Yok Olan Memleket: Bozkurt raflarda yerini aldı!

Batı Karadeniz'de sel felaketinden en fazla etkilenen yer, en çok can kaybının görüldüğü ve kayıp başvurusunun yapıldığı Kastamonu'nun Bozkurt ilçesi oldu. Yazar Murat Adatepe Bozkurt'ta yaşananan sel felaketini anlattığı kitabı 'Yok Olan Memleket: Bozkurt' raflarda yerini aldı.

Yok Olan Memleket: Bozkurt raflarda yerini aldı!
Yok Olan Memleket: Bozkurt raflarda yerini aldı!
GİRİŞ 20.05.2022 11:22 GÜNCELLEME 20.05.2022 11:22

Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde, 11 Ağustos 2021'deki şiddetli yağışın neden olduğu, 65 kişinin yaşamını yitirdiği, 8 kişinin kaybolduğu, onlarca binanın zarar gördüğü selin ardından yaraların sarılması için çalışmalar devam ediyor. Yazar Murat Adatepe Bozkurt'ta yaşanan sel felaketini kaleme aldı.  'Yok Olan Memleket: Bozkurt' isimli kitabını satışa çıkardı. 

KİTABIN ÖN TANITIMI:

11 Ağustos 2021 tarihinde Kastamonu’nun Bozkurt ilçesi yok olmuştu. Aşırı yağışlar sonucu ilçede sel felaketi yaşanmıştı. İlçenin ortasından geçen çayın da taşması ile ilçe sular altında kalmıştı. İlçenin çoğu aynı yerde kümelendiğinden dolayı ortada hiçbir şey kalmamıştı.
İnci gibi bir ilçe olan Bozkurt, sulara gömülmüştü. Nice hayaller ve hayatlar solmuştu. Birçok kişi vefat etmişti. Kayıplarımız da vardı. Sıkça söylendiği üzere, daha önce bu denli büyük bir felaket yaşanmamıştı.
Kitap, Bozkurt’un yok oluşunu anlatıyor. Yazar, Bozkurt’u, sel anını ve selden sonraki günleri kendi gözlemleriyle anlatmaktadır.
Aynı zamanda seli bizzat yaşayan afetzedeler ile yapılan röportajlar da kitaba eklenerek afetin boyutu aktarılmaya çalışılmıştır.
Bozkurt, yok oldu.


Yayın Tarihi: 29.03.2022
ISBN: 9786254201851
Dil: TÜRKÇE
Sayfa Sayısı: 150
Cilt Tipi: Karton Kapak
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: 13 x 19.5 cm

Busenur Çalık Haber7.com - Yasemin.com Yayın Koordinatörü
Haber 7 - Busenur Çalık
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Çinli teknoloji devi Xiaomi, otonom sürüş teknolojisini tanıttı
Prof. Dr. Üstün Dökmen'den skandal açıklama: Başörtülü psikolog olamaz