Eroğlu'ndan sert tepki: Der Spiegel halt etmiş

Bakan Eroğlu, Alman Der Spiegel dergisinin Türkiye sayısının kapağında; "Bir Ülke Özgürlüğünü Yitiriyor" başlığıyla verilmesine tepki gösterdi.

Eroğlu'ndan sert tepki: Der Spiegel halt etmiş
Eroğlu'ndan sert tepki: Der Spiegel halt etmiş
GİRİŞ 15.09.2016 18:12 GÜNCELLEME 15.09.2016 18:12
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Afyonkarahisar'ın Sinanpaşa ilçesindeki bayramlaşma merasimine katılan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, burada basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

"Der Spiegel tabiri caizse halt etmiş"

Eroğlu, Almanya’da yayınlanan Der Spiegel dergisinin Türkiye özel sayısının kapağında; "Bir Ülke Özgürlüğünü Yitiriyor" alt başlığına yer verilmesi hakkındaki soruya ilişkin, kendisinin de derginin kapağını gördüğünü söyledi.

Türkiye'de demokrasi olduğunu, herkesin hür olduğunu dile getiren Eroğlu, "Bu başlık gerçekten ne kadar da düşmanca bir tavır olduğunu açık seçik gösteriyor. Türkiye'de de demokrasi var. Biz OHAL ilan ettik ama OHAL'i halka karşı değil devletin içindeki hainlere karşı ilan ettik. Bakın OHAL pek çok yerde aylarca sürüyor. Hamburg'daki hadiseleri gördünüz. Onları görmeyip de Türkiye'de bizi görüyorsunuz." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a suikast düzenlemek için kaldığı otele giden hainlerin, arazide yakalandığını ve canlarına zarar getirilmeden adalete teslim edildiğini vurgulayan Eroğlu, "Çünkü Türkiye'de adaletin, hukukun üstünlüğüne inanış var. Onlar adalete teslim edildi, savcının, hakiminin önüne çıkarıldı. Sadece bu örnek bile Türkiye'de hukukun üstünlüğü, insan hak ve hürriyetlerine ne kadar riayet edildiğinin açık ve seçik bir göstergesidir. Der Spiegel tabiri caizse halt etmiş. Bunlar kasıtlıdır. Buna karşı mutlaka Dışişleri Bakanlığımızın ve Avrupa'daki kardeşlerimizin hukuk içinde cevap vermesi gerekir. Der Spiegel'i ayıplıyorum, yaptığı şey çok yanlış ve kasıtlıdır. Bir medya mensubuna kasıtlı yazı yazmak, kasıtlı olarak bir kapak yapmak yakışmaz." dedi.

Hakkari'de 1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi'nde AK Parti 1. sıra adayı olan Ahmet Budak'ın, uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmesine ilişkin soru üzerine Eroğlu, terör örgütü PKK'nın bayram seyran demeden alçakça, kalleşçe saldırılarda bulunduğunu söyledi.

Budak'a, evine girerken 'bayramın mübarek olsun' diye yaklaşıldığını ve haince şehit edildiğini belirten Eroğlu, saldırıyı lanetledi. Bunları yapanların insan olmayacağını ifade eden Eroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu olay, PKK terör örgütünün ne kadar kanlı, ne kadar hain olduğunun açık seçik göstergesi. Bunu lanetliyoruz. HDP'liler siyasetten bahsediyor ama arkalarını PKK'ya dayamışlar. Bunlarda siyaset miyaset yok. Özellikle böyle siyasi kimliği olan, Hakkari'de çok büyük hizmetler yapan kardeşimizin şehit edilmesi hepimizi üzdü. Ben kendisine Allah'tan rahmet niyaz ediyorum, şehidimize Allah rahmet eylesin."

- "Devletten maaş alıyorsan, millete hizmet edeceksin"

PKK terör örgütüyle ilişkili olduğu tespit edilen öğretmenlerin ardından diğer kamu kurumlarında görevli memur ve akademisyenlerin de açığa alınıp alınmayacağının sorulması üzerine Eroğlu, devletin içinde devlete hainlik yapan, arkadan hançerleyen insanlara müsaade edemeyeceklerini bildirdi.

Eroğlu, "Devletten maaş alıyorsan, millete hizmet edeceksin. Devletin kanunlarına, mevzuatlarına uygun hareket edeceksin. Bunun dışında hareket eden herkes haindir. Maaş alıp da arkadan hançerlemek, hainlik yapmak olamaz. Devletler, milletin birliğini, beraberliğini, kardeşliğini sağlamak, milletin huzurunu temin etmek için vardır. Devlet, milletin mal, can ve ırz güvenliğini sağlamak için vardır. Bu gibi hainler mutlaka devlet içinden de temizlenecektir." ifadelerini kullandı.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 3
 • mehmet z varto 5 yıl önce Şikayet Et
  hükümetin her zamanki antika laflari vay be yeryerinden oynayacak yine sert cikis
  Cevapla
 • adem 5 yıl önce Şikayet Et
  biz bu batıya neden cevap vermek için uğraşıyoruz, bunların yaptıklarının aynılarını onlardan önce yapalım ve onlar savunma cevaplarını oradan versinler saldırıda olalım savunmadan çıkalım buna göre yeni devlet ve özel sektör stratejileri üretmek gerekir ve göreceksiniz inanılmaz başarılı olacaktır,
  Cevapla
 • kutup 5 yıl önce Şikayet Et
  der spiegel değil der fetö spiegel. fetö para yediriyordur algı manipülasyonu için.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
ODD Başkanı açıkladı: ÖTV'de yeni matrah güncellemesi gelebilir
Muhrarrem İnce'den Abdullah Gül iddiası: Anlaşacaklarını duyuyorum...