Erdoğan ilk kez açıkladı: Obama bizi aldattı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eski ABD Başkanı Barack Obama'nın şu an YPG'nin bulunduğu Menbiç konusunda kendisini aldattığını söyledi.

GİRİŞ 24.01.2018 13:01 GÜNCELLEME 24.01.2018 14:57
Bu Habere 17 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen muhtarlar toplantısında gündemi değerlendiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gündeminde TSK'nın Afrin'de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı vardı.Harekatın başarı ile devam ettiğine dikkat çeken Erdoğan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Sayın Obama döneminde bizim bir de Zeytinlik Harekatı var. O harekat Mümbiç’i teröristlerden temizleme harekatıydı ama sözünde durmadı, bizi aldattı. Biz üzerimize düşeni yaptık ama onlar yapmadı. Bize söz verdiler, buradaki teröristleri Fırat’ın doğusuna süreceğiz, Münbiç’i gerçek sahiplerine bırakacağız dediler ama sözlerinde durmadılar" dedi.HAREKATIN ADI NEDEN ZEYTİN DALI

Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle konuştu;

"Zeytin Dalı operasyonu. Zeytin bizim inancımızda çok kutludur. Bu aynı zamanda özgürlüklerin müjdecisidir. Biz de bu zeytin dalı olarak bunu kullanırken dedik ki, toparlayalım, kucaklayalım ve böyle bir özgürlük adımını attık. Biz Zeytin Dalı operasyonu ile bölgemiz üzerinde farklı emelleri olan güçlerin derenin taşı ile kuşunu vurma oyununu bir kez daha bozmuş olduk. Münbiç'ten başlayarak sınırlarımız boyunca bu oyunu boza boza devam edecek, bölgemizi tamamen temizleyeceğiz. 

OBAMA BİZİ ALDATTI

Obama döneminde bizim bir de zeytinlik harekatı var. Obama orada bizi aldattı. O harekat Münbiç'i teröristlerden temizleme harekatıydı. Sözünde durmadı. Biz üzerimize düşeni yaptık ama onlar yapmadılar. Biz buradaki teröristleri Fırat'ın doğusuna süreceğiz dediler. Münbiç yüzde 95 ile Araplarındır. Orada Kürt yoktur. Sözlerinde durmadılar, hesap başkaydı. Orada yeniden bir terör devleti oluşturmanın hesabıydı. Adını Kürt Devlet koyuyorlardı. Burada Kürt yok ki. Yüzde 95 Arap var. Oraya terör örgütünün mensuplarını yığıyorsun. Aynısını Kobani'de yaptılar, orada Ayn el Arap'dı. Aynı şekilde teröristleri yığdınız. 

268 TERÖRİSTİ ETKİSİZ HALE GETİRDİK

Bunları söyleyince rahatsız oluyor beyler. Biz doğruyu her yerde söyleyeceğiz. Biz, bu adımları atarken kararlılıkla bu yolda yürümeye devam ederken her mücadelede de biliyoruz ki, bir bedeli vardır. Bunu göreceğiz. 2015 yılı temmuz ayından beri terörle mücadelede sınırlarımız içinde 1000'in üzerinde şehit verdik. Zeytin Dalı operasyonunda şehitlerimiz, gazilerimiz var ama özellikle ÖSO ve bizim şehitlerimizle beraber 7-8 şehidmiz varsa karşı taraftan da 268 kişi etkisiz hale getirildi."

YAZDIR
YORUMLAR 17
 • VATANDAŞLAR 3 yıl önce Şikayet Et
  Reis zaten ABD demek sahtekarlar yalancılar ülkesi demektir.
  Cevapla
 • Türk 3 yıl önce Şikayet Et
  reis sen müslümansın inanıyorsun kafire inanma onların imanı çıkarlarıdır söz neymiş bilmezler sıkışınca adamı satarlar seni aldatanlar hep kafir veya münafıklar fetö pkk abd iran rusya bae bunlar hep aynı yolda bunlar sözden anlamazlar.
  Cevapla
 • Türkiyem 3 yıl önce Şikayet Et
  Allahi na kurban yiğidim, reisim, başkanım
  Cevapla
 • mahfuz 3 yıl önce Şikayet Et
  o bati denilen hayinlar deyil sizi bas kumtan kendini kandiriyorlar bize ALLAH yeter ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN TURYIYE OLARAK YUCE RABIM BUTUN GUVENLIK GOREVLERIMIZI KORUSUN ALLAH BIZI BUTUN OYUNLARDAN MUHAFAZA ETSIN INSALLAH
  Cevapla
 • mustafa 3 yıl önce Şikayet Et
  Obama aldattı da turp kafalı aldatmadı mı?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kabine'de görev değişimi: Hazine ve Maliye Bakanlığına Nureddin Nebati atandı
Uzman isim canlı yayında açıkladı! Asgari ücrete 1200 liralık zam beklentisi