Öğretmenin Not Defteri-Vehbi Vakkasoğlu

Vehbi Vakkasoğlu'nun, 3 cilt şeklinde yayınlanan Öğretmenin Not Defteri'nin tüm serisi yenilenen yüzüyle Motto Yayınları'ndan çıkarak okuyucuyla buluştu.

Öğretmenin Not Defteri-Vehbi Vakkasoğlu
Öğretmenin Not Defteri-Vehbi Vakkasoğlu
GİRİŞ 15.04.2021 09:59 GÜNCELLEME 29.05.2021 11:55

İlk kitabı 1968 yılında yayımlanan yazar Vehbi Vakkasoğlu’nun sevilen eserlerinden Öğretmenin Not Defteri serisi yenilenen yayınevi ve yüzüyle raflardaki yerini tekrar aldı. 3 cilt olarak yayımlanan kitabını yazar Vakkasoğlu, "Yıllar önce başladığım ve bir türlü bırakamadığım mesleğimin bir hatırasıdır bu notlar. Her notta, sevgili öğrencilerimin tertemiz yüzleri parıldamaktadır." şeklinde tanımlıyor. 

İstedim ki, onlarla satırlarda ve sayfalarda konuşayım. Onları sayfalarda da dinleyeyim, hep sorsunlar ve ben hep söyleyeyim. Çünkü onlar dinlemek ve anlamak istiyorlar. Onların yetişmelerine katkıda bir adımcık olabilirse bu kitap, benim gönlüm yine sevinçlerle kanatlanacak. İlk öğrencimden son öğrencime kadar, hepinize hasretle ve en içten sevgilerimle…

“Bizi, sevgiyle sevgisinden yaratmış olan yüce Allah, sevgiyi emretti. Kini, kanı ve düşmanlığı yasakladı. Canlı, cansız bütün varlık dünyası, aynı yaratıcının eseri olarak birbirini sevgiyle bütünledi, tamamladı, destekledi. Böylece evrende bir müthiş uyum, ahenk ve düzen meydana geldi.

Sevgisizleşmiş insan, ha bire bu düzeni bozuyor. Günübirlik bencillikleri uğruna, dünyayı yaşanmaz bir hale getiriyor.

Sürekli veren cömert topraktan, daima ışıl ışıl neşe dağıtan güneşten, canımıza can katan tertemiz sulardan ibret almadan... Olumsuzluğu, cimriliği, çıkarcılığı kışkırtıyor birileri...

Bütün bu aksiliklere "dur!" diyebilecek bir ses olmalıyız. Bir mıknatıs gibi insan kardeşlerimizi iyiye, doğruya, güzele çekmeliyiz.

“Öğretmenin Not Defteri bunu yapmak istiyor.”

 

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
CHP’li Böke'den 'barış akademisyenleri' vaadi: Hepsi üniversitelere dönecek!
ABD'den Suriye'de 'Türkiye' karşıtı yeni adım! Kara harekatı öncesi başladılar...