Erdoğan'dan seçimler sonrası ilk açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 Kasım seçimlerinin resmi olmayan sonuçlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Erdoğan'dan seçimler sonrası ilk açıklama
Erdoğan'dan seçimler sonrası ilk açıklama
GİRİŞ 02.11.2015 01:10 GÜNCELLEME 02.11.2015 12:30
Bu Habere 21 Yorum Yapılmış

Yazılı olarak yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Türkiye, çok partili siyasi hayatımızda bir ilk olan, 7 Haziran seçimlerinin tekrarı mahiyetindeki 1 Kasım erken genel seçimlerini, demokratik bir olgunluk içinde tamamlamıştır. Seçim sonuçları, milletimizin tercihinin, 7 Haziran'da risk altına giren istikrar ve güven ortamına sahip çıkmaktan yana olduğunu göstermiştir.

"AZİZ MİLLETİMİZ GÜÇLÜ BİR CEVAP VERMİŞTİR" 

Türkiye'yi 13 yıldır tek başına yöneten AK Parti, bu sonuçlara göre, önümüzdeki 4 yıl için milletimizden yeniden yetki almıştır. Bu seçim sonuçları, farklı kesimler için, farklı anlamlar içeren çok önemli mesajları bünyesinde barındırmaktadır. En önemli mesaj, hiç şüphesiz, bölücü terör örgütü ve onun güdümündeki yapılara yöneliktir. Türkiye'nin üzerine 7 Haziran sonrasında yeniden silahın, bombanın, şiddetin, kanın, gözyaşının, velhasıl terörün karanlık yüzünün gölgesini düşürmeye çalışan o yapıya, bölge halkı başta olmak üzere aziz milletimiz güçlü bir cevap vermiştir.

"MİLLETİMİZ TARAFINDAN TASVİP EDİLMEDİĞİNİ GÖSTERMİŞTİR"

Baskıyla, tehditle, kan dökmekle, can almakla demokrasinin, milli iradenin, hukukun, kalkınmanın yan yana olamayacağı, 1 Kasım'da bizzat milletimiz tarafından söz konusu kesimlere açık ve net bir şekilde belirtilmiştir. Milletimiz 1 Kasım seçimleriyle, ülkemizin birlik, beraberlik ve bütünlüğüne sahip çıkma yönünde güçlü bir irade ortaya koymuştur. Bu iradeye herkesin saygı göstereceğine inanıyorum. 1 Kasım seçimlerinin bir diğer önemli mesajı da, hiç şüphesiz, diğer muhalefet partilerine ve onların liderlerinedir. Sonuçlar, 7 Haziran seçimlerinde ikinci ve üçüncü olan partilerin, eskiden beri sergiledikleri uzlaşmaz ve rövanşist tavırlarını koalisyon görüşmelerinde de sürdürmelerinin, milletimiz tarafından tasvip edilmediğini göstermiştir.

"AZİZ MİLLETİMİZ AÇIKÇA BEYAN ETMİŞTİR"

Aziz milletimiz, istismar ve polemik siyasetini değil, hizmet, proje ve vizyon siyasetini tercih ettiğini 1 Kasım seçimlerinde açıkça beyan etmiştir. 1 Kasım seçimlerinin ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını diliyorum. Bu demokratik yarışta yer alan tüm partilerimizi, sandığa gidip oy kullanmak suretiyle milli iradenin tecellisini sağlayan tüm vatandaşlarımızı tebrik ediyorum. Tek başına iktidar olan AK Parti'yi, Genel Başkanı ve Başbakan Sayın Ahmet Davutoğlu'nu kutluyorum. Sandıkta ortaya koyduğu irade ile Türkiye'nin geleceğine, 2023 hedeflerine sahip çıkan milletimizin her bir ferdine şükranlarımı sunuyorum"

YORUMLAR 21
 • gale 8 yıl önce Şikayet Et
  Vatana millete hayırlı olsun. Hainlerle hazımsızlar seçim sonucunu sindirmek için baya bir uğraşacak...
  Cevapla
 • ahmet 8 yıl önce Şikayet Et
  Allah'ına kurban REİS. Allah seni başımızdan eksik etmesin.
  Cevapla
 • Abdullah ÖZ 8 yıl önce Şikayet Et
  Reis,Beraber Yürüyeceğiz...Güçlü-Üstün-Müreffeh-Huzurlu Türkiye için...Küffarın entrika ,hile,kumpas ve tezgahlarını bozmak için....Allah C.C.. yolumuzu açık etsin...
  Cevapla
 • köln den yavuz 8 yıl önce Şikayet Et
  allahima sükürler olsun.allahim sizin isinizi rast getirsin.simdi temizleme zamani.gereksiz partileri kapatin.tek baskanlik sistemi gelsin.ve din irk ayrimi olmadan üretmek üretken olmak calsimaya devam...
  Cevapla
 • Reis 8 yıl önce Şikayet Et
  Vatanımıza milletimize Hayırlı Olsun İnşaAllah Allahın dediği olur
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: Eylem Tok için ABD'den Türkiye'ye iade kararı
Bingöl’de madde bağımlısı kişi sokaktakilere bıçakla saldırdı