Sinan Canan'ın 'insanın fabrika ayarları' serisinin ilk kitabı çıktı

Tanınmış akademisyen yazar ve bilim adamı Sinan Canan’ ın İnsanın Fabrika Ayarları Serisi’ nin ilk kitabı “IFA -Beden-” Tuti Kitap’ tan çıktı.

Sinan Canan'ın 'insanın fabrika ayarları' serisinin ilk kitabı çıktı
Sinan Canan'ın 'insanın fabrika ayarları' serisinin ilk kitabı çıktı
GİRİŞ 16.10.2019 20:23 GÜNCELLEME 16.10.2019 20:23

Bilimsel konuları hem bir uzman gözünden hem de son derece ilgi çekici ve herkesin anlayabileceği bir seviyeden anlatabilmesiyle de tanıdığımız Prof. Dr. Sinan Canan Kimsenin Bilemeyeceği Şeyler, Değişen Beynim ve Unutulacak Şeyler’ in ardından şimdi de İnsanın Fabrika Ayarları serisiyle okuyucusuyla buluşuyor.

 

 

İnsanın Fabrika Ayarları -Beden- bir üçlemenin ilk kitabıdır. İnsanın Fabrika Ayarları serisi bir bütün olarak insanlığın gereklerini İFA edebilmek için, bilimsel gerçeklere farklı bir çerçeve öneriyor. İnsanın Fabrika Ayarları, kendinizi başka bir bakış açısından bir kez daha anlamaya davet ediyor.

Hepimiz “daha doğru yaşamaya” çalışıyoruz. Sürekli öğrenme peşindeyiz ama gittikçe genişleyen bilgi havuzundan çoğu zaman doğruları seçemiyoruz. Bedensel ihtiyaçları karşılanan insan neden mutlu olamıyor? Yüz yıl önceki insanların bilmediği bunca yeni “ölüm nedeni” nereden çıktı? Neden hareketsiz kalınca hastalanıyoruz?Fazla yemek bize neden iyi gelmiyor? Yalnız kalınca neden erken ölüyoruz?Bedenin stres tepkileri, tüm hayvanların hayatta kalmasına yardımcı olurken, bizi neden bu kadar yoruyor hatta hasta edip öldürebiliyor?

 

 

Bu kitabın sayfalarında, hem bilimsel olarak insana dair bildiklerimizi, hem de kadim bilgeliğimizden gelen deneyimleri yan yana koymaya çalışarak, insanın “aslında nasıl bir şey olduğuna” dair bir portre çizmeyi deneyeceğini belirten Canan: “Temelde biyolojik bedenimiz üzerinden ilerleyecek “İnsanın Fabrika Ayarları” anlatısının esas amacı, hangi alanda çalışırsa çalışsın, insanla ilgili yeni bilgi ve düşüncelere ulaşmak isteyenlere biraz olsun ilham verebilmektir. Ama daha önemli bir hedefim, eğer mümkün olursa, okuyan herkesin kendisi, hayatı, sağlığı ve zihinsel dünyası ile ilgili farklı bir bakış açısını bir ucundan yakalama cesaretini hissetmesidir.” diyor.

 

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
ABD'den sonra kaos Paris'te! Çatışmalar çıktı
CHP'li meclis üyesi kaçak yapının yıkılmasına karşı çıktı, arkadaşı zabıtaya tokat attı!