İYİ Parti Yalova İl Başkanı partisinden istifa etti

Hakkında hapis cezası çıkan İYİ Parti’nin Yalova İl Başkanı Erol Tatar, partisinden istifa etme kararı aldı.

İYİ Parti  Yalova İl Başkanı partisinden istifa etti
İYİ Parti Yalova İl Başkanı partisinden istifa etti
GİRİŞ 19.08.2021 19:44 GÜNCELLEME 19.08.2021 19:44
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

İYİ Parti’nin Yalova İl Başkanı istifasını verdi. "Vergi Usul Kanunu'na muhalefet" suçundan hüküm giyen il başkanı Erol Tatar, denetimli serbestlikten faydalanarak serbest kalmıştı.

Tatar, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, yaklaşık 2,5 yıl süren görevinden ayrıldığını bildirdi. Büyük bir onur duyarak yaptığı İYİ Parti Yalova İl Başkanlığı görevini partisine zarar vermemek adına bıraktığını belirten Tatar, şu ifadeleri kullandı:

"Ticaret yapan herkesin başına gelebilecek bir olaydan dolayı ceza aldım. Şu an için Yalova'dayım. Bu süreçte şahsımı arayıp soran, aileme ulaşan herkese teşekkür ederim. Dostlukların zor günlerde olacağını gösterdiler ayrıca birlikte bugüne kadar birlikte yol yürüdüğüm ilçe başkanlarıma, il, ilçe yönetimlerine, il disiplin kurulu üyelerine ve başkan danışmanlarıma çok teşekkür ederim. Bu günden sonra da bir nefer olarak partime ve Genel Başkanım Sayın Meral Akşener'e hizmet etmeye devam edeceğim. Siyasete zaman zaman bu tür yol kazalarının olabileceğini bilerek girdim. Bugüne kadar siyasi süreçte kırdıklarım varsa özür dilerim."

Erol Tatar, 2010 yılında Yalova 4. Asliye Ceza Mahkemesince "Vergi Usul Kanunu'na muhalefet" suçundan 4 yıl 12 ay hapse mahkum edilmiş, cezasının kesinleşmesi üzerine 16 Ağustos'ta Kocaeli Açık Cezaevine teslim edilmişti.

YORUMLAR 1
  • Sivas lı 1 ay önce Şikayet Et
    Bugüne kadar o güruha dayandıysa çok da makbul bir adam değildir...
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Hem sektörü hem vatandaşı korku sardı! Otomobile bir gecede 60 bin TL zam gelebilir
Bekar Deresi’ndeki koku vatandaşı isyan ettirdi!