Yazar İsmail Kazdal vefat etti

İhya Yayınlarının sahibi, Erguvan Yayınevinin yazarı İsmail Kazdal vefat etti.

Yazar İsmail Kazdal vefat etti
Yazar İsmail Kazdal vefat etti
GİRİŞ 12.12.2020 20:11 GÜNCELLEME 12.12.2020 23:49
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

İhya Yayınlarının sahibi, Erguvan Yayınevinin yazarı İsmail Kazdal vefat etti. Kazdal, kanser tedavisi görüyordu.

 

Kazdal'ın cenaze namazı yarın (Pazar) Çengelköy Mezarlığı'nda kılınarak defnedilecek.
 

İSMAİL KAZDAL KİMDİR?

 

15 Mart 1935 tarihinde Batum’da doğdu, aynı yılın sonbaharında Çengelköy’deki Vahdettin’in köşklerinin müştemilatına taşındı. Sanat Enstitüsü’nde okudu. 1962 yılında günlük “Yeni İstanbul” gazetesinde haftalık makaleler yazmaya başladı.

1963-65 “Büyük Doğu” dergisinde merhum Necip Fazıl Kısakürek ile birlikte çalıştı.1963-68 yılları arasında aylık “Hilal” dergisini idare etti ve 10’a yakın müstear isimde yazılar yazdı.

Bu arada, Bugün, Babıâli’de Sabah, Zaman ve Yeni Devir gazetelerinde ve başta Kitap Dergisi olmak üzere birçok dergide de yazılar yazdı. 1969’da “Kazdal Yayınevi’ni kurdu ve üç ayda altı kitap neşrettikten sonra, neşrettiği iki İbn-i Teymiye, bir de kendisinin yazdığı “Bir İhtar” adlı eserinin muhtevasına karşı gösterilen boykot yüzünden yayınevini kapatmak zorunda kaldı. 1972’de “İhya Yayınları’”nı kurdu. Başta merhum şehit SeyyidKutub’un “Yoldakiİşaretler”i ve ikisi takım eser olmak üzere 30’un üzerinde kitap neşretti.İhya Yayınlarında kaleme aldığı kitaplarından bazıları şunlardır:

“Hak-Batıl Savaşının Tarihi Serüveni”, “Siyasi İktidar ve Özal Devri”, “Para İmparatorluğu”,” Sülük Operasyonu”, “Çağdaş Truva Atı Demokrasi”, “Laiklik Devrini Kapamıştır”.

Birleşik Dağıtım bünyesi içinde Birleşik Yayınevi’nde Kur’an çalışmaları çerçevesinde yayınlanan, “Kur’an’la Birlikte Düşünmek” ve üç cildi neşredilmiş olan ve son iki cildi neşredilmeyi bekleyen beş ciltlik, “Kur’ân’ıAnlamak” adlı çalışması bulunmakta. Hatıratını havi “Serencam”ın birinci cildi Pınar Yayınları arasında yer aldı.

Kur’an Okulu Yayınları’nca “Kur’ân-ı Kerîm’in Türkçe Meâli (Kur’an Çevirilerinin Meâli) – Nüzul Sırasına Göre” (2008) özgün meal çalışması, sonrasında “İnsanlık Tarihi Boyu Devlet Medeniyet Siyaset” (2015 Şubat), 2015 Ekim’inde de “İnsanlık Tarihinin En Büyük Hukukçusu İmâm-ı Âzam Ebû Hanife”, Nisan 2016’da “Yarınki Dünya’da Türkiye’nin yeri –siyasi komplolar-“ ve 15 Temmuz 2017 de de Ahalilikten Millet Olmaya Yükseliş 15 TEMMUZ-gerçek bir cihada davetnâme- adlı eserleri, ayrıca Kitap Rengi Yayınevi’nce 2014 yılında “Medeniyetler Çatışmasının Son Noktasındaki Hak Kahramanı Recep Tayyip Erdoğan” adlı kitabı yayınlandı.

Dört çocuk, yedi torun sahibi olan İsmail Kazdal’ın, www.ismailkazdal. org ile www.kuranikerim.org adlı internet sitelerinde beş binin üzerinde soruya verdiği cevapları ve yüzlerce makalesi de bulunuyor.

Kanal7 Medya Grubu olarak İsmail Kazdal'a Allah'tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz. 

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR 8
 • Demirkan Kıran 3 yıl önce Şikayet Et
  Allah rahmet eylesin.
  Cevapla
 • Hasan 3 yıl önce Şikayet Et
  Allah Rahmet etsin.. Kurana hizmetle geçen ne güzel ömür... Allah İnandığı kitabı okuyup yolunda gitmeyi nasip etsin hepimize
  Cevapla
 • Süleymen Karababa 3 yıl önce Şikayet Et
  Allah gani gani rahmet eylesin mekanı cennet olsun
  Cevapla
 • ResulKazdal 3 yıl önce Şikayet Et
  Allah rahmet eylesin, ufkumuzu açtı,Rabbim mekanını cennet eylesin..
  Cevapla
 • Meryem 3 yıl önce Şikayet Et
  Allah rahmet eylesin mekani cennet olsun cok kiymetli bir insandi
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Marmara fokur fokur! Tehlike çanları çalıyor - Gazete manşetleri
Kurum'dan, İmamoğlu'na sert tepki! 'İstanbul kirli bir pazarlık masasına yatırıldı'