Çevrimiçi gergedanlara büyük ilgi!

Sanatçı Özge Günaydın’ın Rhinos Back in Town “ONLINE” sergisi masalsı anlatımıyla büyük beğeni kazandı.

Çevrimiçi gergedanlara büyük ilgi!
Çevrimiçi gergedanlara büyük ilgi!
GİRİŞ 17.05.2020 12:48 GÜNCELLEME 17.05.2020 13:48

Gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakma misyonu ve sanata verdiği değerle takdir kazanan, Türkiye’nin en değerli 100 markası arasında yer alan tek gayrimenkul şirketi olan Nef ana sponsorluğundaki, sanatçı Özge Günaydın’ın; Dünya’nın 6’ıncı büyük kitlesel yok oluş evresinde olduğunu, soyu tükenen gergedanlar üzerinden irdeleyen, kişisel sergisi “Gergedanlar Şehre Geri Dönüyor/Rhinos Back in Town”, Rhinos Back in Town ONLINE SERGİ formatında gerek sosyal medyadan, gerekse www.studiomasterpiece.com/masterpiece-maslak hesabından ve Youtube/Rhinos Back in Town sayfasından ilgiyle izleniyor. Sergi küratörü Denizhan Özer anlatımıyla, masalsı bir girişle başlayan film, 7 dakika boyunca sergiyi, eserlerin de ayrıntıları ile izleyiciye sunuyor.

 

 

Haziran ayından itibaren randevu sistemi ile Masterpiece Hall-Maslak’ta izleyicileriyle buluşacak sergi Eylül ayına kadar alanda izlenebilecek. Sanat yönetmenliğini Ayça Okay’ın üstlendiği; resim, heykel, dijital manipülasyon, enstalasyon, video art, belgesel gibi farklı disiplinlerden oluşan bu kapsamlı sergi izleyicilerin göreceği, duyacağı, dokunacağı, koklayacağı ve hatta tadacağı, yani 5 duyuya birden hitap edecek bir proje olarak tasarlandı.

Üç yıl üst üste Türkiye’nin en beğenilen gayrimenkul şirketi seçilen Nef sayesinde online sergi formatında evlere girebilen sergi, tam da bugünlerde yaşadığımız tedirgin edici günlere işaret ediyor olması açısından da dikkat çekiyor.    

 

 

Maslak'ta 1500 m2’lik dev bir alanda faaliyet gösteren Masterpiece Hall, Eylül ayına kadar

 Özge Günaydın'ın "Rhinos Back in Town" isimli kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor.

Son yıllarda sanata verdiği destekle dikkatleri çeken Nef’in ana sponsorluğunda gerçekleşen sergi, dünyamızın 6’ıncı büyük kitlesel yok oluş evresinde olduğunu, soyu tükenen gergedanlar üzerinden irdeliyor.

Sanatçı Özge Günaydın’ın soyu tükenen canlılara ve gezegenimizin yok oluşuna dikkat çeken kişisel sergisi “Rhinos Back in Town”; yıllardır tasarıma, sanata ve sanatçıya verdiği değerle takdir kazanan Nef tarafından destekleniyor. Üç yıl üst üste Türkiye’nin en beğenilen gayrimenkul şirketi seçilen ve Türkiye’nin en değerli 100 markası arasında yer alan tek gayrimenkul şirketi olan Nef, aynı zamanda; gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak amacıyla sürdürdüğü sosyal şirket vizyonunu ve sanata destek felsefesini bu sergide bir araya getiriyor.

Denizhan Özer küratörlüğünde gerçekleşen sergide sanatçı Özge Günaydın, doğa ile yüzeysel olarak kurduğumuz ya da kuramadığımız ilişkiyi, içinde bulunduğumuz zaman dilimine bağlı olarak düşünsel ve sezgisel olarak ele almakta. Masterpiece Hall Sanat Yönetmeni Ayça Okay tarafından organize edilen, müziklerini Fransız besteci ve prodüktör Charles Mondon’un yaptığı “Rhinos Back in Town” sergisi; resim, heykel, dijital manipülasyon, enstalasyon, video art ve görüntü yönetmenliği Ersan Bayraktar’a ait bir belgeselden oluşuyor. Bu kapsamlı serginin en büyük özelliği ise konukların 5 duyusuna da hitap edecek olması. İzleyicilerin göreceği, duyacağı, dokunacağı, koklayacağı ve hatta tadacağı bir tasarım olarak düşünülen proje; bilinçaltımızda tahribata yol açan modern hayatın yarattığı olumsuz duruma sanatın evrensel dili ile dikkat çekmeyi hedefliyor. Proje ayrıca; ilk kez kendine has özel bir kokusu olan bir sergi olarak da benzerlerinden ayrılıyor. Doğal kokuların psikolojik etkileri ve kokunun medeniyetler üzerindeki önemi gibi araştırmalara devam eden, Koku Kültürü Derneği’nin kurucusu Koku Uzmanı Bihter Türkan Ergül tarafından tasarlanan sergi kokusu galeriyi ziyaret edenleri eski zamanların kırsal alanlarına götürecek. 

“Rhinos Back in Town” sergisi hayat normale döndüğünde Maslak-Masterpiece Hall’da randevu sistemi ile gezilebilecek.  Bir çeşit tanıklık etme süreci olarak kurgulanan yapıtların, kendi gerçeğini unutarak doğadan uzaklaşan insana kendini hatırlatması beklenen sergi Eylül ayına kadar her gün 11.00 - 20.00 saatleri arasında görülebilir. 

ETİKETLER
özge günaydın
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar: 3 yıl içinde tüm illerde olacak
Sert sözler: Hatırlayın darbe seviciler, Tekdal’ın da milletvekilliği düşürülmüştü!