Hamileliğinin üçüncü ayındaki anne adayları koronavirüsü çocuklarına geçirmiyor!

Geçtiğimiz günlerde Washington'da yapılan bir araştırmaya göre Kovid-19'a neden olan SARS- CoV-2 virüsüne hamileliklerinin üçünçü ayında yakalanan anne adayları bu virüsü doğacak bebeklerine geçirmiyor.

Hamileliğinin üçüncü ayındaki anne adayları koronavirüsü çocuklarına geçirmiyor!
Hamileliğinin üçüncü ayındaki anne adayları koronavirüsü çocuklarına geçirmiyor!
GİRİŞ 23.12.2020 16:26 GÜNCELLEME 23.12.2020 16:28

Geçtiğimiz günlerde Washington'da koronavirüsün hamileler üzerindeki etkisi hakkında yeni bir araştırma yapıldı. Bu araştırmaya göre, Kovid-19'a neden olan SARS-CoV-2 virüsüne hamileliklerinin üçüncü ayında yakalanan hamile kadınların bu virüsü doğacak bebeklerine geçirmesi olası görünmüyor.

127 hamile kadın gözlendi

ABD Ulusal Sağlık Enstitüsü'nün yaptırdığı çalışmada, 2020 baharında Boston'daki hastanelere yatırılan 127 hamile kadın izlendi. SARS-CoV-2 virüs testi pozitif çıkan 64 gebe kadının hiçbirinin yeni doğan bebeğinde virüs tespit edilmedi.

Eunice Kennedy Shriver Ulusal Çocuk Sağlığı ve İnsani Gelişim Enstitüsü Direktörü Diana Bianchi, "Bu çalışma, gebeliğin üçüncü ayında gerçekleşen SARS-CoV-2 enfeksiyonunun plasenta yoluyla fetüse geçmesinin olası görünmediğine dair bazı güvenceler veriyor, ancak bunun teyit edilebilmesi için daha fazla araştırmaya ihtiyaç var" diye konuştu.Araştırma şimdilik hamileliğinin üçüncü ayında olanlarla sınırlı

JAMA Network Open isimli tıp dergisinde yayınlanan araştırmaya göre, araştırmada bildirilen sonuçlar gebeliklerinin üçüncü ayında olan kadınlarla sınırlı, çünkü birinci ve ikinci üç ayında enfekte olan kadınlara ilişkin veriler halen toplanma ve değerlendirme aşamasında bulunuyor.

Araştırmacılar, bulgularının Kovid-19 virüsü taşıyan hamile kadınların ve doğacak bebeklerinin tedavi ve bakımlarının iyileştirilmesine yardımcı olabileceği gibi gebe kadınların aşılanmasında yeni stratejiler geliştirilmesine de katkı sağlayabileceğini belirtiyorlar.

KAYNAK: XİNHUA HABER AJANSI
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Son dakika: Konya'dan kahreden haberler! 3 çocuk 4 kişi daha öldü...
Böyle sihirbazlık gösterisi görülmedi... Sosyal medyada beğeni yağdı