Başbakan'ın danışmanı PKK'yı resmetti!

Başbakan Davutoğlu'nun başdanışmanı Muhsin Kızılkaya, PKK gerçeği ve gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Başbakan'ın danışmanı PKK'yı resmetti!
Başbakan'ın danışmanı PKK'yı resmetti!
GİRİŞ 28.02.2016 16:25 GÜNCELLEME 28.02.2016 16:29
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Başdanışmanı Muhsin Kızılkaya PKK/PYD hakkında öncemli analizlerde bulundu. Türkiye'nin Kürtleri cennete taşıdığını ifade eden Kızılkaya,"Kürtlerin kendi kurdukları bir devletleri yok ama beraber kurdukları bir devletleri var: Türkiye" diye konuştu.

Star gazetesinden Hale Kaplan Öz'e konuşan ve Türkiye'nin Kürtlere kucak açtığını anlatan Kızılkaya, hükümetin ortak kültür üzerine bir şey inşa etmeye çalıştığını ifade etti.

"ONLAR PİYON, PARALI ASKER"

"Türkiye’yi güçsüzleştirdiklerini düşündükleri, denklem dışına çıkarmaya güçleri yettiği sürece destek verecekler. Bunu Kürtleri çok sevdiklerinden yapmıyorlar. Onlar piyon, paralı asker... " diyen Kızılkaya sözlerini şu şekilde sürdürdü;

"TÜRKİYE KÜRTLERİ CENNETE TAŞIYOR"

"Türkiye, Kürtleri diğer ülkelerdeki Kürtlerle mukayese edildiğinde cennette yaşıyor. Irak parlamentosuna hiçbir zaman 80 Kürt milletvekili girmedi. Salih Müslim’in, Esed’in karşısına cumhurbaşkanı adayı olarak geçmesi mümkün mü? Bırak adaylığı, kimlik bile vermiyordu Esed ona. Bu ülkelerde Kürtler hiçbir zaman hiçbir şey olamadılar. Kürtlerin kendi kurdukları bir devletleri yok ama beraber kurdukları bir devletleri var: Türkiye."

YAZDIR
YORUMLAR 1
  • şahin 4 yıl önce Şikayet Et
    çok doğru söylüyor biz beraber kurduk bu devleti bu devlet hepimizin devleti kıymetini bilelim yarın çok geç olabilir o zaman ah vah ederiz ama iş işten geçer o zamanda akılı olalım Kürt kardeşlerim bizim ayrımız gayrımız yok...
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Ayasofya kararı sonrası çılgına döndüler! ABD, Yunanistan, Rusya ve AB'den açıklama!
Meral Akşener 'Erdoğan Ayasofya'yı açamaz' demişti! Şimdi ise...