdik. Ceylanpınar-Mardin arasında 221 km uzunluğunda sunî nehir yaptık. Kızılırmak'ın mart ayı debisi gibi akıyor. İşte bütün bunlar barajlarla oluyor. Barajlarla bölge kıymetlendi. Çiftçi kazandı. Arazilerde verim 4 ile 14 misli arasında arttı. Barajlara karşı çıkmak bir cinnet halidir.”

HDP BUNU BEKLEMİYORDU

PKK'nın çözüm sürecini istismar ettiğini belirten Bakan Veysel Eroğlu şöyle devam etti: “PKK, halka baskı yapmaya, haraç toplamaya başladı. Çocukları dağa kaçırıp anneleri ağlattılar. 'Silah bırakacağız' dediler ama sözlerinde durmadılar. Süreci rehavet gibi görüp istismar ettiler. Bu sürede devlet de uyumadı. HDP operasyonları beklemiyordu. Bu iş terör bitene kadar sürecek. Bunlar terörün son çırpınışları. Eskiden Kandil bombalanır, dönülürdü. Yanlış istihbarat vardı. Ciddi bir takip yoktu. Ama devlet artık kararlı. Kandil'de ne yaptıklarını biliyoruz. Üst akıl, üç maşayı aynı anda hareket ettirdi. 'Geçici bir hükümet var. Kararlı bir şekilde üzerimize gidemezler. Fırsat bulmuşken saldıralım' dediler. Vatandaşımız artık “Devlet nerede?” diye soruyor. Eskiden bunu demiyorlardı. Onlar da PKK zulmünden bıkmış, devletin otoritesini istiyor. Devletten bir zarar gelmeyeceğini gördüler. Kimse vatandaşlarımız arasında eşitsizlik olduğunu iddia edemez. Biz herkesi kucakladık. AK Parti Türkiye'nin hamurudur.”

KAYNAK: TÜRKİYE
YORUMLAR 1
  • dellan 6 yıl önce Şikayet Et
    Terörü kazıyın sayın bakan. Ondan sonra konuşun.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
CHP'li İBB yönetimi sınıfta kaldı! Tuzlama rakamları pes dedirtti
İstanbullu perişan halde: İBB Başkanı İmamoğlu balık restoranında